Express-Miejski.pl

Zamek i Skałki z nowymi trenerami. Niespełna tydzień do startu rozgrywek

zdjęcie ilustracyjne fot.: Karol Fester

Sześć dni pozostało do rozpoczęcia sezonu w niższych ligach piłkarskich. Sprawdzamy, co dzieje się w zespołach z Kamieńca Ząbkowickiego i Stolca.

Zamek Kamieniec Ząbkowicki do nowego sezonu w klasie okręgowej przygotowuje się pod okiem Grzegorza Czachora. W okresie przygotowawczym zespół z Kamieńca Ząbkowickiego rozegrał dotychczas cztery mecze kontrolne, w których doznał dwóch porażek - 1:3 z Orłem Ząbkowice Śląskie i 0:8 z Unią Bardo, a także pokonał Piławiankę Piława Górna - spadkowicza z wałbrzyskiej klasy okręgowej 6:0 i przedstawiciela opolskiej klasy okręgowej - Spartę Paczków 4:1. Gole dla Zamku w obu zwycięskich meczach kontrolnych zdobywali: testowany Gerlach x3Burczak x2, Zalewski, Sopuch, Kolasa, Sienkiewicz i Shavedinnov, który także przymierzany jest do gry w zespole z Kamieńca Ząbkowckiego. W ubiegły weekend piłkarze Zamku rozegrali też między sobą turniej na orliku w ramach VI Memoriału im. Tomasza Zabawy.

Zespół w letnim okienku transferowym opuścił Arkadiusz Majewski, któryzwiązał się z Lechią Dzierżoniów. W barwach Zamku najprawdopodobniej nie ujrzymy również Piotra Satanowskiego, który do sezonu 2019/2020 przygotowuje się ze Skałkami Stolec. Wśród nowych zawodników przymierzanych do gry w Zamku oprócz wyżej wymienionych Gerlacha i Shaveddinova jest także Krzysztof Kusowski, który ostatnio miał dłuższą przerwę, a wcześniej występował w Unii Złoty Stok, gdy zespół ten prowadził obecny trener Zamkovii.

Zamek rozgrywki klasy okręgowej w sezonie 2019/2020 zainauguruje wyjazdowym meczem w Lubawce. Wcześniej zmierzy się też w Pucharze Polski przeciwko ząbkowickiemu Orłowi. To spotkanie w najbliższy weekend.

Do sezonu intensywnie przygotowują się także w Stolcu. Tam również doszło do zmiany trenera. Łukasza Głowaka na tym stanowisku zastąpił Tomasz Piątkowski, w przeszłości gracz ząbkowickiego Orła, a ostatnio trener drużyn młodzieżowych we Wrocławiu.

Skałki rozegrały dotychczas trzy mecze kontrolne. Dwa zakończyły się ich zwycięstwami - 5:1 z Orlętami Krosnowice i 4:3 z Piławianką Piława Górna. Z czwartoligową Unią Bardo podopieczni trenera Piątkowskiego przegrali 1:3. Na listę strzelców w meczach towarzyskich wpisywali się: Mazur x3, Idzi x3, Faron x2, Kuranda oraz Wiśniewski. W sobotę o godz. 17 Skałki na własnym boisku zagrają towarzysko z A-klasową Polonią Bystrzyca Kłodzka.

W meczach sparingowych w barwach Skałek oprócz Satanowskiego zagrał też m.in. Damian Stanny (ostatnio Czarni Braszowice). Zespół opuścili natomiast Paweł Dudzic (wypożyczenie do Kłosa Laski) i Marcin Wiśniewski (transfer definitywny do Ślęży Ciepłowody), a w rundzie jesiennej w barwach Skałek nie ujrzymy też Tomasza Spyrki.

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zamek i Skałki z nowymi trenerami. Niespełna tydzień do startu rozgrywek

  2019-08-09 09:28:09

  gość: ~Kibic

  Czy trenerowi Czachorowi też nie każą grać o awans ?????

 • 2019-08-09 22:43:59

  gość: ~Kołek

  @~Kibic
  Kieruj pytanie do włodarza gminy.

 • 2019-08-09 10:20:59

  gość: ~Informator

  (this post was banned by administrator)

 • 2019-08-09 11:35:03

  gość: ~Sąsiad

  @~Informator
  Pewnie grałeś w I lidze albo w Czarnych skoro jesteś taki znawca. Czarni bez urazy. Informator a wiesz chociaż jak piłka wygląda.

 • 2019-08-09 12:43:01

  gość: ~marian

  na zdjeciu w skalkach bramkarz na ataku czyzby brak ludzi??

 • 2019-08-09 14:20:14

  gość: ~karyna z pks

  @~marian sciagają jakieś wynalazki, robią b klasę aby łechtać ego Dominika

 • 2019-08-09 20:06:16

  gość: ~Kibic

  Kasa w budżecie gminy na drugą drużynę stolca się znalazły, na reaktywacji Tarnovii już nie. Fistaszki z lovelasem stoleckim ładnie kręcą lody... o wspaniałych lotach ząbkowickiego "orła" już nie wspomnę....

 • 2019-08-10 01:11:50

  gość: ~Smutna prawda

  ostatnio dodany post

  Widzę "ego" niektórych wyskoczyło potężnie do góry skoro już piszą o 2 drużynie skałek ;)
  Bramkarz grał w polu bo sam chce spróbować sił w polu , a druga drużyna żadnych pieniędzy nie dostała .
  Więc skąd takie informacje ?

REKLAMA