Express-Miejski.pl

Budżet z nadwyżką, a Zarząd Powiatu Ząbkowickiego z absolutorium

Skład Zarządu Powiatu Ząbkowickiego tworzą: starosta Roman Fester, wicestarosta Waldemar Wieja oraz Justyna Giryn, Andrzej Regner i Robert Szwarc jako członkowie zarządu fot.: em24.pl

29 maja na sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego radni udzielili absolutorium oraz wotum zaufania Zarządowi Powiatu Ząbkowickiego. 

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych przy jednym nieobecnym. Za było 12 osób, przeciw: 4 osoby, a 2 radnych wstrzymało się od głosu.

- Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na bardzo dobry wynik finansowy za 2019 rok. Powiat Ząbkowicki osiągnął dochody w wysokości 99 420 328,89 zł, co stanowi 100,62 proc. planu, a wydatki zamknęły się w kwocie 94 380 860,07 zł, co stanowi 96,50 proc. planu - czytamy na stronie starostwa.

Na wydatki składały się między innymi realizowane projekty z dofinansowaniem zewnętrznym tj. projekty drogowe, oświatowe, pomocy społecznej. 11 mln zł przeznaczono na wydatki majątkowe i inwestycyjne.

W roku budżetowym nie zaciągnięto zobowiązań zwrotnych, a wynik zakończył się nadwyżką budżetową. - Taki wynik budżetu, to efekt pracy i dyscypliny finansowej Zarządu, jak również wszystkich jednostek organizacyjnych Powiatu, to efekt zrozumienia i wsparcia Radnych. Z satysfakcją można stwierdzić, że mimo wielu różnych, niekorzystnych czynników, określone zadania zostały w całości zrealizowane - czytamy.

Starosta Ząbkowicki podziękował Członkom Zarządu Powiatu Ząbkowickiego za pracę i realizację budżetu. Słowa podziękowania kierowane były również do wszystkich radnych, którzy udzielili absolutorium, do kierowników jednostek i pracowników w powiatowych jednostkach za tak sprawne i dobre wykonanie budżetu.

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budżet z nadwyżką, a Zarząd Powiatu Ząbkowickiego z absolutorium

  2020-06-06 22:22:58

  gość: ~Kris

  tak, wesoły Romek ma nadwyżkę bo nie potrafił zrobić jedynej inwestycji w gminie Stoszowice, mega sukces, zero inwestycjii....

 • 2020-06-07 08:21:00

  gość: ~Kotek

  ostatnio dodany post

  @~Kris
  Powodu do dumy tu nie widzę ale mieszkancy,społeczeństwo uzna,ze to dobrze,ze tak ma byc...No cóż Takich sobie wybrali Takich rządzących mają!!!

REKLAMA