Express-Miejski.pl

Znamy nazwisko nowego skarbnika gminy Ząbkowice Śląskie

Konrad Buczek nowym skarbnikiem gminy Ząbkowice Śląskie fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Na dzisiejszej sesji radni przychylili się do wniosku Burmistrza Marcina Orzeszka i powołali na stanowisko skarbnika gminy Ząbkowice Śląskie Konrada Buczka.

Konrad Buczek w 2003 roku ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie i Marketing o specjalności ekonomika i zarządzanie przedsiębiorstwem. Ponadto ukończył studia podyplomowe: w 2007 roku na kierunku Rachunkowość i podatki oraz w 2012 roku na kierunku Audyt i Kontrola. Dodatkowo ukończył studia Master of Business Administration na Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Posiada doświadczenie w pracy w jednostkach samorządu terytorialnego. Pracował w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy jako główny specjalista ds. kontroli, w Urzędzie Miejskim w Miliczu jako audytor wewnętrzny, w Urzędzie Miasta i Gminy Trzebnica na stanowisku zastępcy skarbnika oraz kontrolera wewnętrznego, w Urzędzie Miasta i Gminy Prusice oraz w Urzędzie Gminy Wisznia Mała pełnił funkcję skarbnika gminy.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał również w Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu jako Inspektor ds. kontroli gospodarki finansowej Wydziału Kontroli oraz jako Dyrektor Finansowy i Prezes Zarządu PRPHU „Pierwoszów” sp. z o.o.

Konrad Buczek na stanowisku skarbnika gminy Ząbkowice Śląskie zastąpi Bożenę Kasprzyk, która z dniem 31 lipca odeszła na emeryturę.

UM Ząbkowice Śląskie

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA