Express-Miejski.pl

Msze św. w bardzkiej bazylice bez udziału wiernych. Księża i burmistrz objęci kwarantanną

Msze święte w bardzkiej bazylice mniejszej do odwołania będą odbywać się bez udziału wiernych fot.: em24.pl

- Sytuacja podyktowana jest faktem, iż jeden z naszych współbraci miał kontakt z osobą zakażoną - wyjaśnia ks. Mirosław Grakowicz, proboszcz parafii pw. NNMP w Bardzie.

- Aktualnie zgodnie z wytycznymi sanepidu cały nasz klasztor objęty jest kwarantanną. W izolacji przebywa 15 osób. W tej chwili oczekujemy na testy, a ewentualne objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem wykazuje dwóch naszych współbraci - informuje proboszcz.

Msze święte będą odbywać się w zamkniętym kościele bądź kaplicy klasztornej bez udziału wiernych i będą transmitowane poprzez łącza internetowe. Świątynia na czas trwania mszy świętej lub nabożeństwa będzie zamykana, natomiast kilkanaście minut po zakończeniu nabożeństwa, po przeprowadzeniu dezynfekcji, ponownie otwierana dla wiernych. Sobotni ślub zostanie udzielony przez księdza spoza parafii.

W najbliższą niedzielę nie będzie też mszy świętej w Kaplicy Górskiej. Parafia zachęca jednak do uczestnictwa w eucharystiach poprzez łącza internetowe [KLIK]. Wszystkie zamówione msze będą odprawiane według umówionego terminu, większość z nich w kaplicy klasztornej. Msze święte można zamawiać telefonicznie pod nr tel. 74 8171 421 lub e-mailowo: parbardo@wp.pl.

Bp Marek Medyk w związku z zaistniałą sytuacją udzielił parafianom dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy świętej - do odwołania.

Księża proszą o modlitwę w swojej intencji.

W związku z tym, iż kontakt z księżmi miał również burmistrz Barda Krzysztof Żegański, on również został objęty kwarantanną, a co za tym idzie od 4 czerwca praca bardzkiego urzędu znów będzie odbywać się na zasadach ograniczonego kontaktu z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa interesantów i pracowników.

Wszelkie sprawy będą załatwiane bez bezpośredniego kontaktu z interesantami za pośrednictwem domofonu, telefonicznie lub drogą internetową. Dokumenty należy składać do skrzynki podawczej w wyznaczonym miejscu. O sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco - czytamy na stronie bardzkiego magistatu.

em24.pl

REKLAMA