Młodzi szachiści z Ziębic na IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach fot.: Gmina Ziębice

17 września w Katowicach odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach. Udział w zawodach wzięła reprezentacja młodych szachistów z Ziębic.

Do szachowych rywalizacji przystąpiło dwoje zawodników z Przedszkola Na Orlej Polanie oraz dziesięciu zawodników z sekcji szachowej „Ziębickie Orły” reprezentując swoje szkoły. Łącznie mistrzostwa zgromadziły około 1200 młodych szachistów z całej Polski. Turnieje w różnych kategoriach odbywały się w katowickim Spodku i były prowadzone w systemie szwajcarskim (7 rund tempem 15 min. na zawodnika).

Rozgrywki były także podzielone ze względu na wiek i płeć zawodników. W grupie przedszkolaków zagrało 39 zawodników. Pośród nich Mateusz Sowiński zdobył 4,5 pkt, zajmując tym samym dziewiąte miejsce a Antoni Orlicki dziesiątą lokatę.

W grupie klas I grało 73 zawodników: 22 dziewczynki i 51 chłopców. Najwyżej z reprezentacji z gminy Ziębice sklasyfikowana została Sara Świdzińska (SP2), zdobywając 4 pkt i siódme miejsce. Lena Leśniowska z tej samej placówki także zdobyła 4 pkt i uplasowała się na miejscu dziesiątym. W kategorii chłopców Szymon Opach (SP4) zdobywając 3 pkt, zajął miejsce dwudzieste dziewiąte, natomiast Maksymilan Kwiatkowski również z 3 pkt uplasował się na trzydziestej ósmej pozycji.

Wśród zawodników klas II zagrało 40 dziewczynek. Milena Regner (SP2) wywalczyła 5 pkt i zajęła siódme miejsce, Julita Zych (SP 2) z 3 pkt uplasowała się na dwudziestej drugiej pozycji, a  Emilia Stojanowska (SP2) również z 3 pkt zajęła dwudziestą dziewiątą pozycję

W kategorii chłopców zagrało aż 130 zawodników. Jakub Pawlak (SP2) wywalczył trzydzieste siódme miejsce, gromadząc 4 pkt, Marcel Rawski (ZSiP w Niedźwidziu) zajął pozycję pięćdziesiątą piątą również z 4 pkt, a Bartosz Poplata-Skalski (SP2) 3 pkt był siedemdziesiąty szósty.