Express-Miejski.pl

Policjanci z ząbkowickiej komendy najlepsi w wojewódzkich eliminacjach zawodów z pierwszej pomocy

Finał wojewódzkich eliminacji do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników fot.: Dolnośląska Policja

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sierż. szt. Krzysztof Krowicki i sierż. Jakub Goryl z ząbkowickiej komendy policji  okazali się najlepsi w wojewódzkich eliminacjach z pierwszej pomocy.

Eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy odbyły się 13 maja we Wrocławiu. Wzięły w nich udział 22 zespoły z całego Dolnego Śląska. Byli to policjanci zarówno z komendy wojewódzkiej, jak i z komend miejskich oraz powiatowych. Wszyscy uczestnicy posiadali uprawnienia ratownika medycznego.

Eliminacje rozpoczęły się testem pisemnym, a następnie częścią praktyczną, gdzie funkcjonariusze zmagali się z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanemu w przygotowanej konkursowej scence.

Pierwsze miejsce w eliminacjach zdobyła drużyna: sierż. szt. Krzysztof Krowicki i sierż. Jakub Goryl z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Tuż za nimi byli sierż. Dawid Zuber i sierż. Anna Kędzierska przedstawiciele Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na trzecim miejscu uplasowali się sierż. szt. Michał Długołęcki i sierż. Daniel Hurkasiewicz, funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu.

- Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za start w zawodach ogólnopolskich - mówiła st. asp. Monika Kaleta z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy:

mwinnik / em24.pl na podst. inf. KPP we Wrocławiu

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policjanci z ząbkowickiej komendy najlepsi w wojewódzkich eliminacjach zawodów z pierwszej pomocy

  2019-05-15 01:35:27

  gość: ~Adam bloj

  Gratuluje przyda sie teraz jak zamykaja oddzial wew szpitala w zabkowicach leczyc sie tera bedziemy na policji a hospitalizacja w izbie zatrzyman zanim przyjada ciepierscy

 • 2019-05-15 08:40:05

  gość: ~Marek

  ostatnio dodany post

  Dobrze, że wśród oszołomów są jeszcze normalni. Gratulacje panowie!

REKLAMA