Express-Miejski.pl

„Motoserce” w Paczkowie. Zebrano blisko 14 litrów krwi [foto]

Motoserce połączone z festynem rodzinnym. Zebrano blisko 11 litrów krwi fot.: BS

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas akcji życiodajnym płynem podzieliło się 31 osób. To pierwsza edycja  „Motoserca” w Paczkowie, a wydarzenie połączono z festynem rodzinnym.

Głównym celem przyświecającym imprezie była zbiórka krwi dedykowana Danielowi Chuchrze, strażakowi-ochotnikowi z Budzowa. U mężczyzny na początku maja zdiagnozowano sepsę. - Chętnych do oddania krwi i pomocy druhowi było znacznie więcej. Część z nich niestety nie została dopuszczona przez lekarzy. Niemniej jednak udało się zebrać blisko 14 litrów krwi i jest to wynik satysfakcjonujący - mówił Witek Wiśniewski, współorganizator wydarzenia.

Oprócz zbiórki imprezie towarzyszył szereg atrakcji. Były m.in. występy dzieciaków, konkurencje sportowe, zumba w wykonaniu dzieci, a także prezentacje straży pożarnej, straży granicznej, ITD oraz żołnierzy piechoty górskiej, którzy zdradzili i zaprezentowali najmłodszym tajniki swojej pracy.

„Motoserce” jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Wydarzenia przygotowywane są w różnych miastach na terenie całego kraju, a głównym organizatorem jest Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. W Paczkowie wydarzenie odbyło się po raz pierwszy i zostało zorganizowane przez stowarzyszenie MotoFrankenstein przy współpracy z miejscową szkołą podstawową nr 2.

Kolejna impreza organizowana przez MotoFrankenstein została zaplanowana na drugi weekend czerwca. W dniach 7-9 czerwca w Ząbkowicach Śląskich będzie odbywał się 11. Potworny Zlot Motocyklowy.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA