Express-Miejski.pl

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego. Strażacy-ochotnicy szkolili się w Berlinie

Strażacy-ochotnicy z gminy Stoszowice szkolili się w Berlinie fot.: OSP Budzów

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Strażacy z gminy Stoszowice po raz kolejny uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie z funkcjonariuszami Technisches Hilfswerk (THW) - Ortsverband Berlin-Lichtenberg.

7 czerwca wczesnym rankiem ośmiu druhów wyjechało do Berlina by wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach. Po dotarciu na miejsce strażacy z Polski odwiedzili  zaprzyjaźnioną jednostkę THW, a następnie w kolumnie pojazdów udali się na poligon wojskowy zlokalizowany w pobliżu miasta Havelberg. Cały sobotni dzień spożytkowany był na ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych, realizowanych wspólnie z berlińską strażą pożarną i ratownictwem wodnym. W niedzielę strażacy zwiedzili Berlin oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Berlin- Lichtenberg.
 
- W sobotę uczestniczyliśmy w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego realizowanych wspólnie z berlińską strażą i ratownictwem wodnym. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu strategicznych obiektów przed wodą, ale również ratowaniu osób pozostałych na zalanym terenie – mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów, koordynator wymiany.

 - Chcieliśmy podziękować za pomoc w organizacji kolejnego wyjazdu do Berlina na polsko-niemieckie ćwiczenia prezesowi gminnemu OSP oraz Pawłowi Gancarzowi - wójtowi Stoszowic – dodaje Sikorski.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ćwiczenia z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego. Strażacy-ochotnicy szkolili się w Berlinie

    2019-06-13 18:53:52

    gość: ~autor

    ostatnio dodany post

    Zuch chłopaki!!!

REKLAMA