Express-Miejski.pl

Nie chcą wieży telekomunikacyjnej na terenie parku kulturowego. Mamy związane ręce - mówią urzędnicy

Wiceminister klimatu gościł w Henrykowie. Rozmawiano o odbudowie stawu i blokadzie budowy masztu fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na terenie Parku Kulturowego w Henrykowie ma stanąć kilkudziesięciometrowy maszt telefonii komórkowej. Część mieszkańców chce jednak zablokować inwestycję.

Szersze grono społeczne o budowie masztu dowiedziało się dopiero kilka dni temu, gdy na prywatnej działce jednego z lokalnych przedsiębiorców pojawiła się kilkudziesięciometrowa wieża gotowa już do zamontowania. - Wcześniej o sprawie było nadzwyczaj cicho, choć jak się okazuje, plany dotyczące montażu kilkudziesięciometrowego masztu są co najmniej od kilku miesięcy - mówi Natalia Kasperek, mieszkanka Henrykowa, której dom znajduje się niespełna 200 metrów od działki, na której ma stanąć maszt. O zgodę na postawienie około 60-metowego obiektu nikt jej jednak nie pytał, bo i nie musiał. Jak poinformowano ją w starostwie, podobnie jak inni przeciwnicy budowy masztu, stroną w postępowaniu nie są. O planowanej inwestycji nie wiedzieli też m.in. dyrektor przedszkola, które znajduje się w pobliżu, czy pracownicy innych instytucji oddalonych nie więcej niż 300 metrów od działki, na której ma stanąć obiekt.

Początki sprawy sięgają drugiej połowy 2019 roku. Już wtedy firma P4 sp. z o.o nosiła się z zamiarem budowy nowego nadajnika na terenie Henrykowa. Pod uwagę brano lokalizację masztu na terenie kościoła, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. W październiku operator sieci Play, wystąpił z wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich o wyrażenie zgody na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z kablową zasilającą linią elektroenergetyczną (numer stacji ZBK3301A) na działce prywatnej przy ul. Henryka Brodatego. W międzyczasie firma dograła wszelkie sprawy z konserwatorem zabytków, który końcem stycznia wydał dokument o stosownych uzgodnieniach. 31 stycznia urzędnicy z ząbkowickiego starostwa wezwali firmę do uzupełnienia braków we wniosku, które firma dopełniła pod koniec marca. 6 kwietnia Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich wydało zgodę na realizację inwestycji. 

Jak zauważa grupa mieszkańców, przez wiele miesięcy o sprawie nikt nie wspomniał, choć działka, na której ma stanąć maszt znajduje się na terenie Parku Kulturowego w Henrykowie. Co więcej, 25 czerwca ziębiccy radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały w sprawie utworzenia parku kulturowego pod nazwą Park Kulturowy Opactwo Cystersów w Henrykowie”. W uchwale ustalono też przepisy ogólne w różnego rodzaju zakresach. Jeden z nich mówi, że na terenie parku zabrania się lokalizacji wież siłowni wiatrowych i nadajników telefonii komórkowych, innych dominant wysokościowych przekraczających wysokość pobliskiej zabudowy, a także wznoszenia nowych linii energetycznych wysokiego napięcia.

- O tym, że w Henrykowie planowane jest utworzenie parku kulturowego wiadomo od dwóch, trzech lat. Każdy krok przyblizający nas do utworzenia parku kulturowego był promowany na portalach społecznościowych gminy oraz w lokalnych mediach. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich posiadało stosowne informacje w sprawie tworzenia parku, ziębiccy urzędnicy także. Sporządzany projekt uchwały, jednogłośnie przyjęty przez radnych podczas ostatniej sesji, zawiera dziesięć stron i nie chce mi się wierzyć, że nikt nie wiedział o tym, że na terenie parku planuje się taką inwestycję - zauważa inny z mieszkańców.

