Express-Miejski.pl

Pożar historycznej strzelnicy na Twierdzy Srebrna Góra. Obiekt zamknięty [foto] [aktualizacja]

Pożar na terenie historycznej strzelnicy w Twierdzy Srebrna Góra fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na terenie Twierdzy Srebrna Góra doszło do pożaru historycznej strzelnicy prowadzonej przez podmiot zewnętrzny. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Zdarzenie miało miejsce 15 lipca około godz. 12.30. Jak informują władze twierdzy, nikomu nic się nie stało. Twierdza Srebrna Góra pozostanie jednak zamknięta do końca dnia.

[AKTUALIZACJA, godz. 13.50]: Z pierwszych informacji jakie do nas docierają do zdarzenia doszło w momencie oddawania serii strzałów z broni. Prawdopodobnie jeden z naboi uderzył w gwóźdź, który mocował kulochwyt, co spowodowało powstanie iskry, a w następstwie pożar obiektu. Szczegółowe przyczyny zdarzenia będzie ustalała jednak policja po ugaszeniu obiektu przez strażaków i oszacowaniu strat.

Aktualnie na miejscu pracuje kilkanaście zastępów strażaków-zawodowców i strażaków-ochotników. Strzelnica w znacznej części pokryta był drewnem.

[AKTUALIZACJA, godz. 14.05]: - Na terenie Twierdzy Srebrna Góra w pomieszczeniu zlokalizowanym pod dziedzińcem doszło do pożaru strzelnicy. W momencie pojawienia się ognia na terenie całego obiektu twierdzy przebywało 80 turystów oraz 14 osób z obsługi. Turyści zostali ewakuowani przez załogę obiektu. Nikomu nic się nie stało. Wszystkie działania prowadzone przez strażaków są z zewnątrz obiektu, w którym doszło do pożaru, gdyż w jego wnętrzu zlokalizowana była amunicja, która zaczęła samoistnie wybuchać - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej. Akcji nie ułatwia brak bezpośredniego dostępu do wody. Żeby ją uzupełnić, strażacy muszą zjeżdżać po krętej drodze do centrum miejscowości.

Na miejscu pracują zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich i Nowej Rudy oraz strażacy-ochotnicy ze Stoszowic, Budzowa, Tarnowa i Stoszowic. Obecna jest także grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich oraz grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pożar historycznej strzelnicy na Twierdzy Srebrna Góra. Obiekt zamknięty [foto] [aktualizacja]

  2020-07-15 15:13:24

  gość: ~Ja

  Jak pech, to pech. Niech dziękują Bogu że nikomu się nic nie stało i tylko jedno pomieszczenie poszło z dymem...

 • 2020-07-15 15:42:37

  gość: ~ciekawy

  a wszystkie pozwolonka byly???

 • 2020-07-15 20:33:26

  gość: ~Maciek

  ostatnio dodany post

  @~ciekawy

  Były

REKLAMA