Express-Miejski.pl

Pokazali, jak należy ratować życie. Zebrane pieniądze za kurs przekazali dla potrzebującej Iwony

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy odbyło się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury fot.: wieDZA112

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ekipa „wieDZA112” włączyła się do pomocy Iwonie Mielniczek organizując szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Opłaty za kurs ratownicy przekazali na konto potrzebującej.

Łącznie na kurs zapisało się kilkanaście osób. Pierwsza grupa już 18 maja przeszła kilkugodzinne szkolenie. Było ono podzielone na dwa etapy. Najpierw uczestnicy otrzymali dużą porcję wiedzy teoretycznej, a następnie zdobyte informacje uczyli się wykorzystywać w praktyce. - Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w to wydarzenie. Dziękujemy, że nie przechodzicie obojętnie obok drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które staraliśmy się Wam przekazać nigdy nie będą musiały być zweryfikowane przez życie - mówi Łukasz Moskal, ratownik medyczny, który przeprowadzał szkolenie.

Warsztaty zostały zorganizowane by wspomóc 48-letnią Iwonę. Po zatrzymaniu akcji serca i walce o życie na OIOM-ie kobieta nie odzyskała świadomości. Wcześniej leczyła się kardiologicznie. Chorowała na kardiomiopatię. Miała przejść zabieg przeszczepu serca, jednak nie zdążyła. 23 marca 2019 roku jej serce przestało bić. - Dzięki szybkiej interwencji pogotowia, ratownicy medyczni wznowili akcję serca mojej córce. Iwonka walczyła o życie na OIOM-ie. Udało się. Żyje. Jej stan ustabilizował się [...] - opowiada Zofia Sobieraj, matka 48-latki. Teraz Iwona potrzebuje jak najszybszej rehabilitacji, ale na to potrzebne są spore pieniądze. Każdy dzień bierności oddala ją od tego, aby mogła odzyskać zdrowie...

Kobiecie można pomóc dorzucając się do zbiórki „Wybudźmy Iwonkę i dajmy jej szansę wstać z łóżka[KLIK] zorganizowanej na portalu zrzutka.pl przez jej najbliższych. Wszelkie informacje można też uzyskać na facebookowym fanpage'u - Wybudzamy Iwonkę [KLIK].

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA