Express-Miejski.pl

Laptopy dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej

75 laptopów dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Głównym celem realizowanego projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej

W ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 Powiat Ząbkowicki otrzymał grant w wysokości 184 381,92 zł na realizację projektu.

Z otrzymanych środków zostało zakupionych 75 laptopów, które będą wykorzystywane do nauki przez dzieci w pieczy zastępczej. Zakupione komputery zostaną przekazane rodzinom sprawującym opiekę zastępczą nad dziećmi, które z różnych względów nie mogą wychowywać się w domach rodzinnych.

- Znaczącym faktem jest to, że w rodzinach zastępczych często jest niedobór sprzętu komputerowego, który jest wręcz niezbędny do nauki w obecnych czasach. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogli zaopatrzyć rodziny zastępcze w komputery najnowszej technologii z czego my jak i dzieci bardzo się cieszymy. Nowe laptopy z pewnością ułatwią naukę dzieciom oraz pomogą gdyby powtórzyła się sytuacja sprzed wakacji i zmuszeni bylibyśmy do zamknięcia placówek oświatowych i powrotu do zdalnego nauczania, do czego mamy nadzieję, że nie dojdzie - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA