Express-Miejski.pl

Obchody Nocy Kupały w Ciepłowodach [foto]

Noc Kupały w Ciepłowodach fot.: wkudynska/em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

22 czerwca na terenie rekreacyjnym przy stawach w Ciepłowodach odbyły się obchody Nocy Kupały. Dla uczestników przygotowano pokazy słowiańskich kultur, strojów i walk. 

Zebrani mogli zrobić własny wianek z różnych kwiatów i liści. Na dzieci czekały zabawy ze smokiem i Słowiankami. Było m.in. rzucanie balonikami, puszczanie baniek oraz wspólne gry. Najmłodsi także mieli możliwość poskakania na dmuchanym zamku, zjechania z wielkiej zjeżdżalni oraz zrobienia kolorowych tatuażów i warkoczyków. Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych grupa „Blotunga” przygotowała rekonstrukcje słowiańskiej osady, strojów oraz walk. Można było wziąć udział w starym słowiańskim obrzędzie zapewniającym urodzaj i zdrowie.

Na scenie zaprezentowały się zespoły „AND”, „CORD” oraz „SATURN”, które rozgrzały widownię. Gwiazdą wieczoru był zespół „Ondraszki” zachęcający widzów do wspólnej zabawy.  

Poza słowiańskimi pokazami można było wziąć udział w konkursie poszukiwania kwiatu paproci i wygrać główną nagrodę. Zwyciężczynią zabawy została Halina Gulej. Zabawa zakończyła się iluminacjami świetlnymi oraz puszczaniem wianków. 

Organizatorami wydarzenia była gmina Ciepłowody oraz Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA