Express-Miejski.pl

Jutro więcej patroli policyjnych na drogach w całym kraju. Początek długiego weekendu

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

14 sierpnia policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Na drogach pojawi się więcej patroli.

Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na wszelkie inne zachowania łamania prawa w ruchu drogowym.

Prędkość jest jednym z podstawowych i najważniejszych czynników, które wpływają na spowodowanie wypadków drogowych oraz skalę ich skutków. Nadmierna prędkość i niedostosowana do warunków w danej chwili powoduje niebezpieczeństwo, a co za tym idzie brak opanowania pojazdu, poślizg, niemożliwe hamowanie. To właśnie prędkość wpływa w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. Inaczej jest gdy samochód uderza w przeszkodę z prędkością 50 km/h a inaczej, gdy prędkość jest np. dwa razy większa.

Zaplanowane działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Każdy, kto przekroczy w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h straci uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali ją w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jutro więcej patroli policyjnych na drogach w całym kraju. Początek długiego weekendu

  2019-08-13 19:04:26

  gość: ~Ja

  Gdy przyjeżdżam do Polski z Niemiec na urlop, jadę krajową ósemką z Wrocławia do Kłodzka 4-6 razy. Ciężko jest przestrzegać tam ograniczeń prędkości, ponieważ inni kierowcy jadący za nami stają się bardzo agresywni i ciągle stwarzają niebezpieczeństwo starając się za wszelką cenę nas wyprzedzić. Poza tym, w ciągu ostatniego roku między Wrocławiem, a Kłodzkiem spotkałem 1 radiowóz, który stał na ósemce za Biedronką, a podróżowałem tą drogą około 20 razy... To mówi samo za siebie.

 • 2019-08-14 09:25:42

  gość: ~KK

  ostatnio dodany post

  @~Ja

  to uważaj na nieoznakowane BMW, widoczne na ósemce dość często, ale jednak częściej na prostej między Przyłękiem a Dzbanowem i między Bardem a Przyłękiem. Panowie, proponuję więcej czasu spędzić na DK8 niż czepiać się tych którzy w szczerym polu, gdzie nie ma domów, ale jest bezsensowny znak "teren zabudowany", jadą sobie 100 km/h. Ja wiem, że statystyka, ale na litość boską, nie głupio Wam? Sami pewnie grzejecie tam w cywilu całkiem solidnie

REKLAMA