Express-Miejski.pl

Niemal 400 biegaczy na 9. Półmaratonie Henrykowskim i 5. Dyszce Księgi Henrykowskiej [foto]

9. Półmaraton Henrykowski i 5. Dyszka Księgi Henrykowskiej fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Blisko 400 zawodników pojawiło się na starcie 9. Półmaratonu Henrykowskiego i 5. Dyszki Księgi Henrykowskiej. Najlepsi półmaraton pokonali w niespełna półtora godziny.

Bieg odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a zawodnicy startowali w grupach, w dziesięciominutowych odstępach czasowych. Start tradycyjnie miał miejsce na terenie stacji PKP w Henrykowie, a meta w tym roku została zlokalizowana na terenie Klasztoru Cystersów w Henrykowie.

Najlepszy w Półmaratonie Henrykowskim w kategorii OPEN okazał się Patryk Chrzanowski z Pch Sport Team, który na mecie zameldował się po 1 godz. 18 minutach i 7 sekundach. Drugi był Yuriy Blahodir z KS Fabryka Biegania Ostrów Wielkopolski, który przekroczył linię mety niespełna trzy minuty później (czas: 1 godz. 21 min i 6 sek.). Trzeci czas biegu uzyskała Agnieszka Gortel-Maciuk z Never Too Late TS AKS Chorzów, której pokonanie 21 km zajęło 1h 21 min i 15 sek. W kategorii OPEN mężczyzn podium uzupełnił czwarty w generalce Adam Szpularz z zespołu Crazy Runners (czas: 1 godz. 23 min).

Wśród kobiet na podium obok Agnieszki Gortel-Maciuk stanęły: Natalia Mierzklin z czasem 1 godz. 24 min. 50 sek. i Anna Ficner, osiągając czas 1 godz. 28 min 25 sek.

Jeśli chodzi o 5. Dyszkę Księgi Henrykowskiej (bieg na 10 km) najlepszy był Dominik Buk reprezentujący Parasol Wrocław, któremu pokonanie trasy zajęło 35 min i 2 sek. 2 min. i 12 sek. po nim na mecie pojawił się Dawid Kutaj z Henrykowa, a trzeci na podium w kategorii OPEN uplasował się Karol Duda z Piskorzowa z czasem 37 min. i 40 sek. Wśród kobiet triumfowała Marlena Cieślik ze Strzelina z czasem 47 min. 33 sek. przed Izabelą Wolak z Jawora (czas: 48 min) oraz Aleksandrą Grodecką z Ząbkowic Śląskich (czas: 48 min 11 sek.)

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Niemal 400 biegaczy na 9. Półmaratonie Henrykowskim i 5. Dyszce Księgi Henrykowskiej [foto]

    2020-09-13 23:04:05

    gość: ~biegacz

    ostatnio dodany post

    świetne zdjęcia!

REKLAMA