Express-Miejski.pl

Dożynki gminy Stoszowice. Znamy miejsce, termin i gwiazdę imprezy

Czadoman będzie gwiazdą tegorocznych dożynek gminy Stoszowice. Odbędą się one 25 sierpnia w Lutomierzu fot.: mp

25 sierpnia w Lutomierzu odbędzie się coroczne święto rolników gminy Stoszowice. Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman znany m.in. z hitu „Ruda tańczy jak szalona”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13 uroczystą mszą świętą polową, a zaraz po niej odbędzie sie tradycyjne misterium chleba. Następnie na scenie planowany jest występ zespołów ludowych. Po nich dla sołectw przygotowano konkursy i zabawy, które są nieodłącznym elementem święta plonów.

Od godz. 17 planuje się rozpoczęcie wyścigów traktorów. Konkurencje, w których biorą udział głównie rolnicy z gminy Stoszowice od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy oprócz umiejętności związanych stricte z prowadzeniem pojazdu muszą też dobrać odpowiedni traktor do warunków, aby w jak najkrótszym czasie pokonać trasę. Podobnie jak przed laty na najlepszych będą czekać nagrody finansowe.

Po sportowych emocjach rozpoczną się koncerty. O godz. 19 na scenie pojawi się Bartosz Jagielski, a godzinę później publiczność do wspólnej zabawy porwie Czadoman, znany z takich hitów jak: „Ruda tańczy jak szalona”„Hey Hey bawmy się” czy „Chodź na kolana”.

Po jego występie zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a imprezę zakończy wspólna zabawa taneczna z Mateuszem Piątkiem.

Czadoman - „Hey Hey Bawmy się”:

wkudrynska / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA