Express-Miejski.pl

Obchody Nocy Świętojańskiej w Bardzie [foto]

Noc Świętojańska w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

22 czerwca w Bardzie odbyła się Noc Świętojańska. Główną atrakcją wydarzenia były obrzędy słowiańskie zakończone puszczaniem wianków w nurt rzeki.

Obchody zainaugurowała parada świętojańska, która przeszła z placu Wolności do parku za rzeką. Wzięli w niej udział władze bardzkiego magistratu i mieszkańcy, a przemarsz swoją obecnością i uświetnił zespół mażoretek „Prima” ze Świdnicy. O muzykę podczas uroczystego przejścia zadbała natomiast Górnicza Orkiestra Dęta z Nowej Rudy. Dalsze atrakcje zaplanowane na sobotnie popołudnie odbywały się w parku za rzeką. Rozpoczęły się one od pokazu mażoretek oraz warsztatów tańca świętojańskiego. Były też warsztaty plecenia wianków.

W dalszej części odbył się dwugodzinny program interaktywny dla dzieci. Były wspólne tańce, śpiewy i zabawy. Następnie przed widownią zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie w przygotowanych programach artystycznych, a od godz. 18.30 na scenie pojawili się artyści występujący w zespole muzycznym „Wiolinek”

O godz. 19.30 pojawił się zespół „Maraquja”, a po nim wystąpiła gwiazda wieczoru - grupa Enjoy. W międzyczasie miało miejsce losowanie nagród świętojańskich, a od około godz. 22 trwał aktorsko-muzyczny spektakl z ogniem w wykonaniu członków zespołu Przełomiacy, który został zakończony spacerem nad wodę, by puścić wianki w nurt rzeki. Około godz. 23 mieszkańcy obejrzeli pokaz fajerwerków, a następnie trwała zabawa taneczna. O muzykę do późnych godzin nocnych zadbał DJ DI.

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obchody Nocy Świętojańskiej w Bardzie [foto]

  2019-06-24 11:49:19

  gość: ~Bardzianka

  Od 10 lat to samo, nawet obchody nocy świętojańskiej jakie uboższe...Ostatnia świetna impreza w Bardzie była na boisku jak jeszcze Video grało, ale teraz nawet nie ma gdzie zaprosić lepszego zespołu. Na boisko wstęp wzbroniony jakby grała tam co tydzień co najmniej reprezentacja Polski, w parku za Nysą to może występować sobie jaka Marakuja czy inne Ananasy, zero innowacji .....

 • 2019-06-24 12:20:46

  gość: ~Wierny sługa magistratu

  Obchody intelektualnie nie męczące, nic tylko się naje...bać do spodu. Jakie miasto takie święto....

 • 2019-06-24 16:28:52

  gość: ~uczestniczka

  A czego oczekujecie od takiego małego miasta? Dobrze, że coś w ogóle się dzieje, a komentarze to wiadomo kto pisze, obóz opozycji

 • 2019-06-24 18:59:03

  gość: ~uczestnik

  @~uczestniczka
  nie wytrzymam, to już odmiennego zdania od pochlebców i włazid...ów mieć nie można, bo od razu się jest w obozie opozycji - a od kiedy w tym mieście jest jakakolwiek opozycja uczestniczko, co???? Tu jest jeden nieomylny władca i jego klakierzy - to tyle w kwestii władzy. Społeczeństwo dzieli się jedynie na zadowolonych i niezadowolonych - bo nie wszyscy bawią się w politykę, ba mało kto ma jakikolwiek wpływ na kwestie rządzenia w tej mieścinie. Może gdyby ta wg Ciebie opozycja faktycznie istniała i miała wpływ na podejmowane przez władzę decyzje działo by się troszkę lepiej, tak jak ma to miejsce w cywilizowanych demokratycznych miastach świata. Nie mniej ja też uczestniczyłem w tym w czy ty uczestniczko i wyrażam swoje niezadowolenie i nie jestem w żadnej opozycji. Ot po prostu sobie w tym mieście żyję i chciałbym by choć raz do roku miasto zaoferowało mi atrakcję godne miasta cudów, w myśl zasady dla każdego coś miłego. Tymczasem w tym roku powiem krótko tragedia i nie zdziwię się jeśli takich głosów będzie tu znacznie więcej, a potem okaże się, że opozycja rośnie w siłę, śmiechu warte.

 • 2019-06-24 19:16:01

  gość: ~bardzianin

  @~uczestnik
  za długo te wianki były, a potem dwie godziny i koniec zabawy. Kiedyś grał zespół do tańca i grał do 3-4 nad ranem. A teraz? 1 w nocy a tu stop, idźcie sobie do domu. Nie mam nic przeciw tym ogniskom i innym wiankom, ale dajcie nam się normalnie pobawić.

 • 2019-06-24 21:04:09

  gość: ~Klipa

  @~uczestnik Jak Ci się nie podoba, to sam sobie coś zorganizuj np grę w klipę !!!

 • 2019-06-24 21:56:06

  gość: ~bardzianin

  ostatnio dodany post

  @~Klipa
  a żebyś wiedział, że za rok sobie sam zorganizuje. I o dofinansowanie do gminy wystąpię

 • 2019-06-24 19:54:27

  gość: ~matka

  A ceny za te atrakcje dla dzieci to jakiś kosmos! W niedzielę byłam na pikniku za lodziarnią a tam zamek, jedzenie i picie było za darmo. A to chyba ktoś ze własnych a nie gminnych pieniędzy robił.

REKLAMA