Express-Miejski.pl

Podała przez telefon login i hasło do konta bankowego. Straciła oszczędności

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

69-letnia ziębiczanka przekazała oszustowi swój login do konta bankowego i hasło, a następnie sms kod potrzebny do realizacji transakcji. Straciła kilka tysięcy zł.

Do zdarzenia doszło 13 maja około południa na terenie Ziębic. - Do 69-latki przebywającej w pracy zadzwonił telefon stacjonarny. Nieznany sprawca podał się za funkcjonariusza policji, który rozpracowuje grupę przestępczą trudniącą się wykradaniem danych osobowych. Mężczyzna przekazał kobiecie, że jeżeli ta nie chce stracić swoich oszczędności powinna podać mu login i hasło dostępu do konta, a także numer telefonu komórkowego, na który dotrze kod potwierdzający wykonanie transakcji oraz udać się do banku - relacjonuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

W trakcie drogi do banku mężczyzna zadzwonił do kobiety z prośbą o przekazanie kodu aktywującego przelew, który otrzymała na telefon komórkowy. - Kobieta przekazała mu ciąg cyfr i w efekcie straciła kilka tysięcy złotych - dodaje policjantka. Oszusta nie udało się zatrzymać.

Policja przypomina, że prawdziwy policjant nigdy nie żąda od obywateli pieniędzy. Nigdy też nie opowiada przez telefon o prowadzonych działaniach operacyjnych. -- Jeśli otrzymamy taki telefon, powinniśmy szybko podzielić się tym z najbliższymi i powiadomić policję - kończy oficer prasowa ząbkowickiej policji.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podała przez telefon login i hasło do konta bankowego. Straciła oszczędności

  2019-05-20 11:24:38

  gość: ~sheep

  Niby z jednej strony należy współczuć, ale z drugiej, że ktoś dał się złapać na taki marny blew wzbudza u mnie śmiech

 • 2019-05-20 13:20:25

  gość: ~Goldstrong

  ostatnio dodany post

  Nie wierzę w to co czytam haha
  Podać login hasło i jeszcze kod do autoryzacji
  Dobre
  Niech jeszcze samochód przepisze na niego żeby jej nie ukradli pfff beka

REKLAMA