Z prawnego punktu widzenia wszystko wydaje się być jednak w jak najlepszym porządku. Działka, na której ma powstać obiekt, w momencie uzyskiwania decyzji nie była objęta ścisłą ochroną konserwatorską, a zgody formalne inwestor uzyskał jezcze przed podjęciem uchwały Rady Miejskiej w Ziębicach dotyczącej utworzenia Parku Kulturowego.

Co więcej, dzięki zapisom w tarczy antykryzysowej 2.0 inicjowane od 20 kwietnia 2020 roku inwestycje związane z budową stacji bazowych telefonii komórkowych nie wymagają już pozwolenia, ale tylko zgłoszenia, nawet jeśli dotychczas wymagana była decyzja środowiskowa lub antena miała stać na budynku zabytkowym.

Dzięki takim zapisom w tarczy antykryzysowej telekomy otrzymały wyjątkową możliwość działania. Co więcej, z prawa budowlanego oraz ustawy o ochronie środowiska wyłączono również możliwość zablokowania przez mieszkańców budowy masztów antenowych w przypadku gdy podmiotem jest przedsiębiorca telekomunikacyjny. Jak twierdzą przedstawiciele telefonii komórkowej, to rozwiązanie które znacznie ułatwi i przyspieszy powstawanie infrastruktury mającej wpływ na rozwój technologii w kraju.

Jedyną szansą dla grupy mieszkańców, która chce zatrzymać inwestycję, są mediacje zarówno z inwestorem, jak i właścicielem działki. Do zorganizowania spotkania i poprowadzenia takich rozmów zobowiązał się burmistrz Mariusz Szpilarewicz.

- Jako gmina, wiedząc, że jest zainteresowanie firm budową masztów telefonii komórkowej, celowo wprowadziliśmy zapis o zakazie budowy wież w uchwale dotyczącej utworzenia parku kulturowego - mówi burmistrz. Tłumaczy jednak, że na tworzoną inwestycję, samorząd wpływu nie ma. - Budowa masztu planowana jest na działce prywatnej, a procedury rozpoczęły się wcześniej, niż podjęta uchwała w sprawie utworzenia parku kulturowego, gdy zapis odnośnie zakazu budowy masztów jeszcze nie obowiązywał - wskazuje włodarz. Wtóruje mu wicestarosta Waldemar Wieja, który tłumaczy, że możliwości starostwa w tym zakresie także są niewielkie. - Nawet gdyby starostwo wydało negatywną decyzję odnośnie budowy wieży, to inwestor zaskarży tę decyzję do wojewody. Wojewoda ma na tyle związane ręce, ze nie moze uznać tej negatywnej decyzji. Wówczas dokumenty wracają do starostwa i ta zgoda musi zostać wydana, jeśli wszystkie formalności zostały spełnione - wyjaśnia wicestarosta i przytacza przykład z pobliskiego Złotego Stoku, kiedy inwestycja, mimo pojawiających się sprzeciwów, powstała.

Na ile mediacje okażą się skuteczne? Wydaje się, że ewentualna zmiana miejsca lokalizacji wieży należącej do telefonii komórkowej będzie zależna tylko od dobrej woli inwestora i właściciela ziemi. Trzeba jednać pamiętać, że rozwiązanie umowy dla przedsiębiorcy dzierżawiącego działkę może wiązać się z kosztami.

Do tematu będziemy wracać.

em24.pl

53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nie chcą wieży telekomunikacyjnej na terenie parku kulturowego. Mamy związane ręce - mówią urzędnicy

  2020-07-03 11:57:01

  gość: ~Obiektywny

  A internety o prędkości 100 mb/s i telefony z zasięgiem LTE albo 5G to chciałby każdy... Bezsens.

 • 2020-07-03 12:07:25

  gość: ~Henryków

  @~Obiektywny

  To postaw u siebie pod domem taki nadajnik i każdy będzie zadowolony :)

 • 2020-07-03 12:17:04

  gość: ~Absolwent

  @~Henryków
  Radze poczytać o falach radiowych z rzetelnych źródeł i może trochę się Panu rozjaśni :)

 • 2020-07-03 12:47:31

  gość: ~Mala Mi

  @~Obiektywny
  Haaha dokladnie.spokojnie jeszcze wyjda z widlami i pochodniami krzyczac "to sa promile"

 • 2020-07-03 12:54:11

  gość: ~Anna

  @~Obiektywny nie -nie każdy potrzebuje mega szybki internet i LTE. Każdy chce mieć rodzinę i znajomych zdrowych, a nie ciągle "walczyć" z nowotworami.Poza tym większość ma prawo nie zgadzać się na te "cudownie" wyglądające nadajniki i wieże, które w postaci żelastwa ma niemal pod oknami. Można umieścić je tak, aby innym nie przeszkadzało. I nie podoba mi się, że "państwo PIS" decyduje za obywateli w tak ważnej sprawie!

 • 2020-07-03 13:18:23

  gość: ~Ja

  @~Anna

  Proszę podać rzetelne źródło informacji mówiące o tym, że nadajniki mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Miłego szukania :)

 • 2020-07-03 13:26:37

  gość: ~JA234

  @~Ja
  Polecam Pani przestudiowanie fiziyki bo widzę, że nie nauczono za wiele i pojęć takich jak smog elektromagnetyczny. Polecam artykuły amerykanskich naukowców, niemieckich jak i WHO.
  Prosze wyłączyć tv i zacząć myśleć logicznie!!!!!

 • 2020-07-03 17:52:20

  gość: ~Artur Duleba

  @~JA234
  Co do paskudnego wygladu sie zgadzam, ale czegos innego uczylem sie na studiach.

  Jesli Pan/Pani COS "POLECA", to prosze zdefiniowac to COS i podac tu odnosniki, bo wszystkie, ktore widze nie wskazuja na szkodliwosc zdrowotna i trzeba to uznac za basnie.

 • 2020-07-04 11:19:23

  gość: ~Żródla

  @~Artur Duleba
  https://bioinitiative.org/research-summaries/
  https://www.wirelesseducation.org/latestnews/

 • 2020-07-04 11:20:31

  gość: ~Żródla

  @~Żródla
  Chce Pan więcej mam tego bo jestem świadomym człowiekiem nieograniczającym się do tv i youtube:) Pozdrawiam i polecam troszkę edukacji w tą stronę. Nie jestem przeciwna technologii. Azbest też był ok :) pozdrawiam

 • 2020-07-04 18:56:03

  gość: ~Artur Duleba

  @~Żródla
  Przepraszam, ale to jest antynauka. Tam nie ma zrodel tylko bzdury. Wszystkie te bzdury probuja udowodnic, ze przy poteznym zrodle fal radiowych organizmy szczurow i myszek moga zaczac chorowac. Nie ma tam jednak zadnego artykulu, ktory potwierdzalby wplyw na zdrowie ludzi przy maksymalnych mocach takich wiez telefonicznych.

  Opis wspomnianych przez pania spraw ludzie moga zaczac przykladowo tutaj i prosze nie mowic komus kto pracuje w autonatyce przemyslowej jak inzynier, zebym sie doksztalcil w tym co znam. To pani musialaby znacznie lepiej poznac temat, zeby znane firmy z zachodu prosily pania o prace za grube pieniadze w tematyce elektrycznej.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bioinitiative_Report

 • 2020-07-05 02:14:43

  gość: ~Konrad

  @~Ja
  Raport naukowców z Włoch przedstawia wyniki przeprowadzonych na wielką skalę badań nad szczurami laboratoryjnymi, wystawionymi na promieniowanie masztów telefonii komórkowej. Mówiąc w skrócie: infrastruktura telefonii komórkowej sprzyja chorobom nowotworowym.

  Ramazzini Institute jest jedną z najbardziej znanych naukowych kooperatyw, która od dwudziestu lat zajmuje się badaniem przyczyn chorób nowotworowych, diagnostyką i poszukiwaniem skutecznych terapii. To właśnie badacze tego instytutu przedstawili w branżowym periodyku Enviromental Research wyniki badań na szczurach wystawionych na promieniowanie elektromagnetyczne charakterystyczne dla telefonii komórkowej.

  W prowadzonych od 2005 roku badaniach wykorzystano 2448 szczurów ze szczepu Sprague-Dawley, które od okresu płodowego do naturalnej śmierci były wystawione na typowe, środowiskowe promieniowane masztów telefonii komórkowej przez 19 godzin na dobę – w paśmie 1800 MHz, w polach o natężeniu 5, 25 i 50 V/m. Naukowcy podkreślają, że wszystkie te dawki promieniowania, włącznie z 50 V/m, są sporo poniżej amerykańskich norm FCC, co oznacza, że ludzie mogą być na nie legalnie wystawieni.Wśród samców szczurów wystawionych na najwyższy poziom promieniowania (50 V/m) zaobserwowano statystycznie znaczący wzrost zachorowalności na rzadki nowotwór Schwannoma (nerwiak osłonkowy), zlokalizowany najczęściej w sercu.Wśród samców i samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania zauważono wzrost częstotliwości występowania rozrostu (hiperplazji) komórek Schwanna (komórek glejowych układu nerwowego), choć nie było to statystycznie znaczące.Wśród samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania zauważono wzrost częstotliwości występowania złośliwych glejaków

 • 2020-07-09 14:06:18

  gość: ~Artur Duleba

  @~Konrad
  Przepraszam, ale naukowcy zajmujacy sie falami radiowymi mowia o tych "badaniach" wyraznie, ze to sa bajki. W poteznych miastach ludzie mieszkaja obok tych wiez w znacznie wiekszej ilosci i blizej niz na wioskach, a nie zauwaza sie w tych miejscach roznic w ilosci chorob, co jest najwyzszej jakosci doswiadczalnym argumentem przeciwko szkodliwosci. Ci rzekomo sponsorowani przez koncerny naukowcy najczesciej wcale nie sa sponsorowani i na uczelniach maja przy sobie maszty. Gdyby robili badania potwierdzajace brak szkodliwosci falszywie dla pieniedzy, to dbaliby o to, zeby masztow nie bylo obok nich.

  Tak dlugo, jak ludzie beda mowic o wymyslonej przez nich szkodliwosci, ktorej do tej pory nie widac, tak dlugo ci, ktorzy sa wsciekli na niszczenie ich krajobrazu nie beda przez decydujacych traktowani z powaga. Szkodliwosc fal radiowych z nadajnikow 5G to w tym momencie to samo co smugi kondensacyjne, plaska Ziemia lub powodowanie autyzmu przez szczepienia.

 • 2020-07-07 12:20:50

  gość: ~Miły

  @~Ja
  A ty mi podaj niezależne wyniki badań (nie finansowane przez operatorów komórkowych), które jednoznacznie wskazują na obojętny wpływ fal radiowych o dużym natężeniu na zdrowie. Czekam z niecierpliwością.

 • 2020-07-03 13:22:37

  gość: ~NIE DLA WIEŻY W HENRYKOWIE

  @~Obiektywny
  Człowieku czy Ty wiesz co piszesz ,zapoznaj się z zasięgiem fal elektromagentycznych.
  Zapraszam do zamieszkania w strefie smogu elektromagnetycznego. To nie jest maszt 5G tylko 4G a Play szuka nawinych polaczków, którzy za 2tys złotych zgotują mózg sąsiadowi. Plus wypowiedział im umowy na swoje nadajniki i mają problem. Wieża , która powstanie w Henrykowie nie jest dla mieszkańców żadną korzyścią ponieważ, operator ma dziury w zasiegu sieci w wioskach wokół Henrykowa, tak więc przestań pitolić kocopoły!!!

