Express-Miejski.pl

„Kreatywność i twórczość jest w nas”. „Matematyczne Jurczyki” z Barda w warsztatach kreatywności

„Matematyczne Jurczyki” z Barda w warsztatach kreatywności fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dzisiejszy świat, rozwijająca się technologia, tempo życia i możliwości, które stoją przed nami otworem, stawią przed nami nowe wyzwania. 

Wyzwaniom tym można sprostać dzięki kreatywności, innowacyjności, umiejętności adaptowania się do nowych warunków i zarządzania czasem, a także odpowiedzialności za podejmowane działania. 

Kreatywność? Zastanawialiście się kiedyś czym jest, co to takiego? Wikipedia mówi: „postawa twórcza, od łac. creatus, czyli twórczy – proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosowanych rozwiązań oraz zdolność tworzenia czegoś nowego”. Na rynku wydawniczym pojawiła się ogromna ilość publikacji mających na celu przybliżenie nam tego procesu. Jednakże przybliżyć a przeżyć to nie to samo. Psycholodzy są zgodni, że im więcej ćwiczymy kreatywność tym więcej jej mamy. Nasze drużyny: „Matematyczne Jurczyki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku i „ Eptaexcelentus Draconus”
z Zespołu Szkół nr 6 z Wrocławia przy ul. Nowodworskiej, zasmakowały kreatywności, stosując i trenując ją. Zobaczcie jak.

W dniach 25 i 26 listopada drużyny uczestniczyły w Wałbrzychu w warsztatach kreatywności. - Zwiedziliśmy Muzeum Porcelany oraz Palmiarnię. W ExploraPark
w atmosferze nauki i zabawy spędziliśmy czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Wieczorem trenowaliśmy „Wyzwania na już” oraz rozwiązywaliśmy problemy. Święcące bransoletki zawiązały nasze przyjaźnie. W myśl zasady DI współpracowaliśmy, tworzyliśmy różnorodne arcydzieła w tym przedstawienia i konstrukcje. Nie zabrakło czasu też na grę integracyjną. Z dużą energią i inspiracją wróciliśmy pracować nad naszymi „Wyzwaniami Drużynowymi” - relacjonuje Anna Jurczyc, trener Matematycznych Jurczyków z Barda.

Drużyny? Program DI? Program Destination Imagination (DI) to uzupełnienie edukacji szkolnej w formie zajęć poza lekcyjnych. Drużyny 4 – 7 osobowe prowadzone przez Trenera DI, przez kilka miesiecy pracują nad wybranym przez siebie „wyzwaniem drużynowym” o konkretnej tematyce. Uczniowie rozwijają umiejętności: techniczne, konstrukcyjne, naukowe, improwizacyjne, społeczne, a także artystyczne. Podsumowują swoją pracę prezentacją na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu, która w tym sezonie odbędzie się już po raz piętnasty. Zwycięskie drużyny uzyskają prawo do reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville w USA.

- My trenerzy wspieramy rozwój naszych uczniów o kompetencje miękkie, tak niezbędne w XXI wieku. Przygotowujemy naszych uczniów do życia w dorosłym świecie. Wspieramy, przekazujemy nasze pasje i umiejętności oraz wiedzę dając możliwość wyboru - dodaje koordynatorka.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Kreatywność i twórczość jest w nas”. „Matematyczne Jurczyki” z Barda w warsztatach kreatywności

  2019-12-05 14:51:58

  gość: ~trener

  ostatnio dodany post

  Dziękujemy za pomoc w realizacji Warsztatów Kreatywności w Wałbrzychu.
  Anna Jurczyc i Joanna Biel – Kiepura – Trenerzy DI
  Sponsorzy:
  Gmina Bardo, Salon Play Ząbkowice Śląskie, SIS Bardzka Pozytywka, p. Małgorzata Lech, rodzice, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku.

REKLAMA