Express-Miejski.pl

Zabierzcie śmietniki spod naszych okien - apelują mieszkańcy. Zarządca ignoruje wspólnotę

Zabierzcie śmietniki spod naszych okien - apelują mieszkańcy. Zarządca ignoruje wspólnotę fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od trzech miesięcy mają pod oknami kontenery na śmieci. Ustawiono je bez ich wiedzy, ale za zgodą zarządcy. Mieszkańcy piszą pisma i szukają pomocy. Na razie bez skutku.

Problem dotyczy jednego z podwórek przy ul. Kłodzkiej. Pojawił się w sierpniu, kiedy gminny teren przy ul. Kamienieckiej, na którym dotychczas znajdowały się kontenery, został wydzierżawiony przez prywatną osobę. Konieczne było znalezienie wówczas nowej lokalizacji dla pojemników. Padło na podwórko przy ul. Kłodzkiej. - Zgodę wyraził na to zarządca, bez konsultacji z mieszkańcami naszej wspólnoty - mówi jedna z lokatorek. Teraz pojemniki na odpady stoją nieopodal drzwi wejściowych do budynku, pod oknami jednego z mieszkań. Unoszący się odór z odpadów skutecznie uniemożliwia otwarcie okien, a wygląd podwórka bezpośrednio przy kontenerach również pozostawia sporo do życzenia.

Ponadto, jak wskazują mieszkańcy powołując się na zapisy prawne, pojemnik na odpady musi stać przynajmniej 10 metrów od okien i drzwi pomieszczeń, w których przebywają ludzie. - U nas ta odległość nie jest zachowana. Pomimo wielu pism kierowanych zarówno do urzędu miejskiego, jak i Zakładu Gospodarki Komunalnej, problem nie został rozwiązany. Od kilku miesięcy jesteśmy ignorowani, choć jakiś czas temu pojawiły się zapewnienia, że kubły zostaną zabrane - skarży się Czytelniczka.

Co więcej, odpady do kontenerów nie są wrzucane tylko przez mieszkańców tej wspólnoty. Korzystają z nich także lokatorzy okolicznych budynków z ul. Kłodzkiej i Kamienieckiej. Często, aby nie wchodzić na podwórko, robią to przez płot, bezpośrednio z chodnika, bo tak jest po prostu szybciej. Zdarza się, że czasami śmieci zamiast trafiać do pojemników lądują poza nimi.

- Dotychczas traktowaliśmy podwórko jako teren rekreacji; służyło celom wypoczynkowym, jak również były plany posadzenia tam żywopłotu lub wysokich choinek, w celu osłonięcia terenu od strony ulicy. W obecnej sytuacji byłoby to jednak nonsensem, a siedzenie na podwórku wśród unoszącego się odoru do najprzyjemniejszych nie należy - dodaje mieszkanka. Innym problemem jest też odbiór odpadów. Ciężki sprzęt wjeżdżający na podwórko niszczy nawierzchnię.

ZGK: To nie my decydujemy o tym, gdzie mają stać kontenery

Grzegorz Marcinków z Zakładu Gospodarki Komunalnej tłumaczy, że szukanie nowej lokalizacji dla kontenerów na śmieci nie należy do kompetencji spółki. - Obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne, utrzymania tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym ciąży na właścicielach lub zarządcach nieruchomości. ZGK Sp. z o.o. ma obowiązek umożliwienia mieszkańcom sprzedaży, dzierżawy lub innej formy udostępnienia pojemników, a właściciel lub zarządca nieruchomości ma obowiązek wskazać lokalizację, gdzie będzie usytuowany pojemnik. Jeżeli nie posiada własnego terenu, to musi wystąpić np. do gminy o wskazanie odpowiedniego miejsca i zawrzeć umowę na dzierżawę lub użyczenie terenu oraz utrzymywać teren w należytym stanie - wyjaśnia Marcinków. Problem w tym, że zarządca bez konsultacji z mieszkańcami wyraził zgodę na umiejscowienie pojemników na terenie posesji, a na prośby mieszkańców dotyczące zmiany lokalizacji nie reaguje. 

- Jako wspólnota wypowiedzieliśmy już umowę dotychczasowemu zarządcy, ale obowiązuje trzymiesięczny okres jej wypowiedzenia. Mamy więc związane ręce, bo umowę z nową firmą możemy podpisać dopiero po wygaśnięciu aktualnej - tłumaczy lokatorka.

W rozmowie telefonicznej z jedną z mieszkanek dotychczasowy zarządca przyznał się do niedopilnowania sprawy i jak twierdził, był w trakcie załatwiania zmiany lokalizacji pojemników. Otrzymując jednak pismo o wypowiedzeniu umowy stwierdził, że ma ważniejsze sprawy do załatwienia ze wspólnotami, które wciąż obsługuje. Wszystko więc wskazuje na to, że sprawy dokończyć nie zamierza.

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich zna problem, ale jak się okazuje, jego rozwiązanie wcale nie jest proste. Wspólnota jeżeli chce pozbyć się pojemników na odpady ze swojego podwórka musi uzgodnić to z mieszkańcami innych kamienic, które korzystają z kontenerów, a także urzędem miejskim. Obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne, utrzymania tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym ciąży na właścicielach lub zarządcach nieruchomości. Urząd wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w październiku zwrócił się pisemnie z prośbą do wspólnot mieszkaniowych, aby wskazały tereny, na których planują takie pojemniki posadowić. Jeśli wskazane tereny będą własnością gminy i będą nadawały się do umieszczenia na nich pojemników na odpady, to tereny te zostaną wspólnotom wydzierżawione - informuje Stanisław Moderski z ząbkowickiego magistratu. A co jeśli pozostałe wspólnoty korzystające z tychże kontenerów nie wyrażą zgody na zmianę lokalizacji, bądź też nie uda znaleźć się innego miejsca, w których pojemniki na odpady mogłyby stanąć? Mieszkańcy wspólnoty nie ukrywają, że odnoszą wrażenie, że z problemem zostali pozostawieni sami sobie. O sytuacji planują zaalarmować także sanepid, aby ten zbadał sprawę i jak twierdzą lokatorzy, tylko potwierdził, że lokalizacja kontenerów znajduje się zbyt blisko okien.

Do sprawy będziemy wracać.

ms. / em24.pl

41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zabierzcie śmietniki spod naszych okien - apelują mieszkańcy. Zarządca ignoruje wspólnotę

  2019-11-12 10:24:28

  gość: ~RR

  Trzy miesiące i problem nie potrafi być załatwiony? No tak, urząd przyjazny mieszkańcom, ale tylko tym, którym pomocy można udzielić nie wstając zza biurka :)

 • 2019-11-12 11:21:44

  gość: ~mmm

  A co ma gmina do tego, że zarządca ma wspólnote w dupe???

 • 2019-11-12 18:56:10

  gość: ~Mieszkaniec

  @~mmm
  Może to, że teren który został wydzierżawiony (na którym wcześniej stały pojemniki) był wcześniej utwardzony z pieniędzy właśnie tych wspólnot, a teraz tamto miejsce jest miejscem parkingowym dla tamtego mieszkańca. A to gmina łamie prawo gdyż zadecydiwali o tym bez zgody mieszkańców wspólnoty.

 • 2019-11-12 19:06:34

  gość: ~123

  @~Mieszkaniec
  Mógłbyś bajki pisać

 • 2019-11-12 19:10:51

  gość: ~Mieszkaniec

  @~123
  Twój komentarz bardzo dużo wnosi do tematu. Jak nie wierzysz to idź i sprawdź w urzędzie kto pokrył koszty utwardzenia terenu, ponieważ wcześniej chodnik był tam tak wąski jak wszędzie indziej, ale pod kontenery musi być grunt utwardzony a gmina nie może ponosić kosztów na takie rzeczy.

 • 2019-11-13 06:39:31

  gość: ~123

  @~Mieszkaniec
  Mieszkam nieopodal tego podwórka i z tego co pamiętam wiecznie mieliście problem z pojemnikami."Wasze" kontenery kilkukrotnie zmieniały lokalizacje i za każdym razem zawsze coś komuś nie pasowało. Jak nie za daleko od domu, to za blisko rzeczki itp. Pretensje możecie mieć wyłącznie do siebie. Dlaczego gmina prywatnym właścicielom ma wyznaczać nieodpłatnie miejsca na swoim terenie?

