Express-Miejski.pl

Różnorodne interwencje strażaków. Pomagali policji, zabezpieczali lądowisko, szukali topielca

Groźne zderzenie trzech aut na krajowej ósemce. Poszkodowaną pasażerkę samochodu osobowego do szpitala przetransportował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego fot.: em24.pl

W okresie ubiegłego tygodnia strażacy z terenu powiatu ząbkowickiego interweniowali 14 razy. Cztery alarmy okazały się fałszywe.

Strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do pożarów:

3 czerwca o godz. 13.56 w Laskach (gm. Złoty Stok) - pożar samochodu osobowego,

6 czerwca o  godz. 19.15 na ul. Rzecznej w Ząbkowicach Śląskich - pożar suchej trawy

7 czerwca o godz. 2.12 na ul. Stolarskiej w Ziębicach - pożar śmieci

Jedenastokrotnie strażacy interweniowali przy miejscowych zagrożeniach:

3 czerwca o godz. 14.12 - wypadek samochodowy na krajowej ósemce na wysokości Przyłęku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zdarzenia we wraku samochodu osobowego uwięziona została kobieta kierująca pojazdem. Kierowcy pojazdów ciężarowych opuścili samochody przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem osób poszkodowanych oraz wykonaniu dostępu za pomocą hydraulicznych narzędzi ratowniczych do uwięzionej we wraku kobiety. Równocześnie z działaniami ratowniczymi strażacy zabezpieczali oraz ograniczali wyciek oleju napędowego z uszkodzonego baku samochodu ciężarowego. Po wykonaniu dostępu kobieta została ewakuowana z wraku i przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania zastępów polegały na wyznaczeniu lądowiska oraz przyjęciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego który przetransportował najciężej poszkodowaną osobę do szpitala we Wrocławiu. Po zakończeniu działań ratowniczych na miejscu zdarzenia pozostawiono dwie jednostki, które oświetlały miejsce zdarzenia podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję oraz czynności związanych z uprzątnięciem wraków z jezdni. W działania ratownicze zaangażowano 7 zastępów straży pożarnej, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 3 patrole policji.  

3 czerwca o godz. 16.10 na ul. 1 Maja w Ząbkowicach Śląskich – zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

3 czerwca o godz. 19.14 na ul. Kolejowej w Kamieńcu Ząbkowickim – plama oleju na jezdni.

4 czerwca o godz. 2.40 - zbiornik wodny Topola. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zdarzenia podczas którego topiły się dwie osoby. Jednego mężczyznę uratowały osoby postronne – wędkarze którzy wyciągnęli go z wody i przetransportowali na brzeg przy pomocy pontonu. Na miejscu zdarzenia nie było obecnego drugiego mężczyzny, który z informacji świadków znajdował się w wodzie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoczęciu poszukiwań osoby zaginionej. W trakcie poszukiwań sprawdzono linię brzegową zbiornika oraz sprawdzono dno z jednostek pływających. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Specjalistycznych Grup Wodno-Nurkowych „Wrocław 1” oraz „Opole” do działań wprowadzono nurka, który odnalazł poszkodowanego na dnie zbiornika. Po wydobyciu poszkodowanego lekarz stwierdził jego zgon. W działania trwające blisko pięć godzin zaangażowano 16 zastępów straży pożarnej, w tym 2 Specjalistyczne Grupy Wodno-Nurkowe, 2 Patrole Policji, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

4 czerwca o godz. 10.19 na ul. Legnickiej w Ząbkowicach Śląskich – plama oleju na jezdni

5 czerwca o godz. 12.54 w Strąkowej – powalony konar drzewa na jezdnię,

5 czerwca o godz. 12.56 na ul. Szkolnej w Ciepłowodach – pomoc pogotowiu ratunkowemu,

6 czerwca o godz. 21.01 na ul. Podmiejskiej w Ziębicach – zalana piwnica w budynku mieszkalnym.

7 czerwca o godz. 18.33 na ul. 1 Maja w Ząbkowicach Śląskich – pomoc policji w otwarciu mieszkania.

9 czerwca o godz. 18.53 na ul. Grunwaldzkiej w Ząbkowicach Śląskich – pomoc policji w otwarciu mieszkania.

9 czerwca o godz. 20.12 w Stoszowicach - pomoc policji w otwarciu mieszkania.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia strażacy zostali czterokrotnie zadysponowani do zdarzeń, które zakończono klasyfikując je jako alarmy fałszywe w dobrej wierze.

ms./ em24.pl / Mirosław Gomółka - KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA