Express-Miejski.pl

Dwa tygodnie do dożynek powiatowo-gminnych. Znamy szczegółowy rozkład imprezy

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

1 września odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Dzień wcześniej zostanie zorganizowane Święto Pieroga. Obie imprezy będą odbywać się w Witostowicach w gminie Ziębice.

To właśnie ziębicki samorząd jest w tym roku organizatorem dożynek gminno-powiatowych. Przed rokiem święto plonów miało miejsce w Ząbkowicach Śląskich [KLIK] a przed dwoma laty w Bardzie dwoma laty w Bardzie [KLIK].

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w sobotę podczas „Święta Pieroga”. Oficjalnie impreza rozpocznie się o godz. 17. Atrakcje będą przeplatać się z wielkimi eksplozjami kolorów. O godz. 18 zaplanowano III edycję konkursu Traktor Speed o puchar sołtysa. Na scenie w godzinach wieczornych da koncert zespół „Świnka Halinka”, a od godz. 21.30 zebrani będą mogli bawić się podczas dyskoteki pod gwiazdami prowadzonej przez DJ-a Foxfire’a. 

Następnego dnia, w niedzielę o godz. 12 będzie miała miejsce tradycyjna msza święta dożynkowa na dziedzińcu Zamku na Wodzie w Witostowicach. Godzinę później witostowickimi ulicami przejdzie korowód dożynkowy. Nie zabraknie także misterium chleba oraz prezentacji wieńców. Następnie o godz. 14.30 nadejdzie czas na wyłonienie najładniejszego wieńca powiatowego, który będzie reprezentował powiat ząbkowicki na dożynkach wojewódzkich.  Potem zostanie rozstrzygnięty konkurs na najaktywniejsze sołectwo naszego powiatu, w którym pula nagród wynosi 6.5 tys. zł. Od godz. 15 rozpocznie się część artystyczna dożynek. Na scenie wystąpi zespół folklorystyczny z Mąkolna „Wesołe Nutki”. O godz. 16 fani disco polo będą mogli bawić się do utworów Mr. Sebii. Po nim na scenie zagości zespół „Kumbia Mać”. Następny konkurs będzie o godz. 18 i będzie to turniej sołectw gminy Ziębice. O godz. 19 na scenie wystąpi główna gwiazda dożynek CLEO i zakończy imprezę.

Podczas trwania dożynek nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak różnorodnych i bogatych stoisk z gastronomią, widokowych lotów samolotem oraz prezentacji kół gospodyń wiejskich. Organizatorzy przygotują także specjalną strefę atrakcji dla dzieci.

wkudrynska / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwa tygodnie do dożynek powiatowo-gminnych. Znamy szczegółowy rozkład imprezy

  2019-08-17 08:16:06

  gość: ~Głodny

  I suto zastawione stoły dla czarnych i władzy. Oczywiście na " krzywkę"

 • 2019-08-17 13:35:22

  gość: ~Starosta

  ostatnio dodany post

  Powiat to PO gmina Ziębice to już chyba PIS jestem ciekaw jak rozegrana zostanie kampania wyborcza na tym święcie . Pani Wielichowska i Pan Gwóźdź razem na scenie to by dopiero było a przecież jeszcze przylepić do tego trzeba Gancarza z PSL Ziębice są jedyne w swoim rodzaju

REKLAMA