Express-Miejski.pl

Wspólnie posprzątają Park za Nysą

zdjęcie ilustracyjne fot.: UMiG Bardo

Bardzcy radni postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym: zapraszają do sprzątnia parku, a później na wspólne ognisko.

Łukasz Zieliński, radny Rady Miejskiej w Bardzie zaproponował mieszkańcom sprzątanie terenu parku. Inicjatywa spotkała się z aprobatą rady oraz znalazła wsparcie burmistrza Barda, którzy wspólnie zapraszają do wzięcia udziału w tym  przedsięwzięciu pod hasłem „Zmieńmy razem Park za Nysą”. Celem jest uprzątnięcie i poprawienie estetyki w lubianym przez mieszkańców Barda parku.

Organizatorzy zapraszają do udziału w porządkowaniu terenu 11 i 12 lipca tj. czwartek i piątek od godziny 17.00, oraz 13 lipca w sobotę od godziny 10.00.

Zaleca się zabranie ze sobą narzędzi takich jak łopaty, grabki itp. Na miejscu zapewnione zostaną rękawiczki, worki na śmieci oraz woda dla spragnionych.

 

erwu. / em24.pl na podst. inf. UMiG Bardo

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wspólnie posprzątają Park za Nysą

  2019-07-10 13:02:21

  gość: ~bardzianin

  A teren ten nie jest przypadkiem gminny? I czy nie jest obowiązkiem gminy dbać o niego? Czekam jak w ramach czynu społecznego będziemy zamiatać ulice latem, a zimą odśnieżać. Albo ulica Grunwaldzka - mieszkańcy wezmą łopaty, kilofy i sami wyremontują. Genialna strategia...

 • 2019-07-10 13:41:07

  gość: ~haha

  @~bardzianin
  To ta inicjatywa wyszła od obywateli? A ja czytałem na fb , że to radny prosił, a jak wiemy radny to NIE - zwykły obywatel.

 • 2019-07-10 18:02:09

  gość: ~ja

  @~bardzianin ty cudaku z Barda.Was mieszkańców trzeba leczyć

 • 2019-07-10 13:45:56

  gość: ~dyzio marzyciel

  Widzę to tak: na ogłoszony czyn społeczny mieszkańcy (w tym przede wszystkim Ci którzy podpisali listę poparcia dla zakazu wjazdu do parku na Skalnej) przychodzą z własnym znakiem zakazu wjazdu. Burmistrz z radnymi wyrażają swoją aprobatę i uznanie, a następnie gromkimi brawami oklaskują jego zawieszenie. Po tym znamiennym wydarzeniu wszyscy razem zasiadają przy ognisku świętując oddanie parku po wsze czasy mieszkańcom, a nie rozjeżdżającym pobocza samochodom turystów. Ludzie czują, że władza ich słucha, popiera i po prostu czują, że mają wpływ na to co się dzieje w miasteczku więc tłumnie sprzątają park. Widzą sens w tej pracy bo teraz już wiedzą, że jej efektów nie rozjeżdżą samochody turystów...

 • 2019-07-10 17:09:54

  gość: ~mieszkaniec

  nie robi sie nic ZLE, ktos chce cos zrosbic tez ZLE... Co to za miasto, odechciewa sie tu mieszkac bo tylko narzekanie i wszystko jest beee, zle itd. Ciekawi mnie ilu tych najmadrzejszych co tak lubia pisac na internecie przyjdzie :) Przeciez wy wiecie najlepiej co i jak zrobic to macie szanse sie wykazac :)

 • 2019-07-12 16:57:27

  gość: ~Z Bardo

  @~mieszkaniec
  Oni potrafia tylko narzekac I pouczac innych ( nie rozumiem dlaczego skoro sami sa tacy madrzy nic od siebie nie zrobia) a teraz twierdza ze nie przyszli na zlosc radnym I burmistrzowi. Poprostu komedia! Juz tylko smiac sie pozostalo

 • 2019-07-10 21:41:03

  gość: ~RADNY

  Chciałbym zobaczyć jak radni sami zakładają rękawiczki, biorą worki na śmierci i lecą z tym koksem.

 • 2019-07-11 15:42:58

  gość: ~Sąsiad

  Sprzątać, sprzątać czyn 1 Majowy , o przepraszam to z okazji 22 lipca.

 • 2019-07-11 21:36:30

  gość: ~blokers

  ludzi wysyp . Jutro pomysłodawca i władca.

 • 2019-07-12 12:01:55

  gość: ~gość

  @~blokers
  dokładnie - jaka to inicjatywa obywatelska ??? Śmiech na sali, Dwóch radnych, jedna pracownica urzędu, jeden ktoś i sam władca - widać, gdzie obywatele mają nawoływania radnego- czyżby to odwet - obywatele okazują taki sam szacun, jak radni obywatelom.

 • 2019-07-12 12:04:49

  gość: ~gość

  @~gość
  ... a w końcu choć w taki sposób zapracują na pobierane diety, nie ?

 • 2019-07-12 12:10:53

  gość: ~galeria

  @~gość

  Dlaczego gminna kadra nie została uwieczniona na zdjęciach jak ciężko pracuje - czyżby się wstydzili?

 • 2019-07-12 14:17:56

  gość: ~z barda

  @~gość
  alez oczywiście wy to potraficie tylko narzekac i krzyczeć jak jest beznadziejnie a w momencie kiedy ktoś coś chce zrobić to nawet du… sprzed kompa nie ruszycie żeby przyjść i pomóc. Lepiej popisac anonimowo jaka to beznadzieja jest.

 • 2019-07-12 14:23:16

  gość: ~też z Barda

  @~z barda
  patrz wyżej, @gość dał odpowiedź, dlaczego nikt nie chce ruszyć d... i tyle w temacie.

 • 2019-07-12 17:04:45

  gość: ~Z Barda

  @~też z Barda
  Glupota ludzka nie zna granic

 • 2019-07-12 14:29:12

  gość: ~dyzio marzyciel

  Widziałem to inaczej, a wyszło jak zwykle czyli klapa. Dlaczego? Po pierwsze godziny (serio? w dzień roboczy o 17-tej kiedy wszyscy ogarniają dom i rodzinę po powrocie z pracy? albo sobota przed południem gdy całe Bardo jest na zakupach w Ząbkowicach?), po drugie fakt, że samorządowcy zlekceważyli ostatnią petycję mieszkańców o ustawienie zakazu wjazdu do tego parku oraz przede wszystkim po trzecie, że to wyszło odgórnie, a nie oddolnie czyli do mieszkańców.

  Burmistrzu, Radni, jak możecie to zrobić inaczej czyli sprawniej i z sukcesem? To proste. Wdrożyć INICJATYWĘ LOKALNĄ. To taki mało znany twór w prawie zgodnie z którym, mieszkańcy lub reprezentująca ich organizacja mogą zwrócić się z inicjatywą do samorządu o zrobienie "czegoś". W ramach inicjatywy lokalnej można np. ustawić znak zakazu wjazdu do parku, wyremontować coś, zorganizować koncert, turniej sportowy czy działania pozalekcyjne dla dzieci. Przy realizacji inicjatywy lokalnej samorząd nie przekazuje wnioskującym mieszkańcom lub organizacjom dotacji, lecz wspólnie z nimi realizuje zadanie i sam pokrywa koszty. Wkład ze strony mieszkańców może być finansowy, ale może przede wszystkim obejmować pracę włożoną w realizację zadania.

  Do tego potrzebna jest stosowna uchwała rady miejskiej określająca szczegóły, kryteria, itp. rzeczy oraz wydzielona na to kasa w budżecie. Tak to się właśnie robi z powodzeniem w innych częściach Polski. Od dołu. Nie od góry. Mieszkańcy się sami skrzykują, proponują, samorząd łoży kasę, a mieszkańcy to własnym nakładem pracy wykonują. Dlaczego u nas tego nie ma? Pewnie się domyślacie...

 • 2019-07-12 15:56:55

  gość: ~Rada

  Radni nie wsluchuja się w potrzeby mieszkańców, olewaja ich to i mieszkańcy zaczęli olewac pewne rzeczy... Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie;)

 • 2019-07-12 19:30:02

  gość: ~serio

  ZMIEŃMY RAZEM PARK ZA NYSĄ - zmieńmy na co? Na parking?

 • 2019-07-14 21:18:51

  gość: ~RS BARDO

  Radni są dla nas i od nas dla tego mozemy i musimy oczekiwać reakcji od nich jesli coś chcemy aby było zrobione,tyle teoria.

  W praktyce jest jak sami widzimy nasi bezradni radni wywołują usmiechy na naszych twarzach i niedowierzanie tyle w tej kwestii.

  Jeśli już natomiast ja osobiście krytykuję naszego władcę bur..mistrza to mam powody i do tego prawo to samo tyczy się radnych.
  Sytuacja zmienia się kiedy mimo naszych wewnętrznych konfliktów i różnic możemy razem coś zrobić dla nas samych dla miasta

  Po pracy i swoich sprawach byłem i pomogłem zamierzam tam nadal pomagać bo dupsko czesto tam kładę i korzystam i tego się trzymajmy. Zamykam pysk biorę sprzęt i działam,tym co tylko krytykują polecam to samo zamiast płakać że syf i brud...chowanie się pod nikami po nazwiskach piszcie swoich..zapraszam do parku z bur..mistrzem całować się nie musicie..pozdrawiam Rysiek

 • 2019-07-14 21:49:17

  gość: ~ Rysiu kawalerzysto

  ostatnio dodany post

  @~RS BARDO
  Rysiu to co piszesz to więcej niż naiwność to głupota.ty tą przypadłością raziłeś juz nie raz , no taki typ , wolno Ci aczkolwiek rób to na własny rachunek. Owszem Park za Nysą przydałby sie mieszkańcom , aliści służy tylko jednej firmie jako przedłużenie parkingu.Jaki więc cel miałby mi przyświecać abym ruszył doopę i zapie...lał dla dobra jednej firmy .Wystarczy ,że na co dzień robi jej dobrze jeden z radnych i burmistrz.Jaki dobrze pamietam jakiieś ze sześćv lat temu radny Jerzy Kostański złożył wniosek o wprowadzenie na rzeczonym parkingu opłat od samochodow i autobusów.Komisja ten wniosek zaaprobowala i co ? Do dzisiaj nie jest zrealizowany . N a nieśmiałe przypomnie jerdnej z mieszkanek o tym wniosku Cesarz Gór Bardzkich wiadoma osoba , a jak nie to wymieniam burmistrz Krzysztof Żeganski , zareagował z oburzeniem - A cóż to za idiotyczny pomysł , Pani chce wszystkich turystów z Barda przepedzić ! Chcę poinformowąć TEGO burmistrza ( niech wszystkich nie uważa za idiotów ),ze w takim niedalekim Kletnie przy Jaskini Niedzwiedziej jest parking , o dziwo drukuje tam personel paragon z kasy fiskalnej i jakoś turystów tam nie brakuje , owszem brakuje miejsc na parkingu . Wiec tu nie o dobro mieszkańcow chodzi i nie o turystów a kase MIsiu + Rysiu kawalerzysto o kase dla wybranych.

REKLAMA