Express-Miejski.pl

Starsza kobieta oszukana metodą „na koronawirusa”. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych!

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

24 tys. zł straciła 84-letnia kobieta z gminy Ząbkowice Śląskie, która została oszukana metodą „na koronawirusa”.

Do zdarzenia doszło 13 maja. - Do kobiety na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ją, że u jej córki stwierdzono pozytywny wynik w kierunku badań na koronawirusa. Poinformował starszą kobietę, że jej córka znajduje się w szpitalu w Wałbrzychu i potrzebna jest ogromna suma pieniędzy na zakup szczepionki, która może uratować życie młodszej kobiecie. Oszust mówił o kwocie w wysokości 60 tys. zł - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Starsza kobieta nie dysponowała tak dużą kwotą pieniędzy, jednak przekazała oszustowi 24 tys. zł. - Po odbiór pieniędzy zgłosił się mężczyzna w maseczce podający się za notariusza, który zapewnił staruszkę, że pieniądze zostaną przekazane na zakup szczepionki dla jej córki - dodaje policjantka.

To kolejny przypadek na terenie kraju i pierwszy w powiecie ząbkowickim, kiedy oszuści wykorzystując panującą sytuację w Polsce zmodyfikowali metodę oszustwa i wyłudzają pieniądze żerując na życzliwości i chęci pomocy głównie osób starszych.

Opisując tę historię, wyłania się z obraz nieprawdopodobnej wręcz bezczelności sprawców, ich bezwzględności, ale też skuteczności.  Policja po raz kolejny przestrzega przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić.

Policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy. Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe, ani przekazywać pieniędzy osobom trzecim.

- Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zanim będą chcieli je przekazać, niech najpierw skontaktują się z bliskimi (wnukami, dziećmi) i opowiedzą im o zaistniałej sytuacji - apelują policjanci.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Starsza kobieta oszukana metodą „na koronawirusa”. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych!

  2020-05-18 13:58:40

  gość: ~Kitir

  Policja niech nie apeluje tylko pracuje trzeba złapać tego złodzieja oszusta możecie go namierzyć po telefonie komórkowym tylko trzeba włączyć mózgownicę a najlepiej to siedzieć i nic nie robić tyłek wozić .
  Taka jest nasza kochana Policja kiedy trzeba to jej niema .

 • 2020-05-18 16:55:49

  gość: ~Sylwia

  Matko czego to nie wymysla

 • 2020-05-18 19:19:50

  gość: ~Jan

  Zatłukłbym k u rwę jakbym go dostał w swoje łapy, za to, że starszych okrada.

 • 2020-05-18 19:24:07

  gość: ~Gość

  W ogóle nie żałuję takich ludzi jak głupie niech cierpią za swoje błędy. A takich oprychów po złapaniu powinni publicznie rozstrzelać za głupie pomysły inaczej nigdy się nic nie zmieni.

 • 2020-05-20 09:48:19

  gość: ~MR

  @~Gość

  Kobieta miała 84 lata. Starsi ludzie myślą jak dzieci, albo i jeszcze gorzej. Szkoda zarówno kobiety, jak i całej rodziny :( Przykre jest to, że taki skur@@el pozostanie bezkarny...

 • 2020-05-22 19:05:51

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  To są właśnie ludzi wychowani bez wiary w Boga.

REKLAMA