Express-Miejski.pl

W Płonicy postawią wiatę rekreacyjną, w Jemnej wyremontują świetlice wiejską

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Stoszowice i gmina Złoty Stok otrzymały z programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” dotację na remont świetlicy wiejskiej w Jemnej i budowę altany rekreacyjnej w Płonicy.

Dofinansowania z budżetu samorządu województwa na łączną kwotę blisko 1,4 mln zł pomogą gminom z subregionu wałbrzyskiego np. wyremontować świetlice, boiska sportowe, wybudować place zabaw, siłownie zewnętrzne, wiaty rekreacyjne czy chodniki.

– Mimo trudnej sytuacji finansowej związanej z epidemią koronawirusa zdecydowaliśmy o przeznaczeniu prawie 1,4 miliona złotych na program „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wśród działań realizowane są przede wszystkim zadania z zakresu poprawy infrastruktury na wsiach. Ponadto od tego roku dodatkowo premiujemy zadania związane z małą retencją, która ma pomóc w ochronie przed suszą w dobie zmian klimatycznych. Gratuluję wszystkim samorządom, których wnioski uzyskały akceptację – zaznacza wicemarszałek Grzegorz Macko.
 
Spośród 51 projektów przeznaczonych do dofinansowania znalazły się dwa z terenu powiatu ząbkowickiego. 
 
 • 21.001,00 zł otrzyma gmina Złoty Stok na budowę altany rekreacyjnej w Płonicy
 • 29.997,00 zł otrzyma gmina Stoszowice na remont wraz z doposażeniem pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Jemnej
Celem programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” jest wspieranie małych lokalnych projektów na terenach wiejskich. Projekty zgłaszane są przez gminy, często na wniosek i z inicjatywy samych mieszkańców. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu nie mogła przekroczyć 30 tys. zł.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Płonicy postawią wiatę rekreacyjną, w Jemnej wyremontują świetlice wiejską

  2020-10-18 02:28:08

  gość: ~Stefano

  ostatnio dodany post

  Odliczenie 50 proc. kosztów uzyskania przychodów poniesionych na inwestycje w robotyzację ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Ulga ma być dla wszystkich firm, bez znaczenia na wielkość lub branżę. A tutaj szczegółów więcej http://ulganarobotyzacje.info

REKLAMA