Express-Miejski.pl

Co słychać u czwartoligowców? Dwa tygodnie do rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego

zdjęcie ilustracyjne fot.: KF

Od kilku tygodni kluby z terenu powiatu ząbkowickiego przygotowują się do nowego sezonu. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja u czwartoligowców z Ząbkowic Śląskich i Barda.

Orzeł Ząbkowice Śląskie nowy sezon rozpocznie pod wodzą Tomasza Masłowskiego, który po rocznej przerwie ponownie poprowadzi biało-niebieskich na czwartoligowych boiskach. Ząbkowiczanie rozegrali już trzy mecze kontrolne. W pierwszym po golach Herdego, Gralca oraz Grzywińskiego pokonali 3:1 (1:0) Zamek Kamieniec Ząbkowicki, w drugim zremiowali 1:1 (0:1) z Pogonią Oleśnica, a w trzecim ulegli 2:6 Bielawiance Bielawa, choć do 60. minuty prowadzili 2:1. Na listę strzelców w drugim i trzecim sparingu dwukrotnie wpisał się Kowerko i raz Kuśnierz.

Biało-niebiescy trenują cztery razy w tygodniu, a przed rozpoczęciem sezonu zagrają jeszcze mecz kontrolny z GKS Kobierzyce. 11 sierpnia ostatnim przetarciem przed ligą dla ząbkowiczan będzie pucharowe starcie z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki.

Wśród nowych twarzy oprócz wyżej wymienionych Maksymiliana Gralca (ostatnio Olimpia Podgaj), Łukasza Grzywińskiego (Victoria Tuszyn) oraz Szymona Kuśnierza mającego za sobą występy w drugiej drużynie Śląska Wrocław i Lechii Dzierżoniów, po rocznej przygodzie ze Śląskiem Wrocław do Orła wróci najprawdopodobniej 19-letni Konrad Maciak. Treningów z Orłem nie wznowili Oskar Łuszkiewicz, Karol Drańczuk, Łukasz Kucharek, Cezary Madej, Radosław Ryl, Jakub Karykowski i Daniel Orzechowski, który już wiosną był wypożyczony do Polonii/Stali Świdnica.

Orzeł ligowe zmagania rozpocznie 15 sierpnia derbowym meczem z Unią Bardo.

Unia Bardo dotychczas rozegrała dwa pojedynki towarzyskie. Podopieczni Damiana Okrojka pokonali 8:0 (3:0) Zamek Kamieniec Ząbkowicki i 3:1 (2:0) Skałki Stolec. W spotkaniu ze Skałkami bramki dla bardzian strzelali Olejarnik, Raszpla i testowany Piękoś (dotychczas ATS Wojbórz). Treningi i gry kontrolne z ekipą z Barda zaliczyli też trzej piłkarze, którzy w poprzednim sezonie grali w Nysie Kłodzko, a mianowicie Kamil DymekPaweł Cebulski Michał Wojtal. Swoich sił w klubie z Barda próbuje też brazylijski napastnik Italo Rocha de Oliveira, który ostatnie pół roku spędził w Karolinie Jaworzyna Śląska oraz bramkarz Michał Sadyś, ostatnio występujący w barwach AKS Strzegom.

Zespół najprawdopodobniej opuszczą Bartłomiej Drozdowski, Marcin Gerlach i Radosław Wandzel. Ten pierwszy ma wrócić do swojego macierzystego klub w Dusznikach-Zdroju, zaś ten drugi jest łączony z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki.

Unia Bardo ma w planach jeszcze mecz kontrolny z Nysą Kłodzko i mecz Pucharu Polski przeciwko Unii Złoty Stok.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Co słychać u czwartoligowców? Dwa tygodnie do rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego

  2019-08-02 16:23:21

  gość: ~Sokół

  Orzełek to niech kwiaty wyśle na adres Urzędu Miasta Wałbrzych w podziękowaniu za ocalenie 4ligi.

 • 2019-08-02 21:55:18

  gość: ~Jac

  @~Sokół
  Dno znowu zbieranina i wynalazki

 • 2019-08-02 22:39:54

  gość: ~Piecyk

  Z jakiej racji Orzeł się utrzymał w 4 lidze?

 • 2019-08-03 20:54:56

  gość: ~Rafał

  To są jaja ż tym Orłem ? Ile razy jeszcze będą się ślizgać ?

 • 2019-08-04 09:37:12

  gość: ~Obserwator

  ostatnio dodany post

  @~Rafał
  Tym razem orzeł poleci z hukiem,a prezesunio i jego świta dalej będą udawać że nic się nie stało.

REKLAMA