Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek między Kamieńcem Ząbkowickim a Ząbkowicami Śląskimi [foto] [aktualizacja]

15 sierpnia tuż przed godziną 10 na drodze wojewódzkiej nr 382 za Kamieńcem Ząbkowickim w kierunku Ząbkowic Śląskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba nie żyje fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na drodze wojewódzkiej nr 382 czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Trwa akcja ratunkowa. Droga jest całkowicie zablokowana.

15 sierpnia tuż przed godziną 10 na drodze wojewódzkiej nr 382 za Kamieńcem Ząbkowickim w kierunku Ząbkowic Śląskich doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Trwa akcja ratunkowa. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonują dostęp do poszkodowanych osób znajdujących się w pojazdach. 

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Więcej informacji wkrótce.

[AKTUALIZACJA godz. 10:45]:  W zdarzeniu brały udział auta marki Audi i Opel na czeskich numerach rejestracyjnych. Łącznie w obu pojazdach podróżowały trzy osoby - młoda kobieta i młody mężczyzna w Audi oraz około 70-letnia kobieta w Oplu.

Bezpośrednio po zdarzeniu Opel zaczął się palić, jednak dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia i osób, które najechały na wypadek pojazd udało się ugasić. Niestety, kobieta będąca wewnątrz samochodu poniosła śmierć na miejscu.

W Audi jechały dwie osoby - kobieta i mężczyzna. W wyniku uderzenia ich pojazd zatrzymał się w przydrożnym rowie. Z relacji świadków wynika, że bezpośrednio po zdarzeniu oboje podróżni byli przytomni. Mężczyzna był jednak zakleszczony w samochodzie i aby go z niego wyciągnąć strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Na miejsce zadysponowano także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do specjalistycznego szpitala. Pasażerkę z licznymi potłuczeniami przewieziono karetką do placówki w Ząbkowicach Śląskich.

Na miejscu obecny jest prokurator oraz policyjni technicy, którzy wyjaśniają jak doszło do zdarzenia. Droga będzie zablokowana jeszcze przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazd przez Strąkową.

[AKTUALIZACJA, godz. 15]: Droga jest już przejezdna.

[AKTUALIZACJA, 16.08, godz. 9]: - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 69-letnia obywatelka Czech kierująca pojazdem osobowym marki Opel z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka Audi, którym podróżowało dwoje młodych ludzi - 22-letni mężczyzna z powiatu ząbkowickiego i 18-letnia kobieta. W wyniku zderzenia kierująca Oplem poniosła śmierć na miejscu, kierowca Audi został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu, a 18-letnia pasażerka która z nim jechała została przewieziona karetką do placówki w Ząbkowicach Śląskich. Ciało 69-letniej kobiety decyzją prokuratora zabezpieczono do sekcji zwłok. Wszyscy uczestnicy korzystali z pasów bezpieczeństwa. Kierowca Audi był trzeźwy, stan trzeźwości podróżującej Oplem będzie znany dopiero po sekcji zwłok - infomuje Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

KOMENTARZE ZOSTAŁY ZABLOKOWANE.

em24.pl

REKLAMA