Express-Miejski.pl

Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Ziębice

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

We wrześniu i październiku w gminie Ziębice będzie miała miejsce objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Sprawdź, co możesz oddać, gdzie i kiedy.

Odpady, które będą odbierane to: przeterminowane leki i chemikalia; resztki farb, lakierów, klejów, żywic; środki do konserwacji drewna oraz opakowania po nich; zbiornik po aerozolach; pozostałości po domowych środkach do dezynfekcji i dezynsekcji; środki do ochrony roślin oraz opakowania po nich; lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć; przełączniki; zużyte kartridże i tonery; przepracowane oleje; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe; odpady budowlane i rozbiórkowe; zużyte opony (tylko z samochodów osobowych).

Odpady należy wystawić przed posesją, w miejscu widocznym i nie wcześniej niż jeden dzień przed dniem zbiórki i nie później niż do godz. 6 rano. Śmieci muszą znajdywać się w workach i być posortowane. Worki należy opisać, by firma rozpoznała, że są to odpady wystawione w ramach zbiórki objazdowej. Są także one ładowane ręcznie – najlepiej by nie przekraczały 30 kg.

Odpady wykazujące inne źródło pochodzenia niż gospodarstwo domowe, zmieszane z komunalnymi, zawierające azbest, wystawione po przejechaniu pojazdu w danym dniu lub dzień po nie będą odbierane.

Harmonogram wywozu dla miasta Ziębice [KLIK]

Harmonogram wywozu dla sołectw gminy Ziębice [KLIK]

wkudrynska / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Ziębice

  2019-08-21 07:54:45

  gość: ~Bożena Walczak

  Byście lepiej zajęli się biednymi a nie ćpunami żulami czy cyganami a mi się nie należy normalne mieszkanie tylko mieszkamy w może a nam się nie należy inne mieszkanie bo metrażowe przekraczamy wy się ośmieszanie nigdzie tak nie ma tylko w tych przeklętych Ziębicach jaki burmistrz takie miasto i to jednak jest prawda.

 • 2019-08-21 10:05:35

  gość: ~Makumba

  ostatnio dodany post

  język polski trudny być

REKLAMA