Express-Miejski.pl

W najbliższą niedzielę dożynki gminy Stoszowice i Ząbkowice Śląskie. Sprawdź, jakie czekają atrakcje

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W najbliższą niedzielę odbędą się dożynki gminy Stoszowice i Ząbkowice Śląskie. Gospodarzem tych pierwszych będzie Lutomierz, drugie zorganizuje sołectwo Strąkowa.

Oba wydarzenia rozpocznie msza święta polowa. W Lutomierzu jej początek zaplanowano na godz. 13 a w Strąkowej na godz. 14. Następnie będą miały miejsce nierozłączne tradycje dożynkowe, czyli misterium chleba, prezentacja wieńców oraz turniej sołectw.

Od godz. 17 uczestnicy obu imprez będą mogli skorzystać z festynowych atrakcji. W Lutomierzu odbędą się wyścigi traktorów, które rokrocznie cieszą się sporym zainteresowaniem. Na najlepszych tradycyjnie będą czekać nagrody finansowe. Po zakończeniu zmagań rolników i przedstawicieli sołectw rozpoczną się koncerty.

O godz. 19 na scenie pojawi się Bartosz Jagielski, a godzinę później wystąpi gwiazda wieczoru Czadoman, znany m.in. z hitu „Ruda tańczy jak szalona”. Po jego występie zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a imprezę zakończy wspólna zabawa taneczna z Mateuszem Piątkiem. Wydarzeniu będzie towarzyszyć bogata gastronomia i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Szczegółowy harmonogram dożynek w Lutomierzu [KLIK]

W Strąkowej od godz. 17 planuje się występy dziecięcych zespołów ludowych: „Lasowiaczek” ze Stolca oraz „Wesołe Nutki” z Mąkolna. 

O godz. 19.15 rozpocznie się część muzyczna imprezy. Na scenie wystąpi kapela „Sami Swoi” z Ząbkowic Śląskich. Niecałą godzinę później zebrani będą wspólnie biesiadować przy zespole „Trojoki”. Imprezę zakończy zabawa taneczna w godzinach wieczornych „Martin Live”.

Podczas gminnej imprezy w Strąkowej będzie można także zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego, zakupić u lokalnych wytwórców produkty spożywcze oraz skosztować lokalnego jedzenia. Przygotowana także została strefa dla dzieci.

Szczegółowy harmonogram dożynek w Strąkowej [KLIK]

wkudrynska / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W najbliższą niedzielę dożynki gminy Stoszowice i Ząbkowice Śląskie. Sprawdź, jakie czekają atrakcje

  2019-08-22 15:18:49

  gość: ~Pikuś

  Najważniejsze punkty imprez " meszka " i taca.

 • 2019-08-23 14:28:19

  gość: ~65 emeryt

  ostatnio dodany post

  Na które dożynki wybiera się mały z Piławy gdyż chcemy przywitać i podziękować mu za podwyższenie wieku emerytalnego i zapierdzielenie OFE, jakoś nie było kiedy bo pod koniec kadencji i po przegranych wyborach do senatu 4 lata temu spierdzielał przed wyborcami. Na wsi na dożynkach witają chlebem i solą a nie których sierpem i cepem.

REKLAMA