Express-Miejski.pl

Od 15 grudnia pociągi nie będą zatrzymywać się w Suszce

Stacja w Suszce zlokalizowana w ciągu linii kolejowej 276 Wrocław Główny - Międzylesie fot.: bazakolejowa.pl

Kolej tłumaczy, że pasażerowie ze stacji korzystają niezwykle rzadko, a niemal każde zatrzymanie pociągu to generacja niepotrzebnych kosztów i strata czasu.

Od 15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy, który nie uwzględnia postoju pociągów pasażerskich na stacji Suszka. Oznacza to tyle, że od tego dnia do odwołania stacja zostaje całkowicie wyłączona z ruchu pasażerskiego.

Taka decyzja podjęta przez PKP Polskie Linie Kolejowe to efekt zbyt małego zainteresowania ze strony podróżnych, którzy mieliby wsiadać i wysiadać na stacji zlokalizowanej w małej wsi na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Najbliższą stacją zatrzymania pociągów pasażerskich od 15 grudnia będzie stacja Bardo-Przyłęk obsługująca połączenia w kierunku Kłodzka i Wrocławia Głównego lub stacja Kamieniec Ząbkowicki obsługująca połączenia do Legnicy i Wrocławia Głównego.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Od 15 grudnia pociągi nie będą zatrzymywać się w Suszce

  2019-12-02 12:36:15

  gość: ~Mieszkaniec

  Czym teraz pani sołtys będzie dojeżdżać żeby oklaskiwac swojego wodza na sesjach

 • 2019-12-03 10:13:45

  gość: ~obserwator

  ostatnio dodany post

  @~MieszkaniecJuż Ty się o panią sołtys nie martw!!!.Ona sobie poradzi !Gorzej z tobą bo widać ,że potrafisz ujadać jak kundel z ukrycia.Skoro podpisujesz się jako ,,mieszkaniec'' i tam mieszkasz to powinno Ci zależeć aby cokolwiek tam pozostało.Ciesz się,że masz czym dojechać do pracy!!!,bo jest tam też młodzież dojeżdżająca do szkół i starsze osoby ,które muszą dojechać do Kłodzka ,Ząbkowic czy Wrocławia.Widać ,że marny z Ciebie patriota lokalny i marny ten ptak który w swoje gniazdo s....!!! Nie pozdrawiam

 • 2019-12-02 12:44:03

  gość: ~Mieszkanka

  Pasezerow zawsze było mało odkąd pamiętam, 40 lat to nikomu nie przeszkadzało a teraz co? Się pytam co????!!!! Zwłaszcza że ludzie coraz częściej do pociągu wsiadaja

 • 2019-12-02 12:45:22

  gość: ~Artur Duleba

  Pare lat temu poszukalem w internecie polaczenia i z tej malej stacji wraz z Ania Bernat z Pawlowic dojechalem z Suszki przez cale Niemcy nad Jezioro Bodenskie. Wspaniala stacja kojarzaca mi sie tylko z mlodoscia, gdzie ja z Olbrachcic i Rafal Matusik z Braszowic wloczylismy sie motocyklami. Tam przydaloby sie zrobienie jakichs atrakcji ze stawami po Pilcach i ruszenie agroturystycznie tego troche dzikiego regionu.
  Zamykanie tej stacji to jest bardzo slaby pomysl na "ususzenie" tego malego kawalka regionu w ramach zwiekszania dobr globalnych.

 • 2019-12-02 13:30:01

  gość: ~obiektwyny

  A dwa dni temu urzędaski chwaliły się przejęciem nastepnych linii kolejowych. Czyli co, jedne przejmujemy, a drugie zamykamy? Nie tędy droga chyba...

 • 2019-12-02 21:42:15

  gość: ~DRAŃ

  Suszka w niedługim czasie przestanie istnieć tak jak niegdyś Goleniów gdy kamieniec zostanie miastem .
  Suszka zostanie ulicą przedłużenie Kłodzkiej .
  Z Kamieńca do Suszki powstaje łącznik są tam zlokalizowane działki budowlane do sprzedania .
  Kamieniecka władza wieś Suszkę spisała na straty ale będą mieli gaz jak podpiszą stosowne papiery .

REKLAMA