Express-Miejski.pl

Wybudują 72 mieszkania w ramach programu „Mieszkanie Plus” [materiały do pobrania]

Podpisanie porozumienia w sprawie budowy mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus” fot.: UM Ząbkowice Śląskie

W Ząbkowicach Śląskich zostaną wybudowane 72 mieszkania w ramach programu „Mieszkanie Plus” realizowanego w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek oraz Tomasz Kiliński – burmistrz Nowej Rudy, Aneta Potoczna – burmistrz Kudowy-Zdroju i Andrzej Maj – prezes TBS w Ząbkowicach Śląskich podpisali porozumienie w sprawie budowy mieszkań. Gmina Ząbkowice Śląskie jest liderem tego projektu.

„Mieszkanie Plus” to nowa propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to naturalny następca programu „Mieszkanie dla Młodych” oraz „Rodzina na swoim”. Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem programu jest zwiększenie liczby tanich lokali na wynajem. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat na terenie całego kraju. Więcej szczegółowych informacji o programie można dowiedzieć się ze strony Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Ponadto gmina Ząbkowice Śląskie zaprasza do współpracy wszystkie podmioty zainteresowane realizacją przedsięwzięcia pn. „Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Ząbkowice Śląskie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego”. Test rynku to przedrealizacyjny etap ww. przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Jego celem jest uzyskanie opinii oraz informacji potencjalnie zainteresowanych podmiotów w zakresie efektywnych, ale i realnych rozwiązań jego realizacji.

Ewentualna umowa o partnerstwie publiczno - prywatnym zawarta zostanie na podstawie przepisów Ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1834 ze zm. – zwanej dalej „ustawą o PPP”) po przeprowadzeniu postępowania zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm. – zwanej dalej „PZP”).

- Zwracamy się do państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, której celem jest poznanie państwa opinii co do optymalnego zakresu funkcjonalnego przedsięwzięcia oraz akceptowanego modelu jego realizacji i zarządzania. Państwa sugestie i uwagi będą miały istotne znaczenie dla właściwej realizacji przedsięwzięcia i przyczynią się do wypracowania najkorzystniejszych rozwiązań, uwzględniających korzyści zarówno strony prywatnej, jak i osiągnięcie celu publicznego - czytamy na stronie ząbkowickiego magistratu.

Uzyskane od Państwa informacje zostaną zagregowane, aby zminimalizować możliwość identyfikacji podmiotów, które udzieliły na nie odpowiedzi, przy czym formularz ankietowy nie wymaga podpisu.

Ogłoszenie postępowania związane z wyborem Partnera Prywatnego planowane jest w III kwartale 2019 roku. - Prosimy zatem o lekturę Memorandum oraz o odesłanie wypełnionej ankiety na adres adres: urzad@zabkowiceslaskie.pl w terminie do dnia 20 czerwca 2019 roku - apelują ząbkowiccy urzędnicy.

Załączniki:

ms. / em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wybudują 72 mieszkania w ramach programu „Mieszkanie Plus” [materiały do pobrania]

  2019-05-27 19:01:57

  gość: ~Jan

  W ubiegłym tygodniu na fb ukazała mi się reklamą tych mieszkań plus z Wałbrzycha ( jak zachęcają to znaczy, że brak chętnych) czynsz za najmniejsze 32 m około 950 zł o ile dobrze zapamiętałem plus media i eksploatację. Dziękuję dobranoc.

 • 2019-05-29 15:09:47

  gość: ~Najwen

  ostatnio dodany post

  Mieszkania tak ale ten prezes Nie i zależy jaki czynsz,

REKLAMA