Express-Miejski.pl

Zobacz, jak Twój region zmienia się dzięki dofinansowaniom rządu. Powstała rządowa mapa inwestycji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało Mapę Inwestycji. Zawiera ona dane związane z projektami, programami i inwestycjami realizowanymi w kraju po 16 listopada 2015 roku.

Utworzenie mapy ma na celu wskazanie, jak dany region Polski (gminy, powiaty, województwa) zmienia się dzięki rządowym dofinansowaniom.

W ciągu blisko czterech lat stricte na terenie powiatu ząbkowickiego zrealizowano bądź rozpoczęto realizację 116 inwestycji, programów i projektów ze środków wydatkowanych z budżetu państwa, funduszy celowych i funduszy europejskich (z wyłączeniem środków wydatkowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, którymi dysponują samorządy wojewódzkie). Dodatkowo mapa wskazuje także na 123 inne zadania prowadzone na poziomie województwa lub kraju, które pośrednio również dotyczą powiatu ząbkowickiego.

Na czele zestawienia jeśli chodzi stricte o powiat ząbkowicki znajduje się inwestycja pn. Rozbudowa drogi krajowej nr 46 na odcinku Mąkolno - Złoty Stok o wartości 32 mln zł. Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja dla tego zadania, jednak w budżecie państwa zabezpieczono już środki na jego realizację. Przygotowanie niezbędnych projektów, pozwoleń itp. ma zakończyć się dopiero w grudniu 2021 roku, co oznacza, że najszybciej prace fizyczne związane z przebudową drogi ruszą dopiero za blisko trzy lata.

Szczegółowe informacje odnośnie tej inwestycji można znaleźć w opisie przedmiotu zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa drogi krajowej nr 46 na odcinku Mąkolno - Złoty Stok [KLIK]

Kolejne pozycje zajmują głównie świadczenia wychowawcze realizowane w poszczególnych latach na terenie gmin. Najwięcej, bo blisko 11.6 mln zł na ten cel wydatkowano w 2017 roku w gminie Ząbkowice Śląskie.

Według danych z Mapy Inwestycji w poszczególnych gminach od listopada 2015 roku do chwili obecnej projektów, programów i inwestycji dofinansowanych przez administrację rządową było:

 • Gmina Bardo: 10,
 • Gmina Ciepłowody: 11,
 • Gmina Kamieniec Ząbkowicki: 12,
 • Gmina Stoszowice: 14,
 • Gmina Ząbkowice Śląskie: 28,
 • Gmina Ziębice: 14,
 • Gmina Złoty Stok: 10.

Aby zobaczyć szczegółowy wykaz inwestycji realizowanych na terenie powiatu ząbkowickiego należy kliknąć na Mapę Inwestycji [KLIK], następnie wpisać frazę pow. ząbkowicki i kliknąć Tabela. Aby sprawdzić zadania realizowane na terenie gmin należy wpisać nazwę danego samorządu, np. gmina Ząbkowice Śląskie.

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zobacz, jak Twój region zmienia się dzięki dofinansowaniom rządu. Powstała rządowa mapa inwestycji

  2019-08-09 13:28:13

  gość: ~ja

  Powstała też mapa problemów i absurdów w ochronie zdrowia min w ratownictwie medycznym , może ja też należałoby pokazywać.Mapa inwestycji!!!, co mnie inwestycje obchodzą gdy zwykły chory człowiek nie może czuć się bezpieczne.Brak lekarzy, ale brak ratowników medycznych czy pielęgniarek zagraża nam wszystkim.Tą mapę pokazujcie.

 • 2019-08-09 13:56:53

  gość: ~Sąsiad

  @~ja
  Niemożliwe że aż tak jest żle? A ty jeszcze żyjesz, a komentarze pisze sam kompiuter. Coś podobnego.

 • 2019-08-09 14:08:01

  gość: ~bronek

  Niewątpliwie nasz powiat zmienia się w coraz głębszą prowincję. Młodzi uciekają bezpowrotnie, pokolenie 40-50 latków dojeżdża do Amazona oraz innych podwrocławskich firm a emerytów przybywa.
  A tu dla zmodernizowania 3 km DK 46 powstało blisko 200 stronicowe opracowanie.Tylko pogratulować.

 • 2019-08-09 16:21:44

  gość: ~Peryt

  ostatnio dodany post

  Bicie piany przed wyborami propaganda sukcesu brak miejsc pracy spowodował zubożenie i tak biednego społeczeństwa nikt za nic nie odpowiada afery są zamiatane pod dywan .

REKLAMA