 • 2020-07-04 11:21:07

  gość: ~Żródla

  @~NIE DLA WIEŻY W HENRYKOWIE
  https://bioinitiative.org/research-summaries/
  https://www.wirelesseducation.org/latestnews/

 • 2020-07-04 14:24:30

  gość: ~Darek

  @~Obiektywny
  nie chodzi o toze ludzie są przeciwni antenie tylko jej lokalizacji ! Facet ma pole 1000 m od zabudowan wiec niech sobie tam stawia co chce

 • 2020-07-03 12:20:12

  gość: ~Marek

  A gdzie dokładnie ma stać ten nadajnik?

 • 2020-07-03 13:29:53

  gość: ~Zbudujemy wieże

  @~Marek
  Nadajnik ma powstać na prywatnym terenie EKO Borówki Henrykowskiej---> EKO. Mieszkańcy Henrykowa zadbają o antyreklamę dla EKO borówki. Zero konsultacji z sąsiadami wszystko po cichutku pod kołderką. Media szerszego zasięgu dowiedzą się o tym i chcieli mieć rozgłos będą mieli reklamę za darmo!

 • 2020-07-03 14:02:12

  gość: ~Artur Duleba

  @~Zbudujemy wieże
  Przeciez nadanik nie sprawi, ze borowka bedzie mniej EKO. Czy chodzi o zwykla zemste, bo ktos robi te wieze zlosliwie lub bezmyslnie (w domysle psujac wyglad spokojnego wiejskiego krajobrazu) na swojej dzialce czy co?

 • 2020-07-04 11:12:31

  gość: ~Wieża

  @~Artur Duleba
  Ktoś robi to bez konsultacji społecznej z mieszkańcami wsi Henryków , jak chce być intregranlą częścią naszego społeczeństwa stawiając u siebie na działce prywatnej kolosa niszczącego całkowicie walory i krajobraz wsi. To nie chodzi o zemste ale o etykę i kręgosłup moralny. Ale niestety ludzie dla paru srebrników zrobią wszystko i jeszcze reklamują się jako HENRYKOWSKA.

 • 2020-07-04 18:44:21

  gość: ~Artur Duleba

  @~Wieża
  Dlatego zadalem pytanie, zeby sie upewnic. Sam jestem mocno za niwoczesnoscia, ale tez zdaje sobie sprawe, ze przeciez dzieki swietnym drogom i nowoczesnej telefoni ludzie nie staja sie nagle madrzy, bo to nie oni to projektuja i buduja. A walor wiejskiego krajobrazu jest zniszczony na zawsze. Wiem tez, ze ludzie czesto sa bezsilni, ze jakas autostrada podzielila ich zupelnie, bo nagle zamiast 200m musza isc 10km. Wtedy dzialaja irracjonalnie, jsk chociazby Unabomber (genialny Ted Kaczynski). Wspolczuje i zycze, zeby udalo sie znalezc jakies bardziej zryte miejsce na te wieze.

 • 2020-07-03 23:21:31

  gość: ~eko

  eko ... ?

 • 2020-07-04 14:35:13

  gość: ~kajra3

  @~Marek
  200 m od przedszkola ,220 od osiedla na którym mieszka 104 rodziny plus domki jednorodzinne to następne 8 rodzin plus blok zastepczy 6 rodzin ,220 m od ośrodka zdrowia i 50 od bloku zwanego "mrowkowcem" następne 8 rodzin

 • 2020-07-03 13:47:41

  gość: ~Artur Duleba

  Ja stoje w srodku.
  Zdaje sobie sprawe, ze potrzebne sa te maszty i droga szybkiego ruchu.

  Jednak nikt nie chce tego miec obok domu. Jesli ktos nie chce, to prawie wszyscy udajacych niwoczesnych na niego napadaja, ze to dla dobra spolecznego. Moge sie nawet zgodzic.

  Jesli wiec komus nie pasuje droga lub maszt obok domu, to wszyscy mieszkancy regionu powinni znalezc miejsce, ktore nikomu nie przeszkadza lub zwyczajnie zlozyc sie na potezna rekompensate dla tych w poblizu lub tych, ktorzy musza zupelnie sie wyniesc (jak blisko Klodzka przy S8). Kazdy jest glupim cwaniaczkiem, gdy sam nic nie traci.

 • 2020-07-03 14:22:24

  gość: ~O tak

  brawo pis! pod przykrywką tarczy kryzysowej pchacie stawianie masztów, no mistrzowie. Po co takie ułatwienia. Może żeby ludzie mogli się szybciej budować, bez biurokracji i pozwoleń też dajcie zapis róbta co chcet!!

 • 2020-07-03 15:51:18

  gość: ~Pop

  Jest problem. Dlaczego nikt nie pyta o zdanie mieszkańców . W całym kraju tak się dzieje, że ktoś, coś bez wiedzy bezpośrednio zainteresowanych. Władze na każdym szczeblu skrywają przed społeczeństwem wiele spraw. Może ,coś pod stolikiem. Wystarczy oglądać programy społeczne w których przedstawiane są drastyczne sprawy. Władza nie konsultuje z mieszkańcami. Ci ,którzy mianują się gospodarzami i rządzą w imieniu swoich wyborców mają ich w dalekim poważaniu.

 • 2020-07-03 16:58:18

  gość: ~Hen

  Niech lepiej market wybudują w Henrykowie a nie jakies gowno

 • 2020-07-03 17:42:40

  gość: ~ktoś

  Wasi wybrańcy z PISu tak zmienili prawo, że postawią wam maszt a wy możecie co najwyżej modlić się i bardzo dobrze. Dobra zmiana biznesowa.

 • 2020-07-03 21:47:44

  gość: ~Hen

  @~ktoś
  Wy się zawsze czepiacie polityki , albo PIS albo KO . A taka prawda ze każdy z was jakby dostał kasę za to ze postawią wam maszt na waszej posesji to wszyscy byście się zgodzili .

 • 2020-07-03 21:30:58

  gość: ~roster

  U nas w Starczówku play też postawił po cichutku swoja stacje bazowa.Ludzie dopiero zobaczyli ze tam bedzie jak stawiali maszt,generalnie nikt nie protestował ale pisalem wczesniej do EM i doby o jakas informacje odnosnie tej wiezy (w internecie nic nie znalazlem) chociazby jaki tam bedzie operator.I nic cisza nie zajeli sie sprawą!

 • 2020-07-04 08:28:21

  gość: ~rysiek czerwony nos

  to wszystko zależy od tego ile kwitów Narodo.Banku Polskiego,przytuli właściwy urzędnik,i tak jest w całej Polsce od 70-ciu lat,sędziowie nie płacący żadnych podatków od wynagrodzeń,mundurowi nie płacący składek emerytalnych,,przykładów można przytaczać tysiące,taki spadek pozostawił po sobie komunizm,a kontynuatorem tego jest tęczowy Rafał,boże jak ta Moja Polska jest zepsuta

 • 2020-07-04 16:47:10

  gość: ~Malarz

  @~rysiek czerwony nos Kup czarną farbę, ja ci przemaluję nosek.

 • 2020-07-05 08:00:45

  gość: ~Zasmucona

  Powodzenia dla borówki henrykowskiej. Już nigdy jej nie kupię, jak powstanie ten gigant. Brawa dla właściciela niech postawi nowy szyld eko naelektromagnetyzowane borówki henrykowskiej. Mniam, pycha, żenada nie dość że ludzi będzie to dziadostwo napromieniowywalo to jeszcze jedzenie będzie skażone. Brawo brawo brawo!!!!! Super reklama cóż dla pieniędzy robi się wszystko smutne ale prawdziwe.

