Express-Miejski.pl

Boisko wybudowali, harmonogramu nie dali. - Kiedy można z niego korzystać? - pyta Czytelnik

Budowa obiektu kosztowała niespełna 300 tys. zł. Dzięki realizacji inwestycji uczniowie szkoły podstawowej nr 2, ale także mieszkańcy Osiedla Pallotyńskiego w Ząbkowicach Śląskich mają w swoim sąsiedztwie nowe, bezpieczne boisko sportowe fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Końcem maja dobiegła końca budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Obiekt wciąż nie jest jednak ogólnodostępny.

Otrzymaliśmy zapytanie od jednego z naszych Czytelników, jakie są warunki korzystania z obiektu wielofunkcyjnego i kiedy jest on czynny. - Jest to zależne od humoru osób, które są odpowiedzialne za udostępnianie boiska, czy od czegoś innego? Boisko raz jest otwarte, raz zamknięte, a ustalonego harmonogramu nie ma. Skoro obiekt w ciągu dnia jest częściej zamknięty niż otwarty, to po co było go w ogóle budować? - pyta Czytelnik.

Jak udało nam się dowiedzieć, sytuacja z brakiem stałych godzin otwarcia obiektu jest przejściowa. - Od 1 lipca do 31 sierpnia boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich będzie udostępnione codziennie, także w soboty i niedziele, w godzinach od 15 do 21 - informuje Stanisław Moderski z ząbkowickiego magistratu. Osoby chętne do skorzystania z obiektu w najbliższych dniach, tj. do 30 czerwca, powinny kontaktować się z dyrekcją placówki. W trakcie trwania roku szkolnego to władze szkoły są odpowiedzialne za udostępnienie boiska, a obiekt w pierwszej kolejności ma służyć społeczności szkolnej.

W sprawie otwarcia boiska można kontaktować się z dyrekcją placówki pod nr tel. lub przedstawicielem stowarzyszenia Osiedlowy Uśmiech, którego podopieczni także korzystają z obiektu w godzinach popołudniowych (nr tel. 721 024 115).

Budowa boiska kosztowała blisko 300 tys. zł. Realizacją inwestycji zajmowała się firma Dabro-Bau z Opoczki koło Świdnicy. Samorząd na budowę obiektu otrzymał 33 proc. dofinansowania z programu „Sportowa Polska”.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Boisko wybudowali, harmonogramu nie dali. - Kiedy można z niego korzystać? - pyta Czytelnik

  2020-06-24 21:20:59

  gość: ~Rodzic

  A ta godzina 15-21 to według jakiego klucza została wybrana ? To, że młodzież w wakacje śpi do 12, potem śniadanko, komputerek i o 15 dopiero wychodzą na dwór ? Przecież to są jakieś porąbane godziny. Który to taki mądrala na to wpadł ? A etatu jakiemuś bezrobotnemu nie można dać żeby szedł rano otworzyć, ogarnąć ewentualny bałagan, zajrzeć po południu i potem o 21 zamknąć ?

 • 2020-06-25 13:14:33

  gość: ~abcd

  @~Rodzic

  Oszczyndzamy bo w sakiewce skarbniczki już tylko parę miedziaków brzęczy :)

 • 2020-06-25 13:55:49

  gość: ~123

  @~Rodzic
  Napisz do dyrektora sp2 on odpowiada za boisko

 • 2020-06-26 09:46:21

  gość: ~DR

  ostatnio dodany post

  @~Rodzic

  No tak, najlepiej jakby było otwarte 24/7 i jeszcze nikt nie pilnował. Niestety, w dzisiejszych czasach po paru miesiącach zamiast boiska byłby syf, wystarczy popatrzeć na stadionowego Orlika, gdzie niby animator jest, ale w sumie nie ma :]

REKLAMA