 • 2019-11-13 14:56:20

  Olo2019

  @~Mieszkaniec
  Z tego co wiem to nie jest miejscem parkingowym tamtego mieszkańca ponieważ przebywa on za granicą więc nie mam możliwości parkowania przez niego auta ,a druga sprawa to to że kontenery takZe nie skały w dozwolonej odległości od okien 10M z tego co widać komentarze nie są na temat relokalizacji kontenerów a w sprawie sporów pretensji dzierżawy i ludzkiej Złośliwości ponadto ludzie z kamienicy nr6 i obok także mieli smród przed oknami o co walczyli dłuższy czas

 • 2019-11-12 19:12:20

  gość: ~Ddd

  @~mmm
  Gmina łamie prawo wydając decyzje na umieszczenie kontynerów mniej niż 10metrów od najbliższego wejsćia do budynku. Gmina wydzierżawiła teren który był przeznaczony i utwardzony specjalnie pod kontynery,gmina pobrała od wspólnot pieniądze za utwardzenie tego terenu, obecnie teren utwardzony został wydzierżawiony wraz z terenem zielonym który obecnie służy dzierżawiącemu jako parkink, gmina umywa ręce bo nie potrafi wyznaczyc nowego terenu w okolicy ul. Kłodzkiej czy Kamienieckiej ale no tak co do tego ma gmina?

 • 2019-11-12 19:53:54

  gość: ~wemik

  @~Ddd

  czytaj ze zrozumieniem. To nie gmina odpowiada za wyzczananie miejsc.

 • 2019-11-12 20:13:54

  gość: ~Mmmm

  @~wemik
  Oni nie odpowiadają za SZUKANIE tych miejsc, ale odpowiadają za te miejsca bo te tereny należą do gminy, tak jak należało poprzednie, które wydzierżawili pod teren zielony-który służy teraz do parkowania- mieszkańcy dawali propozycje które były olewane ponieważ zbliżały się w tamtym czasie wybory, a teraz myślą że to już zapomniane. Dzięki Expressowi może w końcu "Urzędnicy" wyjdą do ludzi i im pomogą skoro sami stworzyli ten problem. Śmietniki mogły stać tam gdzie stały a wystarczyło np dać pismo do mieszkańców że mają zabudować kosze aby mniej śmierdziało czy też ładniej wyglądało, a tak jest problem. Problemem jest też to, że zbliża się zima i wtedy śmieciara nie wyjedzie z podwórka (auta osobowe się tam ślizgają a co dopiero taki gabaryt), a niejedno krotnie już nie zabierali śmieci bo nie mieli jak wjechać i swobodnie wyjechać, czyli całą zimę będą się tam piętrzyć śmieci z idiotyzmu urzędnika/urzędników którzy rzucili pomysł aby tam te kubły dać. I jest obowiązek gminy gdyż to oni zaproponowali tak idiotyczne miejsce na odpady komunalne. I zaznaczę jeszcze że te kosze należą nie do 1 czy 2 wspólnot a do około 10 wspólnot, więc pytanie dlaczego tylko jedną wspólnotę pytano o zgodę? Z tego co słyszę w tamtych rejonach są też inne wspólnoty które nie godzą się na to miejsce.

 • 2019-11-13 10:45:43

  gość: ~123

  @~Mmmm
  Przepełnione przy Kamienieckiej śmietniki i syf wokół nich tworzony przez mieszkańców stanowiły wątpliwy widok.

 • 2019-11-12 20:33:01

  gość: ~Ddd

  @~wemik
  Tak sie składa że jestem mieszkanką tego budynku i wiem jak cała sprawa wygląda ła od samego początku za nim gmina podjeła decyzje o umieszczeniu kontynerów nam pod nosem, mieszkańcy budynku i inne wspólnoty prosili użędników o wybranie innej lokalizacji, nasz zarządzca podpisał za nas dokumenty nie informując nas o żadnym piśmie z gminy,innych wspólnot użędnicy nie pytali o zdanie, użędnicy wykożystali niekompetencje naszego zarządcy z czego zdają sobie sprawę,jest łamane prawo które jasno i klarownie zostało przedstawione użednikom, prosiliśmy również gminę o rozwiązanie umowy z obecnym dzierżawiącym na podstawie tzw. Rozwiązania umowy w celu wyższego dobra pod pismem podpisało się ponad 50 osób - wspólnot którym obecna lokalizacja kontynerów przeszkadza tak samo jak nam. Byłam osobiście w urzędzie po mimo zapewnień o zmianie lokalizacji kontynerów gmina nic z tym nie robi od kilku miesięcy...

 • 2019-11-13 06:35:05

  gość: ~123

  @~Ddd
  "urzędnik" - Kłania się słownik poprawnej polszczyzny.

 • 2019-11-13 07:28:21

  gość: ~Aaa

  @~123
  Typowy "Polak" - nie znam się na temacie, więc poszukam błędów w zdaniu.

 • 2019-11-13 10:40:31

  gość: ~123

  @~Aaa
  I wice wersa

 • 2019-11-13 15:09:59

  Olo2019

  @~Ddd
  Jest pismo od kilku kamienic o to żeby kontenery nie wracały na poprzednie miejsce ze względu na smród,(oraz także niedozwolona odległość od okien 10m)więc nie roZumiem dlaczego miała by być rozwiązana umowa z dzierżawca a nie zmiana miejsca kontenerów ,aaaaa
  chyba że przez złosliwosc sąsiadki (już wszyscy o niej słyszeli afezystkama niezłą opinie) lub zazdrość ,przecież większość kamienic ma wydzierżawiony teren pod budynkiem

 • 2019-11-13 20:26:05

  gość: ~bena

  bardzo dobrze ze smietniki zostaly zabrane bo to one byly wizytowka wjazdu do miasta ,brud ,smrod i porozwalane smieci roznegorodzaju prawie na ulicy .wiecej takich ludzi ktorzy zadbaja nie tylko o swoje m4 ale i obejscie teraz jest czysto przyjemnie i zielono

 • 2019-11-15 17:36:55

  gość: ~MIESZKANIEC

  @~bena
  proponuje wziasc miotle i przyjsc pozamiatac kolo kubelkow skoro sie kozysta jak ze swojego obejscia.chyba ze pani nie z tych okolic. przeciez o obejscie trzeba dbac.jak mieszkancy maja dbac o obejscie jak kubly stoja a pani bena z daleka doradza.po drugie do ludzi: ludzie zyjcie w prawdzie,pokazcie ze jestescie smieciarzami! przeciez produkujecie smieci i nie chowajcie sie z tym bo przejezdny zobaczy a jak nie chcecie na widoku to moze kazdemu do bramy po kubelku i bedzie ok.tak !ludzie maja w budynkach kubly na swiecie i zyja! a nie podrzucac pod 1 kamienice.

 • 2019-11-12 23:00:33

  gość: ~Hmmm

  @~Ddd
  To dlaczego wspólnota, zarządca nie wydzierżawili tego terenu skoro sami go utwardzali? Trzeba było samemu wydzierżawić i nie byłoby problemu.

 • 2019-11-13 07:22:04

  gość: ~Kkkk

  @~Hmmm
  Tereny pod kontenery zawsze są wydzierżawiane przez gminę lub instytyty zarządzające danym terenem. Tu gmina zdecydowała że przestanie dzierżawić ten teren a zacznie inny. Pomysły na inne tereny były takie że szło by się nawet kilometr dalej ale to osoby w gminie się nie zgodziły.

 • 2019-11-13 09:00:32

  gość: ~brb

  @~Kkkk

  Ja bym te smietniki na srodek drogi wystawil i niech sobie robi z tym straz miejska/policja co chce i jak chce i po temacie

 • 2019-11-13 10:41:46

  gość: ~Ktoś

  @~brb
  Na pewno postawili by ci pod domem kołku.

 • 2019-11-15 18:01:41

  gość: ~lokator

  @~Kkkk
  co za bzdury i kalumie wypisujesz czlowieku !
  gmina nie dzierzawila terenu na ktorym kubly staly. sama sobie udostepniala swoj teren.ktory byl jednym z najlepiej polozonych pod kubly bo rowno w miare wyznaczal dystans od budynkow,i w miare po rowno oddzialywal na wszystkich.teraz zas sa lepsi i gorsi czyli ci z kublami kolo domu.

 • 2019-11-13 15:03:07

  Olo2019

  @~Ddd
  Mieszkaniec nie ma możliwości stawiania auta jak wyżej opisałeś ponieważ przebywa za granicą a miejsce które było pod kontenery takZe było w odległości mniej niż 10m wystarczy pomyśleć o cZym się pisze ponadto jest tu spór o relokalizacji a nie o dzierZawe bo z tego co wiem wieksZosc kamienic ma wydzierżawiony teren koło siebie i nie ma z tym problemów ,zwrócę jeszcze uwagę że auta stoją na chodniku po całej długości ul kamienieckiej jaki i bezpośrednio przy kamienicach co nikt nie ma z tym problemów ,ale jak widać to tylko złośliwość ludzka która nie szuka racjonalnego rozwiązania ,poza tym nie ma zgody z 2 kamienic i kilkunastu osób z innych kamienic na postawienie kontenerów w poprzednim miejscu o co walczyli latami

 • 2019-11-13 12:15:51

  Karolina11111

  Uważam ze decyzja o przeniesieniu kontenerów była słuszna. Sam jestem mieszkańcem ulicy Kamienieckiej, każdego dni kilkakrotnie przechodziłem kolo pojemnikowi na śmieci i ten widok naprawdę odstraszał. Wszystko porozrzuca, dziesiątki śmieci, puszek, butelek, meble, zabawki itp. Wszystko co udało się podrzucić. Śmietniki znajdowały się przy głównej drodze wiec były gratka dla wszelkiego rodzaju kierowców którzy chcieli pozbyć się niechcianych rzeczy.
  Teraz czysto i uważam to za wielki plus.

 • 2019-11-13 20:52:03

  gość: ~bena

  Brawo brawo dla ludzi ktorzy dbaja o otoczenie ul. kamieniecka wygladala jak wysypisko smieci a nie wjazd do miasta powiatowego teraz jest czysto i zielono bez smieci i zarosli

 • 2019-11-13 21:20:46

  gość: ~Turysta

  @Karolina11111
  Jeśli chodzi o wygląd poprzedniego miescja to raczej możemy zawdzięczać nie mieszkańcom a osobom które przechodząc obok rzucały śmieci jak popadnie, a zwłaszcza podczas masowych imprez, gdy pijani nie zwracają uwagi na to jaki widok po sobie pozostawią. Jak to mówią- ludzie ludziom zgotowali taki los.

 • 2019-11-13 12:44:05

  Krzystof9087

  Przetarg na dzierżawę tego terenu był ogłoszony na stronie Urzędu Miasta i Gminy jak i w lokalnych gazetach, wiec każdy z państwa teraz marudzących mógł do niego stanąć i złożyć swoja ofertę. Urząd Miasta i Gminy informował niejednokrotnie mieszkańców o przeniesieniu kontenerów, wszyscy otrzymali również listy z ta informacja. W danym czasie nikt nie zwrócił się do Urzędu z żadnym zażaleniem czy tez postulatem i tu nagle teraz jest wielkie "Halo".
  A ja własnie powiem ze super ze zabrali te obskurne śmietniki, jest czyściej i schludniej przed naszymi budynkami.
  Do tej pory było brudno i śmierdząco. Śmieci były porozrzucane, wszyscy przyjeżdżali i wyrzucali śmieci w to miejsce, pełno było starych mebli i sprzętów AGD. O 4 rano każdego dnia budzili mnie poszukiwacze butelek, puszek i innych skarbów, którzy robili ogromny hałas. No i co najważniejsze nie ma szczurów których były dziesiątki przy tych śmietnikach i które wbiegały na klatki schodowe i ogrody.

 • 2019-11-13 13:01:18

  gość: ~majka9

  @Krzystof9087 A tam w dole przy samych budynkach i schodach do domów to szczurów nie będzie? Ha ha ha dobre współczuję tym ludziom ,którzy tam mieszkają ten smród i ci poszukiwacze skarbów w śmietnikach, którzy wyrzucają śmieci na zewnątrz. Te kubły to już wędruję wszędzie . Były za kościoła ,naprzeciw fiata i tam dalej za lipami na Partyzantów, przy drodze i to teraz miejsce no szok. Można by ogrodzić ten placyk koło rzeki gdzie stoję kubły na segregowane i tam postawić kubły na wszystkie odpady.

 • 2019-11-13 13:23:28

  Krzystof9087

  @~majka9
  Pewnie ze można, kolo rzeczki byłoby najlepszym miejscem bo nie ma w pobliżu budynków mieszkalnych. Niestety z tego co wiem to właśnie Pani która teraz najgłośniej krzyczy nie zgodziła się na ten teren bo jej za daleko.

 • 2019-11-13 21:10:04

  gość: ~Mieszkaniec

  @Krzystof9087
  To miesjce było drugim proponowanym miejscem. Pan Onyśków odmówił tłumacząc że jest to droga przejazdowa i nie mogą tam stać kubły, pomimo to że już tam stoją- te do segregacji.

