Express-Miejski.pl

Drzwi mieszkalne oblane kwasem masłowym, dwie owce na półce skalnej [raport straży pożarnej]

11 maja strażacy zostali zadysponowani do Złotego Stoku, gdzie na terenie kamieniołomu na półce skalnej znajdowały się dwie owce fot.: OSP Złoty Stok

W okresie ubiegłego tygodnia (od 6 do 12 maja) strażacy odnotowali 7 zdarzeń na terenie powiatu ząbkowickiego. Cztery alarmy okazały się fałszywe.

Pożary:

8 maja o godz. 12.52 w Przyłęku (gm. Bardo) – pożar suchej trawy.

11 maja o godz. 16.42 w Brochocinie (gm. Ciepłowody) – pożar suchej trawy.

Miejscowe zagrożenia:

10 maja o godz. 19.37 w Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) – powalone drzewo na jezdnię.

11 maja o godz. 18.17 w Złotym Stoku – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na terenie kamieniołomu na półce skalnej znajdowały się dwie owce. W trakcie rozpoznania na miejsce zdarzenia przybył właściciel zwierząt przekazując informację, z których wynikało, że to nie pierwszy taki przypadek i owce wrócą same na pastwisko. Działania zastępów ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

11 maja o godz. 19.17 na ul. Polnej w Bardzie – pomoc policji w otwarciu mieszkania.

12 maja o godz. 9.28 na ul. Letniej w Srebrnej Górze (gm. Stoszowice) – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że drzwi wejściowe do budynku mieszkalnego zostały oblane nieznaną substancją wydzielającą ostry i nieprzyjemny zapach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji lokatorów z obiektu oraz próbie identyfikacji substancji za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, którymi dysponuje jednostka ratowniczo-gaśnicza w Ząbkowicach Śląskich. Z uwagi na brak wskazań na posiadanych urządzeniach do zdarzenia zadysponowano lekki samochód rozpoznania chemicznego z Wrocławia. Przybyli na miejsce ratownicy zidentyfikowali substancję jako kwas masłowy. W działania trwające blisko trzy godziny zaangażowano pięć zastępów straży pożarnej oraz patrol policji.

12 maja o godz. 11.39 w Lubnowie (gm. Ziębice) – pomoc Pogotowiu Ratunkowemu.

Alarmy fałszywe:

7 maja straż pożarna została powiadomiona o możliwości podłożenia ładunków wybuchowych w trzech placówkach oświatowych na terenie powiatu ząbkowickiego. W trakcie interwencji działania straży ograniczyły się wyłącznie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia na czas przeszukania obiektu przez funkcjonariuszy policji. Wszystkie trzy zdarzenia zakwalifikowano jako alarm fałszywy – złośliwy.

8 maja o godzinie 11.50 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze suchej trawy w okolicy miejscowości Suszka (gm. Kamieniec Ząbkowicki). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu wskazanej okolicy nie stwierdzono pożaru kończąc interwencję jako alarm fałszywy.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Drzwi mieszkalne oblane kwasem masłowym, dwie owce na półce skalnej [raport straży pożarnej]

    2020-01-27 01:59:04

    gość: ~Kwas mlekowy

    ostatnio dodany post

    Firma, która niweluje zapachy kwasu masłowego to www.protect24h.pl

REKLAMA