Express-Miejski.pl

Motoserce w Bardzie. Zebrali ponad 16.5 litra krwi dla potrzebującego strażaka [foto]

Motoserce w Bardzie. Zebrano ponad 16.5 litra krwi dla strażaka-ochotnika z Budzowa fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 maja odbyła się IV edycja Motoserca w Bardzie. Tym razem była ona szczególna. Podczas imprezy zbierano krew dla strażaka-ochotnika z Budzowa.

Przed specjalnym autobusem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już przed godz. 11 utworzyła się kolejka. Życiodajny płyn oddawano przez cztery godziny. Łącznie cennym darem podzieliło się 37 osób, co dało wynik 16,650 litrów. Chętnych do oddania krwi było więcej, część jednak ze względów zdrowotnych nie została dopuszczona przez lekarza.

Krew dla Daniela Chuchry, strażaka-ochotnika z Budzowa, u którego zdiagnozowano sepsę, będzie można oddać także podczas Motoserca w Paczkowie, które odbędzie się 19 maja przy szkole podstawowej nr 2. Początek o godz. 14. 

Sobotniemu wydarzeniu w Bardzie towarzyszyły występy wokalno-artystyczne. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści w osobach m.in.: Nicoll Bednarz, Pauli Bernaczek i Filipa Skowrona. Były też występy Kuźni Talentów z Ząbkowic Śląskich, Przełomiaków, Travel Dance, a gwiazdą imprezy był zespół Under Pressure. Przed sceną nie zabrakło natomiast konkurencji siłowych przygotowanych przez członków MKS Red Dragon w Bardzie oraz pokazów zumby w wykonaniu grupy Agnieszki Malik i tabaty, którą poprowadziła Małgorzata Polniak.

Impreza pn. „Motoserce” jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Wydarzenia przygotowywane są w różnych miastach na terenie całego kraju, a głównym organizatorem jest Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. W Bardzie wydarzenie odbyło się po raz czwarty i zostało zorganizowane przez stowarzyszenie MotoFrankenstein przy współpracy z gminą Bardo. 

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA