Express-Miejski.pl

Na ryby z wędkarzami i… strażakami [foto]

Piknik z okazji Dnia Dziecka fot.: PZW Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wędkarze z Kamieńca Ząbkowickiego zorganizowali zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami byli wychowankowie SOSW z Ząbkowic Śląskich.

12 czerwca za sprawą członków koła wędkarskiego z Kamieńca Ząbkowickiego oraz Delfiny Grzędy - dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego 20-osobowa grupa uczniów pod opieką Moniki Hut-Rozmis i Jacka Wójsa miała okazję uczestniczyć w zawodach wędkarskich połączonych z piknikiem. Piknik połączony z wędkowaniem odbył się na akwenie Bartniki. Młodzież przygotowała się do wyjazdu zabierając ze sobą sprzęt w postaci wędek, podbieraka, siatki i zanęty.

- Dzień rozpoczął się bardzo upalnie, co nie przeszkodziło naszym wychowankom przystąpić do zawodów. Ryby brały, a każda złowiona sztuka była powodem do dumy. Zawodom wędkarskim towarzyszył konkurs zręcznościowy oraz konkurs plastyczny, który wygrała Karolina Maciak. Niemałą atrakcją było pojawienie się klauna i smoka, a upał złagodzili strażacy-ochotnicy z Kamieńca Ząbkowickiego. Przygotowali oni też pokaz gaszenia pożaru oraz zaprezentowali nowoczesny sprzęt ratujący zdrowie i życie. Radość naszych uczniów była ogromna. Pomimo dającego się we znaki upału nie tracili zainteresowania atrakcjami - opowiada Monika Hut-Rozmis.

Oprócz licznych atrakcji nie zabrakło także poczęstunku: pączek, kiełbasa z ogniska i zimne napoje przygotowno dla każdego uczestnika. Na koniec wręczono medale, dyplomy, a każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. -Wychowankowie SOSW dziękują za okazane serce i zorganizowanie wspaniałego pikniku - dodaje opiekunka grupy.

erwu / 24.pl / SOSW

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA