Express-Miejski.pl

Inauguracja VI edycji Bardzkiego Lata Organowego

Inauguracja VI edycji Bardzkiego Lata Organowego fot.: UM Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pierwszy z pięciu tegorocznych koncertów w ramach VI edycji Bardzkiego Lata Organowego przeszedł już do historii.

5 lipca w Bazylice Mniejszej w Bardzie zainaugurowano kolejną edycję cyklu Bardzkiego Lata Organowego. Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości przez burmistrza Krzysztofa Żegańskiegoproboszcza bardzkiej parafii Mirosława Grakowicza i dyrektora artystycznego wydarzenia prof. Andrzeja Chorosińskiego.
 
Licznie zgromadzeni goście podczas piątkowego koncertu mieli okazję wysłuchać wiele utworów zaprezentowanych przez wybitnych muzyków: prof. Andrzeja Chorosińskiego (organy) Konstantego Andrzeja Kulkę i Andrzeja Gębskiego (skrzypce) oraz prof. Andrzeja Wróbla (wiolonczela). W repertuarze pierwszego koncertu znalazły się utwory znanych kompozytorów. We wnętrzu bardzkiej Bazyliki rozbrzmiewały „Toccata d moll” Jana Sebastiana Bacha, „Wiosna” Antonio Vivaldiego, „Polonez” Karola Lipińskiego, Nokturn Es dur Op. 9’ Fryderyka Chopina oraz „Toccata G dur” Theodorea Dubois.
 
Prowadzącym koncerty Bardzkiego Lata Organowego jest niezastąpiony Tadeusz Piotrowski, który przybliża słuchaczom ciekawostki związane z artystami i historią prezentowanych utworów.
 
Kolejne koncerty w ramach VI edycji Bardzkiego Lata Oganowego odbędą się kolejno w dniach: 19 lipca, 2 sierpnia, 10 sierpnia oraz 24 sierpnia, a wydarzenie to na stałę wpisało się już do kalendarza kulturalnego Gminy Bardo i całej Ziemi Ząbkowickiej.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Inauguracja VI edycji Bardzkiego Lata Organowego

    2019-07-08 12:55:45

    gość: ~lili

    ostatnio dodany post

    Koncert ciekawy, ale ten pan co prowadzi, to chyba zapomniał, że nie on jest gwiazdą. Zwracam się z prośbą do organizatorów, żeby skrócić te jego przemówienia.

REKLAMA