Express-Miejski.pl

16-latka kierowała Volkswagenem. Nie miała uprawnień, była za to pod wpływem alkoholu [aktualizacja]

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Nietrzeźwa 16-latka, w dodatku bez dokumentów i co oczywiste bez uprawnień kierowała Volkswagenem Golfem. Taki widok zastali policjanci 16 maja w Kalinowicach Górnych.

- Po godz. 21 policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli Volkswagena Golfa. Jak się okazało, pojazdem podróżowała 16-letnia dziewczyna, nie mająca uprawnień do kierowania pojazdami oraz dokumentów tożsamości. Co więcej, 16-latka była nietrzeźwa. Miała w organizmie 0.8 promila alkoholu - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Po przeprowadzeniu czynności 16-latka trafiła pod opiekę ojca, a pojazd którym podróżowała przekazano osobie wskazanej. - Policjanci będą teraz ustalać szczegóły zdarzenia, m.in. to, czy dziewczyna wsiadła za kierownicę Volkswagena za przyzwoleniem właściciela auta, czy też wzięła pojazd bez jego zgody - dodaje policjantka. O sprawie zostanie poinformowany także sąd rodzinny i nieletnich. 

[AKTUALIZACJA, godz. 15]: 16-latka z terenu gminy Ziębice podróżowała wraz z kolegą. To 21-letni mężczyzna, jak się okazało w trakcie wyjaśnień, właściciel samochodu. - 16-latka została poczęstowana winem przez 21-latka, a następnie wsiadła do jego samochodu za kierownicę - dodaje oficer prasowa.

Nieletnia stanie przed sądem rodzinnym za demoralizację, jaką jest picie alkoholu oraz jazdę bez uprawnień. Mężczyzna odpowie natomiast za przestępstwo – udzielanie alkoholu osobie niepełnoletniej oraz wykroczenie – umożliwienie jazdy samochodem osobie, która nie ma do tego uprawnień. Za wykroczenie grozi kara grzywny, a za podanie nieletniej alkoholu kara nawet do dwóch lat więzienia.

em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA