Express-Miejski.pl

Wspieraj się, nie spieraj. Doceniaj, nie oceniaj. Era Nowych Kobiet w Ząbkowicach Śląskich [foto]

Era Nowych Kobiet - spotkanie w City Gym fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

18 maja w ząbkowickiej siłowni City Gym odbyło się kolejne spotkanie Ery Nowej Kobiet pod hasłem „Endorfiny Szczęścia”.

Era Nowych Kobiet to ogólnopolski projekt, stworzony przez Joannę Przetakiewicz, biznes women, dyrektor kreatywną domu mody marki LaMania, który jest realizowany w wielu miastach naszego kraju. Celem projektu jest tworzenie mikrospołeczności kobiet, które wzajemnie się wspierają, dzielą doświadczeniami, uczą się wzmacniać swoje poczucie wartości i szczęścia dzięki byciu razem, rozmowie, wymianie dobrej energii i doświadczeń.

W ząbkowickim City Gym uczestniczki projektu mogły zapoznać się ze sportowym sercem Ząbkowic Śląskich i zasmakować ćwiczeń Body Shape z instruktor Iwoną Kurczab, wzmocnić się białkowym shakem oraz skosztować dietetycznych soków. Została im przedstawiona także nowa kolekcja kosmetyków firmy Avon. Na koniec uczestniczki otrzymały upominki od partnerów projektu, tj. firmy Avon, City Gym oraz Z natury lepsze - Mydlarnia. Rozlosowano również 10 nagród, które zostały ufundowane przez naszych sponsorów. 

Spotkania Ery Nowych Kobiet będą odbywały cyklicznie. - W planach mamy już uzgodnionych wiele spotkań, m.in z dietetyczką, z kosmetyczką, warsztaty robienia biżuterii, japońskie spa, spotkanie ze stylistką, kurs pierwszej pomocy dla mam i wiele innych - mówi Monika Nowicka z Ery Nowych Kobiet i zachęca do obserwowania działań grupy za pomocą social mediów. - Tam znajdują się wszystkie informacje o planowanych spotkaniach, fotorelacje ze spotkań, a także kobiety mają możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami, wnioskami, doświadczeniami, bądź propozycjami spotkań - dodaje. 

- Na co dzień pracuję jako stylistka i dbam o wizerunek kobiet. Często spotykam się z kobietami mającymi kompleksy, które nie wierzą w siebie i są załamane swoim wyglądem. Oczywiście niepotrzebnie. Trzeba pokazać kobietom drogę, którą mają iść, zarówno w kwestii ubioru, ale także w życiu. Dużo rozmawiam z kobietami na tematy przyziemne i często okazuje się, że wszystko siedzi w naszej głowie i że minimalna zmiana naszego nastawienia czy podejścia może zdziałać cuda. Dlatego też nie musiałam się długo zastanawiać, aby przystąpić do projektu ery i zostać liderką w moim mieście. Projektu, który dokładnie tak samo działa, jak moja praca i pasja zarazem. Nie mogłam przejść obojętnie obok tak cudownego projektu, dzięki któremu kobiety w Ząbkowicach Śląskich mogą być szczęśliwsze, pewne siebie, odważne i wierzące we własne możliwości, a przede wszystkim, które czują się bezpiecznie i wiedzą, że mają wsparcie innych kobiet - opowiada Monika Nowicka.

Chcemy tworzyć przestrzeń dla kobiet, które będą miały okazję do wspólnej dyskusji, realizacji i udziału w inspirujących i rozwojowych spotkaniach z ekspertami z różnych dziedzin, wymianie wiedzy w ramach osób, będących uczestnikami projektu, a także podczas wspólnych spotkań przy kawie, na spacerze, siłowni czy na wycieczce rowerowej.

Chcemy zwiększać świadomość kobiet. Budować tak potrzebne w dzisiejszym świecie poczucie przynależności oraz bezpieczeństwa. Polki potrzebują innych kobiet, by się motywować, napędzać. Możliwość obcowania z ludźmi, dzielenia uśmiechów, trosk, racji, inspiracji, wspólnego spędzania czasu.

Chcemy wspierać przedsiębiorczość kobiet, wzmacniając wzajemnie swoje biznesy i projekty. Era Nowych Kobiet ma na celu również stworzenie takiej przestrzeni do rozmów, w której każda z nas poczuje się swobodnie, nawiąże ciekawe kontakty, zbuduje trwałe relacje, nauczy się nowych umiejętności, a jednocześnie uwierzy, że kobieta kobiecie może być przyjaciółką.

Chcemy zrewolucjonizować kobiecą wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, jakości i stylu naszego życia.

Do projektu może dołączyć każda kobieta pod warunkiem, że akceptuje, szanuje i stosuje się do 10 przykazań Ery Nowych Kobiet. Chcemy zapewnić wszystkim wsparcie, zrozumienie i bezpieczeństwo. 

10 przykazań Ery Nowych Kobiet:

1. Wspieraj się, nie spieraj 
2. Doceniaj, nie oceniaj 
3. Akceptuj, nie hejtuj 
4. Buduj i dbaj o relacje 
5. Rozmawiaj i słuchaj 
6. Dziel się historiami i inspiruj 
7. Wymieniaj się radami i dobrą energią 
8. Spotykaj się online i offline 
9. Traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana 
10. Bądź miła, pomocna i tolerancyjna 

- Warto do nas dołączyć, ponieważ często nie mamy dla siebie czasu, brakuje nam wiary w siebie, czasem potrzebujemy wsparcia innej kobiety - to wszystko możemy dostać będąc członkinią projektu szczęścia. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, którzy przyczynili się do organizacji spotkania Endorfiny Szczęścia tj. City Gym, Fit Food Box, Z natury lepsze Mydlarnia, Avon, Pozytywnie Pstryknięte, Express-Miejski.pl, Marlenie Jagoda - kończy liderka projektu z miasta Krzywej Wieży i Frankensteina.

Monika Nowicka

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wspieraj się, nie spieraj. Doceniaj, nie oceniaj. Era Nowych Kobiet w Ząbkowicach Śląskich [foto]

    2019-05-28 10:08:48

    gość: ~aga

    ostatnio dodany post

    super babki brawo

REKLAMA