Express-Miejski.pl

Niebawem ruszą prace z oświetleniem ul. Lipowej w Bardzie. Jest już wykonawca

Podpisanie umowy na montaż oświetlenia przy ul. Lipowej w Bardzie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

21 października burmistrz Krzysztof Żegański podpisał umowę z firmą Omega Plus z Ożar na dalszy etap związany z remontem ul. Lipowej w Bardzie.

Zakres robót obejmuje poszerzenie chodników do szerokości dwóch metrów na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leśną do parkingu na ul. Lipowej (lewa odnoga ul. Lipowej) oraz powyżej wjazdu do Hotelu Bardo (prawa odnoga ulicy Lipowej), wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego oraz przede wszystkim montaż oświetlenia ulicznego (47 szt. słupów). Całość prac ma zostać zakończona do 16 grudnia, a wartość umowy opiewa na kwotę ponad 411,5 tys. zł. 

Łączna wartość inwestycji po rozstrzygnięciu powyższego przetargu i za zrealizowane już wcześniej roboty drogowe (asfaltowanie) wynosi blisko 1.1 mln zł. 70 proc. tej kwoty (około 766 tys. zł) będzie pokryte z dofinansowania, jakie gmina otrzymała na początku września z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego (DUW) w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

ms. / em24.pl / UMiG Bardo

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Niebawem ruszą prace z oświetleniem ul. Lipowej w Bardzie. Jest już wykonawca

  2019-10-23 19:40:24

  gość: ~taki tam

  dlaczego burmistrz wciąż olewa remont Grunwaldzkiej???a cała ul.Główna to jeden wielki syf,tragiczne elewacje,dziurawa ulica i chodnik,ale za to będzie --Biedronka--to jak za rzymskich czasów--nie mają ludzie chleba???to zróbmy im igrzyska-to burmistrz Barda ma opanowane do perfekcji,a to spotkanie sołtysów w pijalni w Przyłęku,a to częste imprezy dla emertytów,a to częste wizyty u ojca
  Grykowicza itd.itp.może dożyjemy czasów,że tylko 2-e kadencje i wypad np.na współdziałowca-Biedronki-czyli --mała Sycylia-wciąż gra melodie z Palermo

 • 2019-10-24 10:59:31

  gość: ~Ja

  @~taki tam

  Remont Grunwaldzkiej będzie, jest dofinansowanie już przyznane, w 2020 roku będziesz mógł jechać po równiutkim jak stół asfalcie, mogę Cię zapewnić. Każdy by chciał szybko, ale rolą burmistrza jest działać ekonomicznie - można było wziąć dofinansowanie, to wziął. Można było drogę zrobić już rok temu, ale bez dofinansowania. Rok nikogo nie zbawi, a w budżecie miasta pozostaną pieniądze na inne inwestycje, pozdrawiam

 • 2019-10-24 13:42:37

  gość: ~ten tego

  @~Ja
  O proszę, Departament Chwalmy Pana się odezwał...to już wiem dlaczego nie ma wodociągu w Janowcu- bo nie ma dofinansowania a ze swoich to tylko na imprezy kasa idzie...

 • 2019-10-24 17:01:43

  gość: ~Tobiasz

  @~ten tego
  Nie blaznij się już z tym wodociagiem. Twoje imprezy Ci nie wychodzą, to krytykujesz to co dobre?! Już zaczynaja mieć Cię dosyć w dps-ie?

 • 2019-10-24 22:52:57

  gość: ~Ten tego

  @~Tobiasz
  Ty jak zwykle nie na temat. Moje imprezy wychodzą zawsze, szczególnie jak jest co zjeść i z kim się napić. Co to dps? A wodociągu jak nie było tak nie ma. A oświetlenie fajnie że będzie. Nie krytykuje.

 • 2019-10-25 08:39:25

  gość: ~Yobi

  @~Ten tego
  Zwłaszcza te imprezy na które ciągasz ludzi z dps. Wykorzystujesz ich do gierki politycznej. Jak pracowalas w um to nie obchodził Cię ich los. Żal mi Ciebie

 • 2019-10-25 08:44:39

  gość: ~Tobiasz

  @~Yobi
  Bo tu chodzi, o elektorat. Przecież wszyscy znamy panią P. I prywatnie i zawodowo. Wielki szum o nic. Kariery w Ząbkowicach nie robi A tak miało być po amerykańsku, szkoda

 • 2019-10-25 10:25:49

  gość: ~ten tego

  @~Yobi
  Mi Ciebie żal, bo wszędzie węszysz wrogów i masz obsesje. Dla twojej wiadomości - mieszkam w Janowcu i mam wkurw, że nie ma wody, mimo, ze mamy 21 wiek. I w nosie mam twoje aluzje nie wiadomo do kogo. Płacę podatki tak samo jak każdy inny mieszkaniec tej gminy i nie widzę powodu, dla którego mam być traktowany inaczej niż mieszkaniec Barda czy Przyłęku.

 • 2019-10-25 11:32:29

  gość: ~gość

  @~Yobi, @ Tobiasz
  zdecyduj się kim w końcu jesteś mały człowieczku- widać, że tyle wiesz ile masz w tym rozumku.
  CI, którzy robią fajną robotę dla ludzi mieszkających w DPS-ie nie robią tego z przyczyn politycznych - widać tylko ty myślisz takimi kategoriami - zazdrość - d...e ściska czy co ?? Jak masz chęć dowiedzieć się czegoś o Tych ludziach, co myślą o osobie, o której piszesz, jak się czują mając wiele okazji do wyjść, do integrowania się ze społeczeństwem to przespaceruj się do nich - porozmawiaj z nimi, pobądź z nimi choćby z pół godzinki. A Ciebie ich los w ogóle obchodzi, bo ja o ile pamiętam to Osoba, o której piszesz zawsze miała z nimi dobry kontakt - teraz poprzez współpracę zwiększyły się możliwości - i Tych Ludzi widać, widać ich radość ze wspólnych spotkań, wyjść. Ciebie jakoś nie stać na okazanie odrobiny zainteresowania nimi mały człowieczku.

 • 2019-10-25 13:37:28

  gość: ~Tobiasz

  @~gość
  Ocho... Departament Chwalmy Panią M się odezwał

 • 2019-10-25 13:44:13

  gość: ~gość

  @~Tobiasz
  nie stać CIę na oryginalniejszą nazwę tylko plagiat uprawiasz podobnie do tych twoich wypocin byle złośliwcem się okazać, bo podstaw żadnych - ja do departamentu żadnego nie należę, walę w oczy - jak tępota z wpisu bije, że aż razi.
  Pozdro obrońcu uciśnionego

 • 2019-10-25 19:55:10

  gość: ~mieszkaniec bardo

  departament to ta grupa sprzedajnych ludzi , którzy tu piszą ,bo są związani z tym człowiekiem . Jak padnie hasło człowiek regionu to ze swojej kasy rozpalą komórki i zapłacą za sms-y ,aby trwać .Gdyby nie odwaga paru ludzi honoru ,to układ zawładnął by bezgranicznie całość. Szkoda ,że tacy są i idą w ślepo za ślepcem.

 • 2019-10-26 08:26:16

  gość: ~Tobiasz

  @~mieszkaniec bardo
  Jeśli mówisz o odwadze, to podpisz się z imienia i nazwiska. To wtedy porozmawiamy. A celowo użyłem departament Chwalmy Panią M. Jeśli nie czujesz ironi, to trudno. Iloraz inteligencji marny. Acha,ja nie będę się podpisywal z imienia i nazwiska, bo niestety macie kilku swirow w sztabie pani M.

 • 2019-10-26 14:41:59

  gość: ~alfa

  @~Tobiasz
  Czego sie boisz tchórzu jakichś anonimowych świrów w sztabie Pani M ?Nie świruj sam.Zastanawiam sie czytając twoje komentarze ( taki z ciebie Tobiasz jak ze mnie Napoleon ) czym masz wypełnioną przestrzeń między uszami ?

 • 2019-10-26 16:16:29

  gość: ~gość

  @~Tobiasz
  jeśli w sztabie pani M. jest kilku świrów jak mówisz, choć ja i o sztabie nic nie słyszałem, a śledzę poczynania pani M.- powiem więcej z podziwem - to jak tu nazwać ciebie ???? Druga sprawa żądasz od kogoś odwagi zacznij od siebie marna istoto, bo ocena innych przychodzi ci bez trudu, a oceń najpierw sam siebie a i ... jeszcze zrób sobie test na inteligencję i miej odwagę upublicznić wynik.

 • 2019-10-26 18:42:07

  gość: ~Marta Ptasińska

  @~Tobiasz
  W przeciwieństwie do Ciebie ja się nie boję podpisać. Więc zapamiętaj sobie, że jeśli kiedykolwiek pisuję na tym forum to się podpisując. Nie wiem o jakich "świrach ze sztabu Pani M" piszesz, ale nie wiem czy wiesz, w internecie nikt nie jest anonimowy. Więc uważaj na to co piszesz. I bardzo Cię proszę - nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Nigdy nigdzie nie ciągałam "ludzi z DPS". Spotykają się z nami i członkami naszego stowarzyszenia z własnej woli. I uwierz mi - przebywanie z nimi to wielka przyjemność - nie są fałszywi, złośliwi czy chamscy. Przed chwilą wróciliśmy z wycieczki z Ząbkowic - zerknij na facebook i zobacz ile radości dają takie integracyjne wyjazdy. I nie wiem czy wiesz, ale osoby te w większości nie są wyborcami, więc Twoje dywagacje na temat gry politycznej jest po prostu żałosne. No ale każdy patrzy według siebie. Życzę Ci, żebyś mógł kiedyś poczuć jak dobrze się człowiek czuje, kiedy daje siebie innym bez żadnych korzyści dla siebie.

 • 2019-10-26 20:10:37

  gość: ~beta

  @~Marta Ptasińska
  Pani Marto,proszę nie odpowiadać na zaczepki kretyna , to go nobilituje, a przecież to zwykły śmieć.

 • 2019-10-28 14:59:34

  gość: ~Joanna Suchecka

  ostatnio dodany post

  Miało być o ul. Lipowej a jest jak zwykle.

REKLAMA