 • 2020-07-05 13:51:21

  gość: ~Konrad

  Jeśli tak państwu zależy na tej bazie to proszę przestawić ją na pole z borówka które jest o wiele dalej od budynków mieszkalnych , pan będzie miał kasę a mý święty spokój! Wilk syty i owca cała

 • 2020-07-05 21:29:39

  gość: ~Mieszkaniec

  Stacje bazowe są po prostu szkodliwe - twierdzi Barbara Gałdzińska-Calik z Fundacji Instytut Badań Elektromagnetycznych im. Jamesa Clerka Maxwella w Krakowie. - Najlepszym przykładem są mieszkańcy bloku przy ul. Krowoderskich Zuchów, który również jest wspomniany w raporcie NIK. Lokatorzy „piętrami” chorują na raka, a część z nich, która przez ostatnie lata walczyła z operatorem, nie doczekała dzisiejszego dnia. Nieuczciwe praktyki stosowane przez operatorów komórkowych potwierdza prof. Marek Zmyślony z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. - Jeśli raz uzyskają pozwolenie na budowę anteny, to potem już bez zgłaszania zmian ciągle zwiększają moc nadawania - wyjaśnia ekspert

 • 2020-07-06 09:45:41

  gość: ~Ja

  Konserwator zabytków śmiech na sali !!!! Rok pozwolenie na jedną topole dawał jak drogę budowali a teraz na nadajnik chip i jest pozwolenie ciekawe co za kasę wybuduje dom???

 • 2020-07-06 11:59:46

  gość: ~iii

  Jakim trzeba być malkontentem żeby zapalać czerwone światło na rozwój tego zadu*ia

 • 2020-07-07 19:13:22

  gość: ~Szpilarewicz do Dymisji

  Ogłoszenie: Jutro, ewentualnie piątek wydanie główne faktów tvp 3 Wrocław będzie reportaż na temat sprawy wieży w Henrykowie. Proszę śledzić profil na facebook Sołectwo Henryków. Bedą mogli Państwo usłyszeć na własne uszy jak pan burmistrz Ziębic, który od tygodnia zapewniał mieszkańców , że nic nie wiedział o tej inwestycji przyznaje się reporterowi, iż wiedział od miesięcy o takiej inwestycji we wsi Henryków. Panie Szpilarewicz pogrążył się Pan tym !!!!! Mieszkańcy tego nie odpuszczą! Protest tuż tuż!!!

 • 2020-07-08 09:33:14

  gość: ~Obywatel

  @~Szpilarewicz do Dymisji
  Nawet jeśli wiedział to co z tego. Powyżej wyraźnie jest napisane, że samorząd nie ma nic do gadania, tak samo starostwo. Prywatny teren to właściciel sobie tam postawi co chce.

 • 2020-07-08 10:17:26

  gość: ~Daro

  @~Obywatel
  to niech sobie postawi na plantacji a nie miedzy budynkami mieszkalnymi

 • 2020-07-08 11:08:01

  gość: ~Obywatel

  @~Daro
  W pełni się zgadzam. Ta wieża nie powinna stać pomiędzy budynkami, w środku miejscowości. Skoro właściciel ma dużo terenu to niech postawią ją gdzie indziej.

 • 2020-07-08 12:46:36

  gość: ~Wieża

  @~Obywatel
  Proszę o prześledzenie podanych artykułów na stronie Sołectwo Henyrków. Burmistrz wiedząc, że taki inwestor ma ochotę na postawienie wieży mógł wprowadzić odpowiednią uchwałę jak zrobiono to w Słupsku. Tak więc proszę nie pisać takich rzeczy i doinformować się troszkę. Każdy mądry kto nie będzie mieszkać 130 metrów od tego.

 • 2020-07-08 12:48:25

  gość: ~Ja

  @~Wieża
  Uchwałę wprowadził w czerwcu a 14.04.2020 podano uchwałę o utworzenie Parku Kulturowego. Bardzo dziwnym trafem tydzień po wydaniu pozwolenia na budowę wieży. Tu nie chodzi nawet to ten fakt ale o to jak działa Gmina Ziębice i jej włodarz nie informując społeczności o takiej inwestycji. Czy jak będą chcieli nam postawić odstonjniki jak w Strzelinie Pan Burmistrz też będzie milczał.

 • 2020-07-08 10:51:15

  gość: ~Monia

  @~Szpilarewicz do Dymisji
  a gdzie jest powiedziane że nie wiedział? Czytam, że nie mogli zablokować i że przyjęli zapisy w uchwale o parku które mają to zablokować

 • 2020-07-08 12:51:00

  gość: ~Wieża2

  @~Monia
  Pan Burmistrz w wywiadzie dla telewizji podał taką informację, iż wiedział o tej inswestycji i został powiadomiony przez Starostwo Powiatowe odpowiednim zawiadomieniem. Zapraszam na śledzenie głównego wydania faktów tvp wrocław dzisiaj jutro albo w sobotę ta informacja się pojawi. Mieszkańcy są zszkowani ponieważ Burmistrz jak i wiceburmistrz od tygodnia utrzymywali, że nie posiadają takiej wiedzy. Jak człowiek, który lansuje koncepcje Parku Kulturowego nie stawia sprzeciwu na taką inwestycję? Jakim trzeba być hipokrytą!!!!!

 • 2020-07-08 12:53:41

  gość: ~Wojewoda

  @~Wieża2

  Mieszkańcy wsi nie pozostawią tak tej sprawy!!! To możemy Panu Burmistrzowi gwarantować!! I kwestią zabytkowej kostki henrykowskiej , która trafiła na podwórko w Ziębicach ul. Zamkowa również się zajmiemy , kolejny wałek tak uczciwego i lansowanego burmistrza przez media lokalne. Hipokryzja tego Pana sięga zenitu, ktoś kto z nim nie rozmawiał osobiście nie wie co ten człowiek sobą reprezentuje.

 • 2020-07-08 13:16:59

  gość: ~Obywatel

  @~Wojewoda
  Dowody panie kolego, dowody. Udowodnij, że kostka pojawia się w Ziębicach? Zamiast pisać zgłoś sprawę do odpowiednich organów. Bo wymyślać to każdy może. To samo z tym gadanie czy wiedział czy nie wiedział. Udowodnijcie.

 • 2020-07-08 16:08:59

  gość: ~Wojewoda

  @~Obywatel
  Odsyłam na oficjalną stronę Gminy Ziębice:) Firma Zbylbruk kładła kostkę:) tak więc Panie kolego:) A Pan Burmistrz wie doskonale:) PANIE KOLEGO:D

 • 2020-07-08 16:09:23

  gość: ~Wojewoda

  @~Wojewoda
  Stronę Gminy na Facebook oczywiście

 • 2020-07-09 10:25:20

  gość: ~Obywatel

  @~Wojewoda
  Dowodów jak nie było tak nie ma. Gdzie jest napisane, że kostka używana na Zamkowej pochodzi z Henrykowa? No proszę o link do tej informacji bo szukam i jakoś znaleźć nie mogę.

 • 2020-07-09 20:38:34

  gość: ~Mieszkaniec

  Dziękujemy władzą za zgodę na postawienie nadajnika w Henrykowie!!! Bardzo serdecznie dziękujemy !!! Bardzo ładnie się prezentuje z każdej strony naszej miejscowości naprawdę dziękujemy!!! Pier ...ić wieże zabytowego klasztoru!!! Nowa wieża jest super!!! Przyniesie nam same korzyści w zdrowiu , w codziennym samopoczuciu, nasze dzieci będą mogły się skoncentrować na zajęciach w przedszkolu a i gmina na prądzie zaoszczędzi bo będziemy swiecić w nocy ,tak ze możecie latarnie wyciąć w chu....!!! DZIEKUJEMY !!!

  Odpowiedź

 • 2020-07-09 21:27:01

  gość: ~henrykowianin

  ostatnio dodany post

  Stało się. Maszt już stoi więc chyba po ptokach. Jutro ma się ukazać reportaż w TVP3 . Tylko teraz to już trochę za późno. Jak by nie można było postawić tego kilkaset metrów dalej zdala od zabudowań w szczerym polu. Ale po co? Niech mają rakotworczą wieże w sąsiedztwie. Jak to jest możliwe że władze mają związane ręce?? Robią z nami co chcą A my nie możemy z tym nic zrobić??

REKLAMA