Express-Miejski.pl

Skończyła ci się kwarantanna, a policja nadal kontroluje? Napisz e-mail

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Osoby, które wróciły z zagranicy i jako pierwsze zostały objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną mimo zakończenia okresu izolacji nadal są kontrolowane przez policję.

Zdarzają się sytuacje, że po obyciu 14-dniowej kwarantanny osoby te wychodzą z domów chociażby do sklepu będąc przekonane, że nie naruszają prawa. I mają rację, choć z danych, które posiadają mundurowi wynika, że powinny one obowiązkowo przebywać w domu. Z czego wynika różnica?

Najprawdopodobniej z błędu na szczeblu wojewódzkim i niedopracowania systemu, który przekazując policji informację o osobach odbywających kwarantannę, w niektórych przypadkach nie podaje daty przekroczenia granicy i powrotu rodaków do kraju, a datę wprowadzenia informacji o osobie objętej kwarantanną do systemu. Czasem różnica między przyjazdem do Polski, a pojawieniem się w systemie wynosi kilka dni i stąd całe zamieszanie.

Sprawa została przez policję zgłoszona do biura administracji i logistyki w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, który pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Osoby, które zakończyły 14-dniowy okres kwarantanny, a nadal są kontrolowane przez policję powinny wysłać na adres reklamacjeewp@duw.pl opis sprawy, a także podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy i przede wszystkim skan dokumentu otrzymanego podczas przekraczania granicy. Umożliwi to szybką weryfikację, potwierdzenie możliwości opuszczania domu i ułatwi pracę funkcjonariuszom, którzy nie będą musieli przybywać pod wskazany adres na kontrolę.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Skończyła Ci się kwarantanna, a policja nadal kontroluje? Napisz e-mail

  2020-03-30 10:58:21

  gość: ~Hgf

  Jak zwykle bubel

 • 2020-03-30 11:10:45

  adablo1

  ostatnio dodany post

  ciekaw jestem kiedy burmistrz b rozdawal rekawiczki jednorazowe na flagii bylo na kwiatki w klombach sa pieniadze pewno na wystroj swiateczny na rynku tez b kasa!!! a NA REKAWICE I PLYNY ODKARZAJACE DLA MIESZKANCOW NIE MA KASY!!!! OT POLITYKA! a na pomoc ubogim brak pomocy nawet zupek na wynos brak a ops zabkowice nie potrafi zalatwic paczek z caritas swidnickiego !!!!

REKLAMA