 • 2019-11-13 15:56:06

  Olo2019

  @~majka9
  @~majka9
  z tego co teraz wiem mieszkańcy kamienic chcą wyremontować i zadbać o ta część żeby ładnie wyglądało do nowo odremontowanej kamienicy ,Czy to coś złego?Złośliwość i zazdrość ludzka nie ma granic niech ludzie walczą o relokalizacje a nie o wydzierżawiony teren (80% kamienic ma wydzierżawiony teren by o niego dbać)Ja uważam że koło rzeczki też było by ok ale pani z kamienicy nr7 się nie zgadza no za daleko jej

 • 2019-11-15 18:26:36

  gość: ~lokatorka

  @Olo2019
  moze zadbac trzeba o swoja piekna kamienice razem ze swoim pieknym kublem. a nie obcym ludziom pod dom smieci podrzucac! ladnie to tak?! byle by u mnie nie bylo widac.moze dla odmiany my pod twoj dom bedziemy wyrzucac wlasne smieci.czy to cos zlego'?nie dosc ze zniszczone miejsce to jeszcze smieci sie.tam pod twoim domem to tak mocno zrobione ze wytrzymalsze miejsce i sie bardziej nadaje pod kubel.

 • 2019-11-13 21:15:24

  gość: ~Mieszkaniec

  @Krzystof9087
  3 miesiące przed zabraniem pojemników zgłosiłem sprzeciw w urzędzie, aby te pojemniki nie zostały przeniesione w to miejsce w którym się znajdują, więc mam prawo narzekać, ponieważ ma się w poważaniu to co się zgłasza do urzędu. A odnośnie dzierżawy- zgłaszałem dwukrotnie iż chciałbym wydzierżawić część działki 32 (część ponieważ całą działka jest ZNACZNIE większa) i spotkałem się z odmową ze względu, że jest to część wspólna, więc urzędnicy sami sobie zaprzeczają.

 • 2019-11-14 10:21:34

  gość: ~kamieniecka

  Zamiast tutaj płakać to sie zbierzcie, podpiszcie pismo z proponowana nowa lokalizacja, dajcie do gminy i po temacie

 • 2019-11-14 19:07:21

  gość: ~Pp

  @~kamieniecka
  Pisma już były pisane. Nawet była rozmowa z Burmistrzem, aby to jakoś złagodzić. Nawet nie ma odpowiedzi. Niestety urzędników przerasta tak banalna rzecz

 • 2019-11-15 16:29:15

  gość: ~MIESZKANIEC

  TO CIEKAWE PODPISANEE BYLO PISMO O PRZENIESIENIE KUBELKOW A NIE ODWOLANIE ZARZADCY.MOZE PANI KTORA ZBIERALA PODPISY WPROWADZILA MNIE W BLAD ? PODPISZ TU TO KUBLY PRZENIOSA.

 • 2019-11-15 19:12:56

  gość: ~WKURZONY SZOPEN

  Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich zna problem, ale jak się okazuje, jego rozwiązanie wcale nie jest proste. Wspólnota jeżeli chce pozbyć się pojemników na odpady ze swojego podwórka musi uzgodnić to z mieszkańcami innych kamienic, które korzystają z kontenerów, a także z urzedem miejskim.CO TO ZA CHAMSTWO.OD JEDNYCH SIE WYMAGA POZWOLENIA INNYCH.TO JAKIM PRAWEM PRZENIESIONO KUBLY BEZ ZGODY MIESZKANCOW INNYCH KAMIENIC.PRAWO TYLKO W JEDNA STRONE DZIALA?

 • 2019-11-18 21:55:35

  Olo2019

  @~WKURZONY SZOPEn widzę że ludzie nie czytają że zroumieniem mieszkańcy kilku kamienic od lat starali się o przeniesienie śmietników z powodu szczurów ,smrodu i wysypywania śmieci przez przejeżdżające samochody chcą zadbać o wizerunek kamienicy o ulicy i to nie jest ich wina że śmietniki przestawili tam gdzie przestawili ,więc teraz wiadomo że to zazdrość jednej z lokatorek która całymi dniami siedzi w oknie i streczy ludzi wyrzucających śmieci cdn....

 • 2019-11-15 19:20:03

  gość: ~mamcia

  Mnie pasuje ze jest blisko,Jestem juz mniej sprawna i nie bede biegala daleko.

 • 2019-11-24 22:04:53

  gość: ~Prostejakdrut

  ostatnio dodany post

  Są wspólnoty! Są zarządy! Ruszyć d... i sprawę załatwić nad czym ta dyskusja?

REKLAMA