Ruszyły piłkarskie rozgrywki. Orzeł rozbity w Trzebnicy, Unia Bardo pauzowała

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

To nie był udany powrót ząbkowickiego Orła do gry o ligowe punkty po przerwie. Ząbkowiczanie na inaugurację rozgrywek przegrali 0:5 (0:2) w Trzebnicy z miejscową Polonią.

Biało-niebiescy do rozgrywek przystąpili w zupełnie innym składzie aniżeli w meczu kończącym jesienne rozgrywki czwartej ligi sezonu 2019/2020. Obok Maciaka, Radziszewskiego i Maciejewskiego, którzy reprezentowali Orła w poprzednich sezonach, pozostali zawodnicy wyjściowej jedenastki to gracze, którzy przez ostatnie lata bronili barw Unii Bardo, a teraz zdecydowali się przyjść, czy też jak w przypadku większości z nich, powrócić do Ząbkowic Śląskich. Z ławki trenerskiej zespołem dyrygował Damian Okrojek, który zastąpił w Orle dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Masłowskiego. Okrojek w przeszłości przez wiele lat również występował w barwach ząbkowickiej drużyny, głównie jako zawodnik, ale miał też epizod w roli trenera. Ostatnie kilka lat spędził jednak w Bardzie, najpierw jako zawodnik, a następnie również jako szkoleniowiec.

Orzeł w zasadzie od początku spotkania w Trzebnicy zmuszony był odrabiać straty. Już bowiem w czwartej minucie po szybkiej akcji w sytuacji sam na sam z Gembarą znalazł się Bergier, który minął golkipera Orła i zdołał umieścić piłkę w bramce wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Chwilę później powinien być remis. Niedokładne zagranie jednego ze środkowych pomocników w kierunku swoich obrońców mógł wykorzystać Kuriata. Atakujący Orła minął broniącego bramki trzebniczan Buchlę, jednak uderzoną przez niego futbolówkę zmierzającą do bramki tuż sprzed linii bramkowej wybił wracający defensor gospodarzy.

W 28. minucie Orzeł przegrywał już różnicą dwóch goli. Zagraną wzdłuż pola karnego futbolówkę próbował wybijać Czachor, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej siatki obok bezradnego Gembary. W odpowiedzi pod drugą bramką swoich sił próbował najpierw Kuriata, a po dograniu Dymka w dogodnej sytuacji znalazł się Raszpla, ale posłał futbolówkę minimalnie nad bramką miejscowych.

W przerwie trener Okrojek zdecydował się na zmianę - Dymka zmienił Moskal. Orzeł drugie 45. minut rozpoczął dobrze i szybko osiągnął przewagę. Liczne ataki ząbkowiczan nie przyniosły jednak gola kontaktowego, choć były ku temu okazje. Najpierw w polu karnym Kuriata wymanewrował obrońcę, jednak uderzył ponad bramką, a chwilę później po dalekim wybiciu Gembary sytuację jeden na jednego z bramkarzem miał Raszpla, ale uderzył obok bramki. Wydaje się, że były to kluczowe sytuacje dla odwrócenia losów pojedynku, bo chwilę później to trzebniczanie podwyższyli prowadzenie. W 65. minucie gry w polu karnym piłkę otrzymał Rats i kapitalnym uderzeniem nie pozostawił szans golkiperowi Orła na skuteczną interwencję. Po tym trafieniu z ząbkowiczan zeszło powietrze, a rywale jeszcze dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Orła. Najpierw uczynił to w 72. minucie Rojewski, a dziesięć minut później Stasiak, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Polonia: Buchla, Caliński, Skowroński, Lamorski, Miara, Rats (80’ Ciurkot), Jajko (83’ Pancerz), Stasiak (kpt), Froń (85’ Kamil Zawadzki), Bergier (72’Rojewski), Rajter

Orzeł: Gembara, Radziszewski, Czachor, Łaski, Maciak (70' Olejarnik), Wojtal, Maciejewski (73' G. Robak), Raszpla, Dymek (46' Moskal), Szabat (78' Skowronek), Kuriata

Po inauguracyjnej kolejce Orzeł plasuje się w tabeli na ostatnim miejscu.  Za tydzień ząbkowiczanie zmierzą się na własnym boisku z Sokołem Wielka Lipa, który w pierwszej kolejce wygrał 2:1 z GKS Mirków/Długołęka.

Unia Bardo, drugi z czwartoligowców z powiatu ząbkowickiego, na inaugurację rozgrywek pauzowała ze względu na nieparzystą liczbę drużyn. Unia sezon rozpocznie w najbliższą sobotę meczem na własnym boisku z MKS-em Oława, który w pierwszej kolejce pokonał Piast Żerniki 1:0. Bardzianie w miniony weekend rozegrali mecz kontrolny ze Spartą Ziębice (klasa okręgowa), który wygrali 5:2.