Express-Miejski.pl

Młodzi szachiści z Ziębic na IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach

Młodzi szachiści z Ziębic na IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 września w Katowicach odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach. Udział w zawodach wzięła reprezentacja młodych szachistów z Ziębic.

Do szachowych rywalizacji przystąpiło dwoje zawodników z Przedszkola Na Orlej Polanie oraz dziesięciu zawodników z sekcji szachowej „Ziębickie Orły” reprezentując swoje szkoły. Łącznie mistrzostwa zgromadziły około 1200 młodych szachistów z całej Polski. Turnieje w różnych kategoriach odbywały się w katowickim Spodku i były prowadzone w systemie szwajcarskim (7 rund tempem 15 min. na zawodnika).

Rozgrywki były także podzielone ze względu na wiek i płeć zawodników. W grupie przedszkolaków zagrało 39 zawodników. Pośród nich Mateusz Sowiński zdobył 4,5 pkt, zajmując tym samym dziewiąte miejsce a Antoni Orlicki dziesiątą lokatę.

W grupie klas I grało 73 zawodników: 22 dziewczynki i 51 chłopców. Najwyżej z reprezentacji z gminy Ziębice sklasyfikowana została Sara Świdzińska (SP2), zdobywając 4 pkt i siódme miejsce. Lena Leśniowska z tej samej placówki także zdobyła 4 pkt i uplasowała się na miejscu dziesiątym. W kategorii chłopców Szymon Opach (SP4) zdobywając 3 pkt, zajął miejsce dwudzieste dziewiąte, natomiast Maksymilan Kwiatkowski również z 3 pkt uplasował się na trzydziestej ósmej pozycji.


Wśród zawodników klas II zagrało 40 dziewczynek. Milena Regner (SP2) wywalczyła 5 pkt i zajęła siódme miejsce, Julita Zych (SP 2) z 3 pkt uplasowała się na dwudziestej drugiej pozycji, a  Emilia Stojanowska (SP2) również z 3 pkt zajęła dwudziestą dziewiątą pozycję

W kategorii chłopców zagrało aż 130 zawodników. Jakub Pawlak (SP2) wywalczył trzydzieste siódme miejsce, gromadząc 4 pkt, Marcel Rawski (ZSiP w Niedźwidziu) zajął pozycję pięćdziesiątą piątą również z 4 pkt, a Bartosz Poplata-Skalski (SP2) 3 pkt był siedemdziesiąty szósty.

wkudrynska / em24.pl/ na pod. inf. gmina Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Młodzi szachiści z Ziębic na IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach

  2019-09-24 17:10:18

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Demokracja i wolność słowa kwitnie pełną gębą.

  Nie można komentować tego:
  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/37531,porzadki-trwaja-znamy-nazwisko-nowego-komendanta-strazy-miejskiej-w-ziebicach

  Przepraszam, że napisałem tu, czyli pod artykułem o szachach w Ziębicach, ale .... skoro nie można gdzie indziej, to każe miejsce dobre.

  No więc artykuł z w/w linka, zatytułowany jest:
  "Porządki trwają. Znamy nazwisko nowego komendanta Straży Miejskiej w Ziębicach"

  Jeśli ktoś wie, na czym polegają owe porządki, tudzież po jaką cholerę straż miejska w Ziębicach, to bardzo proszę o odpowiedź.

REKLAMA