Express-Miejski.pl

Dolny Śląsk: 338 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, są też nowe ofiary

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem (stan na 2 kwietnia, godz. 19).

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 338 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W dniu dzisiejszym potwierdzono 12 nowych (stan na 2 kwietnia, godz. 19). Wśród nich nie ma mieszkańców powiatu ząbkowickiego. Nowe osoby z pozytywnym testem na koronawirusa pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: lubańskiego, trzebnickiego, górowskiego, kamiennogórskiego, oleśnickiego, wrocławskiego oraz kłodzkiego. Do sześciu wzrosła liczba zgonów - wśród zmarłych jest 76-letnia pacjentka z Bolesławca i 61-letni pacjent bolesławieckiego szpitala. Mężczyzna zmarł już wczoraj, ale dopiero dziś poinformował o tym resort zdrowia.

[AKTUALIZACJA]: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że na dzień 2 kwietnia liczba zmarłych na terenie Dolnego Śląska wzrosła do ośmiu. Dwie kolejne ofiary to 70-letnia wrocławianka, u której testy wykryły koronawirusa, a którą lekarze przed tygodniem wypisali ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej oraz mężczyzna w średnim wieku zarażony koronawirusem. Niedługo wcześniej został przywieziony do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Obie ofiary nie zostały jeszcze ujęte w raportach DUW oraz Ministerstwa Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 2692/50 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 4875,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2309,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 231.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dolny Śląsk: 338 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, są też nowe ofiary

  2020-04-03 00:00:34

  gość: ~Yeti

  Testy,testy,testy! Panie wojewodo czy brakuje testów, że tak mało się ich wykonuje?

 • 2020-04-03 07:08:25

  gość: ~123

  Yeti to jest przypadek psychozy. Pisze to co Wykiwawas Końska mówiła - powszechne testy dla każdego . Jest to niewykonalne i nieracjonalne .

 • 2020-04-03 07:50:05

  gość: ~Śmierć

  Róbcie sobie te testy róbcie, najlepiej ciążowe, bo to i tak wam nic nie pomoże.

  Następny..

 • 2020-04-03 09:37:41

  gość: ~realista

  ostatnio dodany post

  Testy robione osobom, które mają w sobie koronawirusa, ale nie mają objawów, mogą i z dużym prawdopodobieństwem wykażą wynik negatywny, możesz być nosicielem, przekazywać wirusa, ale testy wyjdą negatywnie.

  Jak tłumaczą wirusolodzy, test na obecność Covid-19 jest wiarygodny, jeśli zrobi się go między piątym a siódmym dniem od zakażenia. Zdaniem prof. Włodzimierza Guta, doradcy głównego inspektora sanitarnego, nie ma sensu go robić, zanim wystąpią objawy, bo jego wynik będzie fałszywie ujemny. – Tacy potencjalnie fałszywie ujemni chorzy trafiają do nas na normalne oddziały, między innych chorych i personel niechroniony specjalnymi kombinezonami – mówi lekarz z Banacha.

REKLAMA