Express-Miejski.pl

Ruszyła rejestracja dla zainteresowanych dotacją na wymianę ogrzewania

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Ruszyła rejestracja mieszkańców z obszaru Ząbkowicko-Kłodzko-Dzierżoniowskiego do projektu pn: „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza”.

Urzędnicy z gminy Ząbkowice Śląskie zapraszają mieszkańców zainteresowanych otrzymaniem grantu na wymianę ogrzewania w domkach jednorodzinnych do rejestracji na stronie EKO-CIEPŁO [KLIK].

Dotacje będą mogli uzyskać mieszkańcy chcący wymieniać nieekologiczne kotły i piece na paliwa stałe, głównie węglowe (tzw. kopciuchy). Projekt dotyczy wyłącznie budynków jednorodzinnych. Premiowane będą domy o dobrym standardzie termicznym (a więc docieplone i uszczelnione).

W ramach grantu możliwa będzie wymiana na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe, kotły biomasowe czy instalacje ogrzewania elektrycznego (pod warunkiem, że będą zasilane energią z własnego systemu fotowoltaicznego). Nie jest dopuszczona wymiana na kotły olejowe czy kotły węglowe (choćby najnowocześniejsze).

Liderem i operatorem (a zarazem wnioskodawcą) projektu jest wyspecjalizowana organizacja inżyniersko-projektowa Centrum Technologii Energetycznych, działająca w ramach Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy.

Dofinansowanie dla mieszkańców w ramach obecnie uruchamianego projektu wyniesie 85 procent kosztów kwalifikowalnych nowej instalacji grzewczej, ale nie więcej niż 35 tys. zł.

Więcej informacji udziela Wydział Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich – pokój nr 30, II piętro.Telefony: 748 165 357, 748 165 347, 748 165 313.

em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA