Express-Miejski.pl

Wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych na krajowej ósemce [foto] [aktualizacja]

Zderzenie dwóch osobówek na krajowej ósemce między Ząbkowicami Śląskimi a Szklarami fot.: Czytelnik EM24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 lipca około godz. 10.30 między Ząbkowicami Śląskimi a Szklarami na wysokości Zwróconej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Są utrudnienia w ruchu.

Łącznie w obu pojazdach podróżowało sześć osób, w tym troje dzieci. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala. Z informacji od osób postronnych wynika, że do zdarzenia doszło gdy kierowca jadący od Ząbkowic Śląskich w kierunku Wrocławia z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia. Na miejscu pracuje policja, która ustala szczegóły zajścia.

Na miejscu działały też dwa zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy z Tarnowa, a także zespoły ratownictwa medycznego, które transportowały uczestników zdarzenia do szpitala.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

[AKTUALIZACJA, 13.07, godz. 12]: Kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia, 44-letni mężczyzna z powiatu wrocławskiego z nieznanej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford Focus, kierowanym przez 37-letniego mężczyznę, zamieszkałego na terenie powiatu strzelińskiego. Kierowca Forda doznał urazu kolana oraz ogólnych potłuczeń i po przebadaniu został zwolniony do domu. Czterech pasażerów (wszyscy z powiatu strzelińskiego) zostało przetransportowanych do szpitala. 36-letnia kobieta z urazem brzucha i ogólnymi potłuczeniami, 14-latka ze wstrząśnieniem mózgu i ogólnymi potłuczeniami, 10-letni chłopiec z urazem brzucha i ogólnymi potłuczeniami pozostali na obserwacji w ząbkowickim szpitalu. Natomiast 12-letni chłopiec ze wstrząśnieniem mózgu i ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu. Kierujący Skodą Octavią doznał bliżej nieokreślonych obrażeń i pozostał w ząbkowickim szpitalu. Obaj kierowcy byli trzeźwi - informuje Mirosław Lasota z ząbkowickiej policji.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych na krajowej ósemce [foto] [aktualizacja]

  2020-07-14 09:02:04

  gość: ~MonikaSkowrońska

  Proszę rodzinę poszkodowanych z Forda o pilny kontakt. Mój e-mail: monika1407za@popk.pl

 • 2020-07-14 09:54:21

  gość: ~Ząbkowiczanin

  ostatnio dodany post

  @~MonikaSkowrońska
  Korzystałem z pomocy pani Moniki i jestem bardzo jej wdzięczny. Dziękuję i pozdrawiam.

REKLAMA