Express-Miejski.pl

Wiek to tylko liczba. Seniorzy z gminy Bardo bawili się na Balu Seniora [foto]

I Bal Seniora w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad stu mieszkańców gminy Bardo wzięło udział w I Balu Seniora, który odbył się 3 października w sali wielofunkcyjnej Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Bazylice Mniejszej NNMP w Bardzie. Przewodniczył jej proboszcz Mirosław Grakowicz. Po niej goście udali się do CKiB, gdzie czekał na nich szereg atrakcji.

Seniorów przywitał burmistrz Krzysztof Żegański, składając przybyłym życzenia z okazji obchodzonego w poniedziałek Międzynarodowego Dnia Seniora. Do życzeń przyłączyli się także starosta Roman Fester, przewodnicząca rady miejskiej Barbara Strzelec oraz proboszcz Mirosław Grakowicz. Nie zabrakło także wzniesienia toastu i odśpiewania „sto lat”.

Następnie wręczono kwiaty i podziękowania dla przedstawicieli instytucji działających na rzecz seniorów. Uhonorowane zostały Anna Fajfruk - Przewodnicząca Klubu Seniora, Maria Duma - Przewodnicząca Koła „Caritas” oraz Wiesława Horowska - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie. Na ręce władz bardzkiego magistratu podziękowania za wsparcie okazywane seniorom w imieniu wszystkich przybyłych złożyła Zofia Sarkowicz.

W dalszej części wydarzenia wszyscy zebrani obejrzeli kilkunastominutowy film z wizyty przedstawicieli gminy Bardo w osobach burmistrza i przewodniczącej rady miejskiej we Wrocławiu, gdzie wręczyli tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bardo Zbigniewowi Cierniakowi - dyrektorowi Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Wydarzenie miało miejsce w drugiej połowie września w hali Stulecia we Wrocławiu, a bardzkim samorządowcom towarzyszyła liczna grupa kilkuset mieszkańców gminy.

Na rzutniku zaprezentowano także krótką prezentację dotyczącą projektu utworzenia Bardzkiego Domu Seniora, który ma powstać w budynku po byłym przedszkolu przy ul. Głównej. W obiekcie trwają prace związane z zaadaptowaniem obiektu. Burmistrz poinformował także seniorów, że już wkrótce w mieście powstaną dwa markety, a informacja ta spotkała się z dużym aplauzem wśród seniorów. Gmina Bardo jest bowiem jedyną w powiecie ząbkowickim, na terenie której nie ma dyskontu.

Aneta Macherzyńska, kierownik referatu komunikacji społecznej oraz Aleksandra Wąsowicz, pełniąca obowiązki dyrektora CKiB w Bardzie przedstawiły bogatą ofertę dla seniorów wynikającą z działań statutowych CKiB, a także współpracy z różnymi instytucjami. Każdy z gości otrzymał szczegółową broszurę, w której mógł znaleźć harmonogram atrakcji przygotowanych z myślą o nich. W broszurze znalazły się także punkty respektujące Bardzką Kartę Seniora, dzięki ukazaniu której seniorzy mogą otrzymać zniżki na produkty bądź usługi.

Władze bardzkiego magistratu wspólnie z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej nie zapomniały także o najstarszych mieszkańcach Barda - Agnieszcze Gołębiowskiej oraz Macieju Czerniawskim. Z racji tego, że nie mogli pojawić się oni na balu, w godzinach porannych odwiedziła ich delegacja z OPS, wręczając dyplomy oraz kwiaty i składając życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora.

Całość części oficjalnej balu uświetniły występy artystyczne dzieci ze szkoły podstawowej w Bardzie oraz występ kabaretowy teatru „Lajt” z Janowca. W dalszej części goście zostali zaproszeni na poczęstunek i lampkę wina. Było wiele rozmów i wspomnień, a także wspólne śpiewy i tańce. Władze bardzkiego magistratu zapowiedziały organizację kolejnych edycji balu w latach następnych.

ms. / em24.pl

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wiek to tylko liczba. Seniorzy z gminy Bardo bawili się na Balu Seniora [foto]

  2019-10-04 10:29:46

  gość: ~o mój b

  chwalmy pana po szczyt gór najwyższych !

 • 2019-10-04 10:44:22

  gość: ~Renata

  @~o mój b
  Panie burmistrzu, dziękuję za wspaniałą uroczystość. Ten tylko może powiedzieć o cudownej atmosferze, kto tam był. Oby więcej podobnych inicjatyw z myślą o seniorach. Pozdrawiam serdecznie

 • 2019-10-04 11:01:20

  gość: ~Nie senior

  A kiedy taki bal darmowy dla zwykłych bardzian?

 • 2019-10-04 11:11:52

  gość: ~Krysia

  dziękuje za taka ładną uroczystość i zaproszenie Pana burmistrza

 • 2019-10-04 11:22:30

  gość: ~ło mamo

  @~Krysia
  i głosujcie na pis a będzie bis

 • 2019-10-04 11:25:02

  gość: ~oooo

  @~Krysia
  brygada RR do boju ruszyła, myślałby kto, że Ci seniorzy tacy wprawni w internetowych przestrzeniach.

 • 2019-10-04 22:42:49

  gość: ~Dziwny

  Zaskakujące ale dlaczego moi rodzice na darmową imprezę zaproszenia nie dostali? Trzeba być wyjątkowym..?

 • 2019-10-05 10:49:20

  gość: ~ kosmetyczka

  @~Dziwny
  Nie wyjątkowym , a po prostu trzeba się charakteryzować brązowym nosem i miec giętki kręgosłup. Wyślij rodziców na rehabilitacje albo inny fitnes uzyskają giętkość dalej juz pójdzie samo.

 • 2019-10-05 18:23:28

  gość: ~oooo

  @~Dziwny
  nic w tym zaskakującego, choć i sam się zdziwiłem skąd tylu seniorów naraz w jednej chwili się wzięło - brygada ruszyła i z zakamarków zapomnienia wyciągnęła na ten jedyny, niepowtarzalny - bo pewno dla niektórych okazja bycia w ck się już nie powtórzy. I nic zaskakującego w tym, że nie wszyscy tam trafili wszak na co dzień o niewielu pamięta sam cysorz a i jego świta od pomocy też jakaś amnezyjna. Codzienność to szarość dla tych osób w wieku już podeszłym. I ktoś mi powie ze ten raz jedyny to taka radocha? Dla cysorza tak bo zaś w prasie i mediach facjata na centralnym miejscu - i to o to w tych igrzyskach chodzi, moi drodzy. A jacyś tam zapomniani rodzice ... kogo to obchodzi ...

 • 2019-10-06 09:51:42

  gość: ~mwdb

  @~oooo
  A przy okazji nasz Bardzo Drogi Don Żurmistrz uśmiechem perlistym zareklamuje najnowszy produkt pracowni stomatologicznej , a tak przy okazji powiada się ,ze przyjdą lata przyjdzie rozum.Guzik prawda,patrząc na tych seniorów gołym okiem widać,ze nic nie pojmują.Nie pojmują ,że za ten Bal na Titanicu sami zapłacili a nie ich pseudodobroczyńca

 • 2019-10-10 12:46:07

  gość: ~MAT

  @~mwdb
  Wam w tej gminie nic i nikt jednak nie dochodzi.Przykre
  POZDRAWIAM.

 • 2019-10-10 12:50:33

  gość: ~MAT0

  @~MAT
  Miało być dogodzi.PRZEPRASZAM
  .

 • 2019-10-06 12:30:01

  gość: ~gość

  @~Dziwny Na plakatach pisało jak byk, aby się zapisywać i gdzie to zrobić, Nikt tu nikogo na siłę nie zapraszał. Na wioskach Sołtysi i Radni docierali do wszystkich swoich seniorów.

 • 2019-10-06 20:15:01

  gość: ~Byk

  @~gośćSołtysko nie wysilaj się,twój sposób wypowiadania się każdy rozpozna!!!

 • 2019-10-07 19:21:39

  gość: ~Gość Bardo

  Bardzo dobra impreza i zorganizowana, a jeżli komuś sie nie chce czytać plakatów to przykro nikt na siłe nikogo nie zaciągnie. Kto miał ochotę to przyszedł.

 • 2019-10-10 12:15:04

  gość: ~nikt

  Byłam, widziałam radość na twarzach starszych ludzi i łzy wzruszenia. Ktoś o Nich pamięta i to się liczy, że rzadko takie imprezy .... bo mało kasy, nie wszystko jest z dobroci serca ktoś z dobroci serca upiecze, ktoś zakupi owoce, ktoś postawi lamkę wina, ktoś inny przygotuje wiersz....... najważniejsze, ze się odbyło .

 • 2019-10-26 16:33:50

  gość: ~ot i problem

  Czy kombatanci nie są seniorami? Osoby więzione w czasach represji politycznych nie należą do tej grupy wiekowej? I tak oto nasza wladza dba o grupę najstarszych mieszkańców cud grodu:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2994560380573291&set=p.2994560380573291&type=3&av=175199142686916&eav=AfbJY2chyxS8DhJpmLP8FgIjY9xDmwfTaHZ-2ZBa9qrE4ELrOE-8jcWRCEltjO3NMKQ&theater

  to link można go skopiować - wkleić w przeglądarkę - a oczom ukaże się pisemko pióra władcy naszego. No cóż kombatantom i byłym więźniom nie pozostaje nic innego jak zapisać się na zumbę, albo artterapię, w innym przypadku pozostaną jedynie spotkania pod chmurką.

 • 2019-10-26 21:07:35

  gość: ~Misiek

  ostatnio dodany post

  @~ot i problem
  A jednym z członków tego koła nie jest teść konkurentki do fotela burmistrza naszego wodza?

REKLAMA