Express-Miejski.pl

Bezpłatne badania słuchu w Ząbkowicach Śląskich

Zadzwoń do nas pod numer 729 055 117 i umów się na bezpłatne badanie słuchu. Gabinet znajduje się w Ząbkowicach Śląskich, Rynek 41. Przyjmujemy codziennie z wyjątkiem czwartków, w godzinach 8-16. fot.: mat. pras.

Niedosłuch od wielu lat traktowany jest jako choroba społeczna. Problem coraz częściej dotyczy oprócz seniorów, również ludzi młodych i dzieci.

Rozmowa z Patrycją Maciak – pracownikiem firmy TJaudio sp. z o.o.

Do czego prowadzi nieleczony niedosłuch i czy dotyczy tylko ludzi starszych?

- Niedosłuch od wielu lat traktowany jest jako choroba społeczna. Problem coraz częściej dotyczy nie tylko seniorów, ale także ludzi młodych i dzieci. Wiele osób odkłada leczenie na później, ponieważ niesłusznie zakładają, że ten problem dotyczy tylko ich samych. Niestety w tym przypadku czas nie działa na ich korzyść. Wpływ ubytku słuchu powoduje pogorszenie psychologicznego i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, zaburzenia pamięci i koncentracji, unikanie lub wycofywanie się z życia społecznego, zmęczenie, napięcie, stres, a nawet prowadzić może do depresji.

Do najczęściej diagnozowanych przyczyn pogorszenia słuchu zalicza się naturalny proces starzenia (tzw. głuchota starcza). Praca w nadmiernym hałasie, różnego rodzaju infekcje, przebyte choroby, urazy głowy bądź uszu, wady wrodzone i uwarunkowania genetyczne, a także chemioterapia, naświetlania i stosowanie leków ototoksycznych.

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie protetycznych w Waszej firmie?

- Nasza firma Tjaudio sp. z o.o. powstała w 2008 roku i obecnie posiada ponad 70 gabinetów protetyki słuchu na terenie całej Polski. Jeden z takich gabinetów od ponad trzech lat znajduje się w Ząbkowicach Śląskich Rynek 41. Gabinet obsługiwany jest przez specjalistę, który służy swoją wiedzą i pomocą. Do punktu protetycznego może przyjść każdy, jeszcze przez wstępną konsultacją u specjalisty laryngologa, a następnie wrócić na dopasowanie konkretnego aparatu słuchowego. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia i słuchu dokonujemy szczegółowego badania słuchu. Zaczynamy od oględzin uszu, sprawdzając, czy w przewodzie słuchowym nie znajdują się elementy, które powodowałyby niedrożność uszu, a co za tym idzie pogorszenie słuchu. Następnie w kilku prostych badaniach można stwierdzić jak głęboki jest ubytek słuchu, jakiego jest rodzaju i czy w tym konkretnym przypadku aparaty słuchowe pomogą czy też nie. Nie trzeba podejmować żadnych nagłych decyzji. Pacjent może porównać różne modele aparatów i wybrać ten, w którym czuje się najlepiej. Po zakupie aparatu słuchowego pacjent zostaje objęty 5-letnią opieką audioprotetyczną.

Jak działa aparat słuchowy i gdzie można sprawdzić jego działanie?

- Aparaty słuchowe znakomicie i z dobrym skutkiem poprawiają zrozumienie mowy, co stanowi największy problem dla pacjenta. Aparat słuchowy nie tylko zwiększa głośność dźwięków, a także powoduje rozróżnianie ich na tle innych. Szelest gazety czy świergot ptaków są to dźwięki, które znowu można usłyszeć. W dzisiejszym czasach technika poszła bardzo do przodu. Potrafimy dobrać aparaty słuchowe do wszystkich stopni niedosłuchu. Zapewniają one lepszą jakość dźwięków, są wygodniejsze i wyposażone w szereg udogodnień.

Czy aparaty słuchowe są drogie?

- Rynkowe ceny aparatów słuchowych wahają się od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Jeżeli potrzebny jest aparat specjalista laryngolog wystawia zlecenie, które należy poświadczyć w swoim oddziale NFZ lub wysłać pocztą. Osoba ubezpieczona powyżej 26. roku życia, w tym renciści i emeryci, ma prawo do refundacja zakupu aparatu słuchowego raz na 5 lat. Jeśli niedosłuch jest obustronny fundusz dopłaca do dwóch aparatów. Dzieci i dorośli do 26. roku życia mają refundację na aparaty co 3 lata.

Dla osób posiadającyh grupę inwalidzką możliwe jest dodatkowe dofinansowanie ze środków PFRON. Aby je otrzymać, należy złożyć komplet odpowiednich dokumenów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. To dofiansowanie jest przeznaczone dla osób poniżej określonego progu dochodu wyznaczonego właśnie przez PCPR.

Należy wiedzieć, że ubytek słuchu może bezpośrednio wpływać na najbliższe osoby z Twojego otoczenia. Kiedy bliscy odnoszą wrażenie, że ich nie słyszysz, zwracają uwagę, że zbyt głośno ustawiasz telewizor albo stwierdzają, że rozmowy z Tobą stają się bardziej uciążliwe nie czekaj tylko zadzwoń do Nas pod numer 729 055 117 i umów się na bezpłatne badanie słuchu. Przyjmujemy codziennie, z wyjątkiem czwartków, w godzinach 8-16. W czwartki natomiast zapraszam do przychodni, z którymi współpracujemy w Kamieńcu Ząbkowickim, Złotym Stoku, Paczkowie oraz w Bardzie. Zrobimy badanie słuchu, wytłumaczymy i poradzimy jakie kroki podjąć dalej.

materiał sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA