Express-Miejski.pl

Nowy sprzęt dla strażaków-ochotników z Niedźwiedzia [foto]

Przekazanie sprzętu strażakom z Niedźwiedzia fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jednostka otrzymała dwa aparaty powietrzne, sygnalizatory bezruchu, pokrowce na maskę z usztywnioną klapą oraz deskę ratowniczą.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki pieniędzom z funduszu sołeckiego. Są to środki finansowe wyodrębnione w budżecie gminy, które są zagwarantowane dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków ich życia.

To właśnie z nich, za kwotę 12.4 tys. zł zakupiono do jednostki OSP w Niedźwiedziu2 szt. aparatów powietrznych typu AirGoPRO SL z butlą stalową, 2 szt. sygnalizatorów bezruchu motionSCOUT K-T CNBOP, 2 szt. pokrowców na maskę z usztywnioną klapą oraz jedną deskę IRON DUCK ze stabilizacją i pasami. 2 lipca burmistrz Mariusz Szpilarewicz wraz z sołtysem Niedźwiedzia Robertem Szwarcem uczestniczyli w przekazaniu strażakom-ochotnikom nowego sprzętu.

Nowy sprzęt pozwoli na zwiększenie wartości bojowej oraz sprawności strażaków podczas prowadzonych z ich udziałem akcji mających na celu ochronę zdrowia i życia lokalnej społeczności.

erwu. / em24.pl na podst. inf. UG Ziębice

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowy sprzęt dla strażaków-ochotników z Niedźwiedzia [foto]

  2019-07-07 08:56:27

  gość: ~Jelcz

  Sołtys w zarządzie powiatu burmistrz ma swoich radnych powiatowych. Może jakieś auto dla tej jednej z najlepiej działających OSP w gminie Ziębice.

 • 2019-07-08 23:21:32

  gość: ~Paweł

  ostatnio dodany post

  OSP działa i to prężnie, dba o wieś i angażuje się w życie lokalnej społeczności. Nie wyciąga ręki żeby ktoś coś dał za darmo tylko sami na to pracują. Przypuszczam że mieszkańcy odwdzięczą się za to i kolejne aparaty wpadną z funduszu sołeckiego w przyszłym roku! Pozazdrościć takiej jednostki. Gratulacje i powodzenia

REKLAMA