Express-Miejski.pl

Lekarze pilnie poszukiwani! Od 7 czerwca całkowite wstrzymanie działalności oddziału wewnętrznego

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Już za kilka dni szpital im. św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich całkowicie zaprzestanie przyjmowania pacjentów na oddział wewnętrzny. Powodem są braki kadrowe.

Szerzej o sprawie informowaliśmy w artykule pt. Zawieszenie oddziału internistycznego w szpitalu przesunięte na czerwiec. Jak udało nam się ustalić w zarządzie EMC Instytut Medyczny, w obecnej chwili na oddział internistyczny przyjmowani są tylko pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Wkrótce nawet oni będą jednak kierowani do innych placówek. 

- Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich ze względu na trudną sytuację kadrową i brak możliwości zabezpieczenia dyżurów na oddziale wewnętrznym zgodnie z wymogami prawa zgłosił do Urzędu Wojewódzkiego i NFZ wstrzymanie przyjmowania pacjentów przez szpital od 3 czerwca, jednakże pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia przyjmowani są w trybie normalnym, natomiast planowane wstrzymanie działalności oddziału nastąpi od 7 czerwca. Placówka intensywnie poszukuje kadry lekarskiej do zabezpieczenia oddziału – informuje Katarzyna Chłapińska asystent biura zarządu.

erwu. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Lekarze pilnie poszukiwani! Od 7 czerwca całkowite wstrzymanie działalności oddziału wewnętrznego

  2019-06-05 09:44:54

  gość: ~ząbkowiczanin

  Wcale mnie ta sytuacja nie dziwi, że w "umieralni" nikt nie chce pracować żeby resztki swojej wątpliwej reputacji nie zepsuć (w tym szpitalu i tak byli sami spadochroniarze - których wszędzie wyrzucili i nie mieli gdzie wystawiać recept i aktów zgonu!). A cała wina jest po stronie lenia p. dyrektor, ponieważ nic nie robiła i to dosłownie!!! Nie potrafiła nawet odpowiedzieć na oficjalną skargę!!! Mam nadzieję, że placówka zostanie całkiem zamknięta i pojawi się nowy zarządca. Trudno tu też nie poruszyć tematu współpracy pogotowia z tą placówką ale niech Panowie z pogotowia się wypowiedzą!

 • 2019-06-05 10:35:17

  gość: ~JA

  Ktoś za ten powiat odpowiada czy nie? Starostę na pewno zawiozą do tego szpitala jak by co.

 • 2019-06-05 21:31:44

  gość: ~H2o

  ostatnio dodany post

  @~JA
  Myśle ze starostę zawiozą do innej placówki .....

 • 2019-06-05 12:17:11

  gość: ~autor

  Kadra lekarska tam byla nawet ordynator profesor i co kasy wam zabraklo by ich zatrzymac w szpitalu

REKLAMA