Express-Miejski.pl

Narkotyki niestety wciąż popularne. Młodzi bezmyślnie rujnują sobie przyszłość

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W ubiegłym tygodniu policja walczyła z plagą narkomanii w powiecie. Z rynku zdjęto sporą ilość towaru. Wpadł nawet mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Policjanci z Ząbkowic Śląskich podejmowali skuteczne działania wobec osób nielegalnie posiadających środki odurzające. W ostatnich dniach zatrzymano pięcioro młodych ludzi, którzy przez głupotę narobili sobie problemów prawnych. Niezależnie bowiem od konsekwencji karnych fakt bycia notowanym za posiadanie narkotyków może np. skutecznie zamknąć drogę do podjęcia pracy w wielu zawodach, czy nawet studiowania na niektórych kierunkach.

10 czerwca w Ząbkowicach Śląskich patrol policji zatrzymał 19-latkę przy której znaleziono kilka porcji amfetaminy. Zatrzymaną po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniono do domu. Następnego dnia również w Ząbkowicach Śląskich na ulicy Kolejowej policjanci zatrzymali 16-latka posiadającego kilka porcji amfetaminy. Po wyjaśnieniu nieletniego przekazano pod opiekę dziadka.

 – 12 czerwca kryminalni wykonując czynności procesowe w sprawie wcześniejszego zatrzymania mieszkańca powiatu świdnickiego dokonali przeszukania jego mieszkania, gdzie odnaleźli haszysz, ecstasy i rośliny konopi z których wytwarzana jest marihuana. Dzień później w Ząbkowicach Śląskich zatrzymano 29-latka z powiatu ząbkowickiego posiadającego przy sobie kilka porcji amfetaminy. W trakcie dalszych czynności w jego mieszkaniu odnaleziono jeszcze więcej tego narkotyku który zabezpieczono, a mężczyznę po wykonaniu czynności  zwolniono. 15 czerwca w Bardzie funkcjonariusze ujawnili kilka porcji marihuany przy zatrzymanym 16-latku. Nieletniego przekazano pod opiekę matki – informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Sytuację nieletnich w tych postępowaniach zbada sąd rodzinny, dorosłym grożą wieloletnie kary więzienia z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

erwu. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA